wydrukuj poleć znajomym zamów materiały
Od ilu lat pracuje Pani/Pan na różnych stanowiskach menedżerskich:

powyżej 20 lat
powyżej 15 lat
powyżej 10 lat
powyżej 5 lat
poniżej 5 lat
jeszcze nie byłam/-em menedżerem
nie chcę być menedżerem


Subskrypcja najnowszych ofert pracy

Nasi partnerzy:

rp.pl
gazeta.pl
onet.pl
interia.pl
wp.pl

Trzeci sukces uczelni Koźmińskiego w rankingu "Financial Times" 2010.02.06

Po raz trzeci w ciągu ostatniego roku Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się w prestiżowym rankingu edukacyjnym "Financial Times" jako jedyna polska szkoła wyższa. Zajęła 42 miejsce wśród 70 najlepszych europejskich uczelni biznesowych.

JM Rektor Akademii Leona Koźmińskiego, prof. dr hab. Andrzej Koźmiński wręcza indeks studentce pierwszego roku studiów.
Foto: ALK
 
Już po raz trzeci w ciągu ostatniego roku Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się w prestiżowym rankingu edukacyjnym „Financial Times”, jako jedyna polska szkoła wyższa.
Zajęła 42 miejsce wśród 70 najlepszych europejskich uczelni biznesowych.

7 grudnia 2009 roku „Financial Times” opublikował najnowszy zbiorczy „European Business School Rankings 2009”, który zamyka listę corocznie ogłaszanych sześciu rankingów edukacyjnych w Europie.

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie na 42 miejscu prestiżowego rankingu „European Business School Rankings 2009 dziennika „Financial Times”, jako jedyna wyższa uczelnia z Polski i najlepsza w Europie Środkowo-Wschodniej.
 
Zwycięzcą najnowszego rankingu „European Business School Rankings 2009” jest bezkonkurencyjny od lat HEC Paris.
Drugie miejsce zajmuje London Business School, a trzeci jest INSEAD.

Wśród 70 najlepszych biznesowych uczelni Europy, poza Akademią Leona Koźmińskiego, jest jeszcze tylko jedna z krajów Europy Wschodniej – węgierska Corvinus University z Budapesztu - sklasyfikowana na 67 miejscu.

Studenci Akademii Leona Koźmińskiego.
Foto: ALK
 
Poprzednio uczelnia Koźmińskiego znalazła się wśród 95 najlepszych programów Executive MBA z całego świata oraz zajęła 36 miejsce w rankingu 50 najlepszych światowych studiów magisterskich z zarządzania „Global Masters in Management 2009”.

Wyniki tych dwóch rankingów decydują także o pozycji szkoły w tabeli „European Business School Rankings 2009”.
Pozostałe kryteria to: zarobki absolwentów, wzrost ich płac w trzy lata po ukończeniu studiów, udział kobiet wśród kadry, procent zagranicznych wykładowców oraz procent kadry ze stopniem doktora.

Studenci w bibliotece akademickiej.
Foto: ALK
 
Absolwenci uczelni popularnego „Koźmińskiego” są znakomicie przygotowani do pracy w nowoczesnym biznesie i wielokulturowym środowisku pracy.
Znakomicie rozumieją nowoczesne idee i metody zarządzania, potrafią stosować nowoczesne technologie, potrafią pracować zespołowo i rozumieją na czym polega współpraca międzynarodowa oraz uczciwa walka z konkurencją we współczesnej globalnej wiosce, jaką jest świat 21. wieku.

Z licznymi absolwentami Akademii Leona Koźmińskiego już od wielu lat utrzymują ścisły kontakt międzynarodowi konsultanci Executive Search.

W Akademii studiują studenci z całego świata
Foto: ALK
 
Liczba cenionych menedżerów, którzy ukończyli studia w „Koźmińskim” stale rośnie.
Coraz częściej są to przedstawiciele pracodawców, czyli menedżerowie najwyższego szczebla zarządzania w renomowanych firmach zachodnich i japońskich, inwestujących w Polsce i tym regionie Europy, a nie tylko kandydaci na średnie stanowiska kierownicze.

Seminarium interdyscyplinarne „Dokąd zmierza świat?”
Foto: ALK
 
Jest to świadectwem doskonałego przygotowania absolwentów popularnego „Koźmińskiego” do skutecznego działania na wymagającym rynku pracy nie tylko w Polsce, ale również w wielu innych krajach świata.


Akademia Leona Koźmińskiego


„Zawsze marzyłem o tym, żeby stworzyć uczelnię wolną od tych wszystkich biurokratycznych i środowiskowych ograniczeń, które występowały i występują w szkołach państwowych.”
– powiedział Rektor Akademii, prof. Andrzej K. Koźmiński.

Wykład laureata Nagrody Nobla, prof. Edwarda C. Prescotta
Foto: ALK
 

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, poprzednio działająca pod nazwą Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego, jest niepubliczną uczelnią akademicką od 1993 roku.
Obecnie jest czołową wyższą uczelnią biznesu w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej.

Dyskusja podczas wykładu noblisty, prof. Edwarda C. Prescotta
Foto: ALK
 
Misją Akademii
jest uczenie biznesu, zarządzania i prawa, dzięki światowej klasy badaniom, praktyce i teorii, w sercu Europy.

Logo Akademii jest żaglowiec na otwartym morzu. Symbolizuje on przygodę, otwartość na nowe horyzonty, twórczą pracę zespołową oraz przywództwo.

Obecnie studiuje w Akademii ponad 9.000 osób na studiach dziennych i zaocznych, prowadzonych na poziomach licencjackim, magisterskim i doktorskim, a także na studiach podyplomowych, studiach MBA oraz Executive MBA.

Uczelniana Wigilia
Foto: ALK
 
Oferta edukacyjna studiów wyższych obejmuje: zarządzanie, finanse i rachunkowość, ekonomię, prawo, administrację, europeistykę oraz nauki społeczne w zarządzaniu: socjologię i psychologię w zarządzaniu.
Na uczelni można również odbyć trójstopniowe studia w języku angielskim.

Akademia posiada wyróżniającą ocenę akredytacji Państwowej Komisji Akredytacyjnej dla kierunku Zarządzanie.

Studenci podczas Dni Sportu.
Foto: ALK
 
W 2009 roku Akademia Leona Koźmińskiego już po raz dziesiąty zajęła I miejsce wśród niepublicznych uczelni magisterskich w rankingu edukacyjnym miesięcznika „Perspektywy” i dziennika „Rzeczpospolita”.
O zwycięstwie zdecydowały przede wszystkim preferencje pracodawców, posiadane akredytacje, własna baza dydaktyczna oraz programy i zajęcia w językach obcych.

Zwycięska drużyna
Foto: ALK
 
Akademia Leona Koźmińskiego
jako jedyna w tej części Europy posiada najbardziej prestiżową europejską akredytację EQUIS (European Quality Improvement System), nadawaną w wyniku długotrwałej i wszechstronnej oceny przez European Foundation for Management Development w Brukseli.
Po raz pierwszy otrzymała tę akredytację już w 1999 roku jako 16. uczelnia w Europie obok takich światowych liderów, jak London Business School, INSEAD w Fontainebleau czy IMD w Lozannie.

Klub Absolwenta MBA "Zarządzanie wiedzą i zarządzanie głupotą"
Foto: ALK
 
Akademia Leona Koźmińskiego
jest uczelnią rzeczywiście międzynarodową: prowadzi studia po polsku i po angielsku.
Obok Polaków edukację zdobywają w niej setki studentów zagranicznych.
Studenci Koźmińskiego mogą odbyć część zajęć w uczelniach partnerskich w różnych krajach. Wśród wykładowców są najwybitniejsi uczeni ze świata i liderzy biznesu.

Spotkanie Klubu Absolwenta MBA "Zarządzanie wiedzą i zarządzanie głupotą"
Foto: ALK
 
Na jakość kształcenia duży wpływ mają nie tylko wykłady, ale też klimat jaki tworzy dana uczelnia.
Kampus Koźmińskiego usytuowany w poprzemysłowej części warszawskiej Pragi tworzy międzykulturową enklawę.
Przestrzeń publiczną uczelni i wokół uczelni wypełniają młodzi ludzie z Polski i zagranicy, często rozmowy toczą się po angielsku.

W patio uczelni odbywają się wystawy sztuki. Ostatnio jest to wystawa fotografii artystycznych, na których prezentują się znani sportowcy studiujący w ALK – m.in. Otylia Jędrzejczak, Wojciech Brzozowski, Joanna Paprocka.

Spotkanie Klubu Absolwenta MBA "Zarządzanie wiedzą i zarządzanie głupotą"
Foto: ALK
 
Uczelnia aktywnie śledzi losy swoich absolwentów.
Na stronie internetowej szkoły podawane są krótkie notatki o awansach zawodowych absolwentów, najczęściej zaczerpnięte z serwisów prasowych.
Absolwenci są też zapraszani do udziału w spotkaniach i wykładach odbywających się na uczelni.
Tego typu działalność, nie związana bezpośrednio z samym procesem kształcenia, buduje silną społeczność ludzi, którzy identyfikują się z uczelnią nawet kilka lat po jej ukończeniu.

Studenci podczas pikniku.
Foto: ALK
 
Absolwenci Akademii Leona Koźmińskiego
wyróżniają się na rynku pracy swoistą przebojowością.
Sami podkreślają, że ta szkoła nauczyła ich przede wszystkim myśleć i ciągle poszukiwać okazji rynkowych. Dlatego jako pracowników korporacji oraz jako prowadzących własne biznesy, cechuje ich duża przedsiębiorczość i aktywność w działaniu.


Autor: Ewa BarlikKim jesteśmy?

czyli władze Akademii o własnej uczelniJesteśmy niepubliczną uczelnią akademicką.
Uznawani jesteśmy za najlepszą w Europie Środkowo-Wschodniej szkołę biznesu szerokiego profilu.

„Zawsze marzyłem o tym, żeby stworzyć uczelnię wolną od tych wszystkich biurokratycznych i środowiskowych ograniczeń, które występowały i występują w szkołach państwowych.”
JM Rektor Akademii Leona Koźmińskiego, prof. dr hab. Andrzej Koźmiński.
Foto: ALK
 
Naszą misją jest kształcenie na studiach wyższych i rozwój na studiach podyplomowych młodego pokolenia rodzącej się polskiej klasy średniej: przedsiębiorców, menedżerów, prawników, finansistów i kadry administracyjnej.

Od początku istnienia Uczelni wszystkie środki pozyskiwane od studentów i z innych źródeł przeznaczamy na realizację naszej misji oraz rozwój.

Budynek Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Foto: ALK
 
Zapewniamy naszym absolwentom konkurencyjność na międzynarodowym rynku pracy
.
Jako jedyni w tej części kontynentu posiadamy najbardziej prestiżową europejską akredytację EQUIS (European Quality Improvement System), nadawaną w wyniku długotrwałej i wszechstronnej oceny przez European Foundation for Management Development w Brukseli.
Po raz pierwszy otrzymaliśmy tę akredytację już w 1999 roku jako 16. uczelnia w Europie obok takich światowych liderów, jak London Business School, INSEAD w Fontainebleau czy IMD w Lozannie.

Graduacja MBA
Foto: ALK
 
Jesteśmy uczelnią międzynarodową
.
Prowadzimy studia zarówno po polsku, jak i po angielsku.
Przywiązujemy ogromną wagę do nauczania języków obcych, wiedzy o świecie i kontaktów zagranicznych.

Wykładają u nas najwybitniejsi uczeni świata i liderzy globalnego biznesu.
Współpracujemy stale z laureatami Nagrody Nobla.

Graduacja MBA
Foto: ALK
 
Obok Polaków edukację zdobywają u nas setki studentów zagranicznych.
Naszym studentom zapewniamy możliwość odbycia części studiów w znakomitych uczelniach partnerskich, rozsianych po wszystkich kontynentach.

JM Rektor Akademii Leona Koźmińskiego, prof. dr hab. Andrzej Koźmiński w otoczeniu prorektorów Akademii oraz absolwentów studiów magisterskich w 2009 roku.
Foto: ALK
 
Mamy najlepsze kontakty z polskim i międzynarodowym biznesem, z wymiarem sprawiedliwości, z organami władzy państwowej i samorządowej oraz administracji.
Odwiedzają nas regularnie przedstawiciele najwyższych władz państwowych, ambasadorowie, najwyższego szczebla przedstawiciele organizacji międzynarodowych. Dlatego naszych absolwentów pracodawcy cenią i poszukują.

prof. dr hab. Andrzej Koźmiński z jedną z absolwentek studiów magisterskich w 2009 roku.
Foto: ALK
 
Jesteśmy uczelnią przyjazną studentom.
Proponujemy znakomite warunki studiowania w nowoczesnych budynkach, świetną atmosferę, umiarkowane i stabilne opłaty za studia oraz szerokie możliwości uzyskiwania stypendiów.

Jeden z absolwentów Akademii w 2009 roku
Foto: ALK
 
Jesteśmy uznanym w kraju i na świecie ośrodkiem naukowym.
Jako wyjątek wśród uczelni niepublicznych posiadamy pełnię praw akademickich.
Nie tylko przekazujemy, także tworzymy najnowszą wiedzę.
Dlatego u nas smakuje ona inaczej.
Spróbuj!!!


Prof. zw. dr hab. Andrzej K. Koźmiński
Rektor
Członek Korespondent PAN


http://www.kozminski.edu.pl/index.php/pl/o_uczelni/kim_jestesmy/  Redakcja ASTROMAN Magazine gratuluje studentom i absolwentom Akademii Leona Koźmińskiego wyboru najlepszej szkoły biznesu w Polsce.ASTROMAN magazine


wydrukuj ten artykuł
  strona: 1 z 1
polecamy artykuły
Selena Group - increase of net profit in the very first quarter of 2019
IBM: Major Ocean Carriers CMA CGM and MSC to Join TradeLens Blockchain-Enabled Digital Shipping Platform
deepsense.ai: A comprehensive guide to demand forecasting with machine learning
Wojciech Kostrzewa nowym Prezesem Polskiej Rady Biznesu
Uroczysta Gala Nagrody Polskiej Rady Biznesu 2019
SpaceX launched 60 Starlink satellites from Space Launch Complex 40 at Cape Canaveral Air Force Station, Florida
ImpactCEE 2019: Danubia NanoTech wins the PowerUp! Grand Final 2019
Panasonic Launches Comprehensive Showroom for Residential Materials such as Kitchens in India
HPE to acquire supercomputing leader Cray. Combined Company Will Drive Next Generation of High Performance Computing
Lilium reveals new air taxi as it celebrates maiden flight
SIEMENS "Local" data processing - Edge Computing simplifies data processing in intelligent factory Amberg
Anno Borkowsky appointed to the LANXESS Board of Management
Application phase for the seventh BASF and Volkswagen "Science Award Electrochemistry" has begun
Selena Group: Tytan mounting foams of the new generation speed up the installation of doors and windows
Prestiżowe tytuły "Inwestor bez granic" przyznane podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego
strona główna  |  oferty pracy  |  executive search  |  ochrona prywatności  |  warunki używania  |  kontakt     RSS feed subskrypcja RSS
Copyright ASTROMAN © 1995-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: TAU CETI.