wydrukuj poleć znajomym zamów materiały
Od ilu lat pracuje Pani/Pan na różnych stanowiskach menedżerskich:

powyżej 20 lat
powyżej 15 lat
powyżej 10 lat
powyżej 5 lat
poniżej 5 lat
jeszcze nie byłam/-em menedżerem
nie chcę być menedżerem


Subskrypcja najnowszych ofert pracy

Nasi partnerzy:

rp.pl
gazeta.pl
onet.pl
interia.pl
wp.pl


Oferta nr: AS-3936
 poprzednia   lista ofert   następna 
Kategorie:  zarządzanie strategiczne
 finanse i bankowość
 ochrona zdrowia
 handel
 różne

COMMERCIAL TAX MANAGER - GLOBAL FMCG PREMIUM CLASS
Firma:    Jeden z największych producentów wysokojakościowych wyrobów cukierniczych na świecie. Od kilkudziesięciu lat korporacja jest jednym z kluczowych liderów produkcji szerokiej gamy produktów spożywczych, głównie klasy Premium, w tym kultowych marek wyrobów cukierniczych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Konsumenci cenią nie tylko doskonały smak produktów korporacji, ale również fakt, że produkowane są z najlepszych surowców przez ludzi, dla których praca jest pasją, chęcią tworzenia rzeczy nowych i niepowtarzalnych. Dlatego korporacja od wielu dziesiątek lat z wielkim powodzeniem działa na rynku globalnym. Powszechnie znane marki i grupy produktowe, opracowane i stale doskonalone przez własny dział rozwoju produktów, mają swoich fanów w ponad 160 krajach świata na 6 kontynentach. Reklama produktów korporacji ma zapewniony czas antenowy najpopularniejszych telewizji w czasie największej oglądalności.
Wymagania:    Osoba zatrudniona w Polsce na stanowisku Commercial Tax Manager będzie raportowała bezpośrednio do osoby na stanowisku Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy (CFO). Podstawowym zadaniem osoby zatrudnionej na tym stanowisku będzie stałe doskonalenie realizacji zadań wynikających z polskich i międzynarodowych przepisów prawa podatkowego, jako wewnętrzny certyfikowany doradca podatkowy, wykorzystujący z powodzeniem swoje doświadczenie zawodowe w kwestiach podatkowych (CIT, VAT, ceny transferowe, RET, PIT, opłaty skarbowe i inne) w renomowanych firmach FMCG. Osoba ta będzie podstawowym "punktem kontaktu i wsparcia" dla lokalnych i międzynarodowych spraw podatkowych. Będzie informowała firmy, wchodzące w skład grupy kapitałowej, o aktualnych przepisach podatkowych i ich modyfikacjach, które mogą mieć wpływ na ich działalność. Utworzy odpowiedni system procesów zarządzania ryzykiem podatkowym. Będzie prowadziła i koordynowała inicjatywy biznesowe inspirowane podatkami ad hoc (np. sprzedaż, marketing i promocje, inwestycje produkcyjne), świadczyła wewnętrzne usługi doradztwa podatkowego i wsparcia w kwestiach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Będzie współpracowała z organami podatkowymi i była wsparciem w zakresie kontroli podatkowej. Będzie zarządzała zgodnością podatkową, cenami transferowymi, raportowaniem, składaniem deklaracji podatkowych i standardowym plikiem audytu oraz koordynowała i kontrolowała ubezpieczenia na terenie kraju i za granicą.
Uwarunkowania:    Znakomite wyczucie biznesu i nowoczesnych metod zarzadzania korporacjami z wykorzystaniem najnowszych technik i technologii informatycznych w branży FMCG we współczesnym świecie. Znakomita znajomość kwestii podatkowych (CIT, VAT, ceny transferowe, RET, PIT, opłaty skarbowe i inne) w renomowanych firmach FMCG. Dobra znajomość specyfiki branży cukierniczej będzie dodatkowym atutem. Studia magisterskie w zakresie finansów oraz studia podyplomowe w zakresie prawa podatkowego. Mile widziana przynależność do Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Praktyczna znajomość systemu SAP jest warunkiem koniecznym. Biegła znajomość języka angielskiego. Mile widziana dodatkowo dobra znajomość języka włoskiego. Doświadczenie w interpretacji umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, lokalnych i unijnych przepisów VAT, podatku dochodowego od osób fizycznych w związku z nierezydentami, podatku od nieruchomości, cła i podatku akcyzowego w codziennym prowadzeniu działalności. Radzenie sobie z działalnością transgraniczną w zakresie ryzyka PE, podatków potrącanych u źródła, kwestii VAT (stałe miejsce prowadzenia działalności). Uczenie się przepisów podatkowych w nowych lub potencjalnych lokalizacjach i opiniowanie najlepszego sposobu budowania obecności firmy. Nadzór nad przestrzeganiem podatków lokalnych i zagranicznych. Monitorowanie zmian w środowisku podatkowym (lokalnym i międzynarodowym), które mogą mieć wpływ na działalność, ostrzeganie decydentów i przedstawianie zaleceń. Przestrzeganie cen transferowych i wymogów dotyczących niedostatecznej kapitalizacji, zasady CFC. Radzenie sobie z miejscowymi i zagranicznymi doradcami podatkowymi, organami podatkowymi, udział w audytach podatkowych, reprezentowanie spółki przed organami podatkowymi we wszystkich sprawach podatkowych. Umiejętność efektywnej pracy pod presją czasu. Zorientowanie na wyniki. Doskonałe umiejętności komunikowania się. Umiejętność podejmowania decyzji i skutecznego egzekwowania ich realizacji w strukturach rozproszonych terytorialnie ale sprzężonych funkcjonalnie. Silne umiejętności analityczne. Otwartość na nowe wyzwania. Dyspozycyjność i zaangażowanie w realizację zadań. Silne nastawienie na realizację celu zawodowego. Poszukujemy osoby dynamicznej, niezwykle kreatywnej, optymistycznie nastawionej do życia, ambitnej i twórczej, o szerokich horyzontach myślowych, z silną pasją działania, dla której taka praca będzie autentycznym wyzwaniem zawodowym. Chęć stałego rozwoju zawodowego. Odporność na stres. Znakomite referencje z całego przebiegu pracy zawodowej w kraju i za granicą. Praca w Warszawie.


Oferta nr:  AS-3936       kraj:  Polska     Wymagane wykształcenie:  Masters
Miejsce pracy:  Warszawa.     Stanowisko menedżerskie:  tak

wydrukuj tę ofertę
 poprzednia   lista ofert   następna 
strona główna  |  oferty pracy  |  executive search  |  ochrona prywatności  |  warunki używania  |  kontakt     RSS feed subskrypcja RSS
Copyright ASTROMAN © 1995-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: TAU CETI.