wydrukuj poleć znajomym zamów materiały
Od ilu lat pracuje Pani/Pan na różnych stanowiskach menedżerskich:

powyżej 20 lat
powyżej 15 lat
powyżej 10 lat
powyżej 5 lat
poniżej 5 lat
jeszcze nie byłam/-em menedżerem
nie chcę być menedżerem


Subskrypcja najnowszych ofert pracy

Nasi partnerzy:

rp.pl
gazeta.pl
onet.pl
interia.pl
wp.pl

Uroczysta gala laureatów "Tego, który zmienia polski przemysł" 2019.02.28

Warszawa - 27 lutego 2019 - Uroczysta gala przyznania tytułów "Tego, który zmienia polski przemysł" była wydarzeniem wieńczącym Forum Zmieniamy Polski Przemysł, jednej z najważniejszych debat publicznych o przyszłości polskiej gospodarki. Kilkunastu laureatów zostało wyróżnionych tytułem "Tego, który zmienia polski przemysł" za rok 2018. Redakcja Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu WNP.PL przyznała te tytuły już po raz 19.

Tegoroczni Laureaci
Redakcja Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl już po raz 19. nadała honorowe tytuły "Ten, który zmienia polski przemysł".

Foto dzięki uprzejmości PTWP
 

Warszawa – 27 lutego 2019

W sali warszawskiego hotelu Sheraton kilkunastu laureatów zostało wyróżnionych tytułem „Tego, który zmienia polski przemysł” za rok 2018.

Redakcja Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu WNP.PL przyznała te tytuły już po raz 19.

„Wyróżniamy osoby, firmy, instytucje i wydarzenia, które w istotnym stopniu wpływają na pozytywne zmiany w polskim przemyśle i w całej gospodarce”
- podkreślił prezes Grupy PTWP Wojciech Kuśpik.

Uroczysta gala przyznania tytułów "Tego, który zmienia polski przemysł" była wydarzeniem wieńczącym Forum Zmieniamy Polski Przemysł, jednej z najważniejszych debat publicznych o przyszłości polskiej gospodarki.

Forum, które odbyło się w środę 27 lutego w Warszawie, cieszyło się dużym zainteresowaniem przedstawicieli gospodarki, przemysłu i polityki.

Wojciech Kuśpik, wydawca Nowego Przemysłu i portalu WNP.PL, Prezes Grupy PTWP.
Foto dzięki uprzejmości PTWP
 
„W imieniu magazynu Nowy Przemysł i portalu WNP.PL chcę podziękować państwu za to, że jesteście z nami jako czytelnicy – aktywni i uważni, krytyczni, ale – mamy nadzieję – życzliwi. Dziękujemy też za to, że jesteście państwo tutaj dziś wieczorem”
– powiedział na rozpoczęciu gali prezes Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości Wojciech Kuśpik.

Wojciech Kuśpik podkreślił, że wśród uhonorowanych tytułem „Tego, który zmienia polski przemysł” w ciągu minionych lat znalazły się znamienite postaci polskiej polityki, liderzy gospodarki i najbardziej dynamiczne polskie firmy.

„Wyróżniamy osoby, firmy, instytucje i wydarzenia, które w istotnym stopniu wpływają na pozytywne zmiany w polskim przemyśle i w całej gospodarce” – podkreślił szef PTWP.

Tegoroczni Laureaci
Redakcja Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl już po raz 19. nadała honorowe tytuły "Ten, który zmienia polski przemysł
".
Foto dzięki uprzejmości PTWP
 
„Tegoroczni laureaci to ludzie i zespoły menedżerskie wskazujące poprzez swoją działalność na to, co dla nas ważne. Są wśród nich w tym roku stabilni inwestorzy zagraniczni dający rozwojowy impuls polskiej gospodarce, zaświadczający w praktyce, jak ważna jest nasza obecność w Unii Europejskiej. Są polscy przedsiębiorcy, zarówno działający w wielkiej skali, jak i ci mniejsi, innowacyjni.” –
powiedział Wojciech Kuśpik.


„Mamy wśród laureatów także polityków i przedstawicieli sektora państwowego, którzy wspierają rozwój gospodarki działaniami i programami w długiej strategicznej perspektywie.” –
dodał prezes Grupy PTWP.

Anthony Crawford, Prezes 3M Manufacturing Operations in Poland.
Foto dzięki uprzejmości PTWP
 
Tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł” otrzymała spółka 3M w Polsce.
Nagrodę z rąk Jerzego Kwiecińskiego, ministra inwestycji i rozwoju, odebrał Anthony Crawford, prezes 3M Manufactruing Operations in Poland.


„Firma 3M jest obecna na polskim rynku od 27 lat, a jeśli chodzi o produkcję - od 18 lat. Łącznie inwestycje w tym okresie wyniosły 600 mln dolarów amerykańskich. Produkcję prowadzimy w czterech lokalizacjach, ale oprócz zakładów produkcyjnych, prowadzimy również centrum innowacji, centrum badań i rozwoju, a także centrum usług wspólnych, które jest prowadzone we Wrocławiu.” - powiedział Crawford.

Tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł” otrzymała też firma Vigo System, a odebrał go prezes tej spółki Adam Piotrowski z rąk Piotra Wojciechowskiego, prezesa firmy WB Electronics, laureata z roku 2012 i 2017.

Adam Piotrowski, Prezes Vigo System.
Foto dzięki uprzejmości PTWP
 
„W Vigo produkujemy bardzo małe produkty. Tak tworzy się sztuka technologii.”
- powiedział Piotrowski.
Dodał, że 93 proc. produkcji firmy trafia poza Polskę i wyraził nadzieję, że więcej produktów Vigo trafi także na polski rynek.

„Rozbudowujemy naszą fabrykę w Ożarowie Mazowieckim” – przypomniał Piotrowski.


Kolejną nagrodę wręczył Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego, laureat z roku 2004 i 2010.
Tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł” otrzymał ING Bank Śląski, a nagrodę odebrał Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego.


Brunon Bartkiewicz, Prezes ING Banku Śląskiego odebrał nagrodę z rąk Zbigniewa Jagiełły, Prezesa PKO Banku Polskiego.
Foto dzięki uprzejmości PTWP
 
„Zatrudniamy 8 tysięcy ludzi. To w ich imieniu bardzo dziękuję” -
powiedział Bartkiewicz.


Tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł” otrzymała też firma KIC InnoEnergy.
Nagrodę wręczyła Izabela Żmudka, zastępczyni dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Jakub Miler, Prezes InnoEnergy Central Europe odebrał tytuł z rąk Izabeli Żmudki, zastępczyni dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Foto dzięki uprzejmości PTWP
 
„Recepta na innowację co do zasady jest dość prosta. Zidentyfikować problem jutra, zbudować produkt dziś. To, co w teorii jest proste, w praktyce wydaje się dużo trudniejsze. Szczególnie jest to trudne w energetyce. Tym bardziej dedykuję tę nagrodę wszystkim tym, którzy mają odwagę budować tego typu rozwiązania i posiadać ambicje wchodzenia na rynki zagraniczne.”
- powiedział Jakub Miler, prezes InnoEnergy Central Europe.

Wyróżnienie trafiło również do firmy Medcom, a odebrał je prezes Marek Niewiadomski. Nagrodę wręczyła Małgorzata Oleszczuk, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.


Marek Niewiadomski, Prezes firmy Medcom.
Foto dzięki uprzejmości PTWP
 
„Dziękuję bardzo. Pracownicy Medcomu od wielu lat opracowują urządzenia mające zastosowanie w transporcie, między innymi w tramwajach.”
- powiedział Niewiadomski.


W tym roku tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł” trafił także do firmy Panattoni Europe. Robert Dobrzycki, dyrektor generalny Panattoni Europe, odebrał wyróżnienie z rąk Czesława Warsewicza, prezesa zarządu PKP Cargo.


Robert Dobrzycki, dyrektor generalny Panattoni Europe.
Foto dzięki uprzejmości PTWP
 
„W ostatnim roku dostarczyliśmy na polski rynek 1,5 mln metrów powierzchni przemysłowej, logistycznej i magazynowej. Cieszę się, że możemy wspomagać polską gospodarkę. Jest to dla nas najważniejszy rynek w Europie.” -
powiedział Dobrzycki.


Kolejne wyróżnienie wręczyli minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz Krzysztof Szymborski, prezes BCT - Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego.
Tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł” otrzymały Polskie Porty Morskie.
Wyróżnienie odebrali minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, Łukasz Greinke, prezes Portu Gdańsk, Adam Meller, prezes Portu Gdynia i Dariusz Słaboszewski, prezes Portów Szczecin i Świnoujście. 

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, Łukasz Greinke, prezes Portu Gdańsk, Adam Meller, prezes Portu Gdynia i Dariusz Słaboszewski, prezes Portów Szczecin i Świnoujście.
Foto dzięki uprzejmości PTWP
 
„Te ponad 100 mln ton, które przeładowały polskie porty, to 40 mld zł wpływu w zeszłym roku do budżetu państwa, nowy okres w rozwoju naszych portów i nowe inwestycje. To wielki sukces.”
- powiedział Gróbarczyk.

Adam Meller, prezes Portu Gdynia, dodał:
„Gospodarka morska została zauważona poprzez to, że powstało Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. To dało tego kopa do działania i wszyscy zauważyli, że gospodarka morska to świetne dzieło i świetny biznes.”

„Te 100 mln ton to nie tylko nasza praca, ale też praca operatorów, którzy działają na terenie portów. My jesteśmy platformą, która wspiera ten przemysł, a cała reszta to jest ciężka praca ludzi w portach.” –
zauważył Łukasz Greinke, prezes Portu Gdańsk.

Dariusz Słaboszewski, prezes Portów Szczecin i Świnoujście, podkreślił:
„Naszą rolą jest stworzenie warunków do rozwoju portów. Porty morskie są barometrem stanu gospodarki.”

Następne wyróżnienie wręczyli przedsiębiorca Roman Kluska oraz Zbigniew Konieczek, prezes firmy Newag.
Tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł” otrzymał Zbigniew Jakubas.


Zbigniew Jakubas
Foto dzięki uprzejmości PTWP
 
„Jestem bardzo mile zaskoczony tym wyróżnieniem. Jest to drugie wyróżnienie od Nowego Przemysłu.”
- powiedział Jakubas.
„Jestem zaszczycony, że mogłem współpracować z tak wspaniałym zespołem ludzi zatrudnionych w Newagu. To są 2 tysiące osób zatrudnionych i ponad 1 mld złotych obrotu w tym roku. Nasz cel to dojście do 2 mld złotych.” 

Wyróżnienie trafiło także do Europejskiego Banku Inwestycyjnego.
Z rąk ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego oraz członka zarządu Giełdy Papierów Wartościowych Piotra Borowskiego odebrał je Vazil Hudák, wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego.
 

Vazil Hudák, Wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego.
Foto dzięki uprzejmości PTWP
 
„To jest nagroda przede wszystkim dla pracowników EBI w różnych miastach świata. EBI powstał w 1958 roku jako bank Unii Europejskiej. W Polsce działa od około 20 lat. W ciągu tych lat zainwestowaliśmy ponad 35 mld euro w polską gospodarkę. Tylko w roku ubiegłym inwestycje wyniosły około 5 mld. Było to możliwe dzięki znakomitej współpracy z polskim rządem i polskim biznesem.”
- powiedział wiceszef EBI.

Tytułem „Tego, który zmienia polski przemysł“ uhonorowany został również Piotr Naimski, pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej, a także Gaz-System i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.
Wyróżnienie wręczyli były wicepremier Janusz Steinhoff, laureat tego tytułu z roku 2000, oraz redaktor naczelny magazynu Nowy Przemysł Jacek Ziarno.

Piotr Naimski, Pełnomocnik Rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej oraz energetycznej.
Foto dzięki uprzejmości PTWP
 
„To jest wyróżnienie, które przyjmuję, mając świadomość, że te ćwierć wieku, które minęło, to był czas wysiłku na rzecz uniezależnienia Polski od rosyjskich dostaw gazu. Zaczynaliśmy to w 1992 roku, to była decyzja świętej pamięci premiera Jana Olszewskiego i jego rządu.”
- powiedział Naimski.
„Dzisiaj mogę powiedzieć, że ten strategiczny projekt, znalezienia niezależnych i różnych dróg dostaw gazu do Polski od różnych producentów, jest w pełni realizowany.”
 

Tomasz Stępień, Prezes Gaz-System.
Foto dzięki uprzejmości PTWP
 
Prezes Gaz-Systemu Tomasz Stępień zaznaczył:
„Cieszymy się podwójnie. Po pierwsze dlatego, że w Polsce ugruntował się dosyć oczywisty fakt, iż koszt braku dywersyfikacji, w tym przypadku gazu ziemnego, wraz z ryzykiem niestabilności dostaw przekracza daleko koszty wybudowania i utrzymania tej dodatkowej infrastruktury. Po drugie nasz program inwestycyjny to jest również duża szansa dla sektora budowlanego i przemysłu z nim związanego.”

„Nasz program inwestycyjny do 2023 roku to około 11 mld złotych, ale na tym nie kończymy, ponieważ nasz 10-letni plan rozwoju daje firmom i przemysłowi dobry impuls do rozwoju i trwałego budowania kompetencji.” – dodał szef Gaz-Systemu.

Maciej Woźniak, Wiceprezes PGNiG
Foto dzięki uprzejmości PTWP
 
Wiceprezes PGNiG Maciej Woźniak zaznaczył, że to wyróżnienie należy się pracownikom PGNiG, którzy pracują na czterech kontynentach.

„Pracownikom, którzy poszukują gazu, produkują go czy wydobywają i sprzedają do klientów.” – powiedział Woźniak.


Autor:  GRZEGORZ  DYJAK


Goście Gali. Pierwsza z prawej: dr Wacława Wojtala, Senior Partner w CBI ASTROMAN.
Foto dzięki uprzejmości PTWP
 
Uroczysta gala przyznania tytułów "Tego, który zmienia polski przemysł" była wydarzeniem wieńczącym Forum Zmieniamy Polski Przemysł, jednej z najważniejszych debat publicznych o przyszłości polskiej gospodarki.

Jacek Ziarno, Redaktor Naczelny Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł z Jerzym Kwiecińskim, Ministrem Inwestycji i Rozwoju.
Foto dzięki uprzejmości PTWP
 
Forum, które odbyło się w środę 27 lutego w hotelu Sheraton w Warszawie, cieszyło się dużym zainteresowaniem przedstawicieli gospodarki, przemysłu i polityki.


Goście Gali.
Foto dzięki uprzejmości PTWP
 

Kuluary Gali.
Foto dzięki uprzejmości PTWP
 

Źródło: Grupa PTWP / WNP.PL

https://www.wnp.pl/  


Redakcja ASTROMAN Magazine Gratuluje wszystkim Laureatom.

Internautów zapraszamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi pod adresem

https://www.wnp.pl/  

https://finanse.wnp.pl/  

https://www.wnp.pl/pliki/14986.html  

https://www.wnp.pl/pliki/14987.html  ASTROMAN Magazine - 2018.01.26

Tytuły "Ten, który zmienia polski przemysł" nadane przez Magazyn Gospodarczy Nowy Przemysł

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2430  


ASTROMAN Magazine - 2018.01.13

Wręczono WEKTORY 2017. Laureatem Super Wektora 2017 został Premier Mateusz Morawiecki

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2422  ASTROMAN Magazine

Publikacja tekstów pochodzących z wydawnictw prasowych bądź elektronicznych prezentowanych w ASTROMAN Magazine nie ma charakteru komercyjnego, służy wyłącznie celom edukacyjnym, dydaktycznym i naukowym - zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. z dn. 23.02.1994 r. nr 24, poz. 83).


Editor-in-Chief of ASTROMAN magazine: Roman Wojtala, Ph.D.


wydrukuj ten artykuł
  strona: 1 z 1
polecamy artykuły
Selena Group - increase of net profit in the very first quarter of 2019
IBM: Major Ocean Carriers CMA CGM and MSC to Join TradeLens Blockchain-Enabled Digital Shipping Platform
deepsense.ai: A comprehensive guide to demand forecasting with machine learning
Wojciech Kostrzewa nowym Prezesem Polskiej Rady Biznesu
Uroczysta Gala Nagrody Polskiej Rady Biznesu 2019
SpaceX launched 60 Starlink satellites from Space Launch Complex 40 at Cape Canaveral Air Force Station, Florida
ImpactCEE 2019: Danubia NanoTech wins the PowerUp! Grand Final 2019
Panasonic Launches Comprehensive Showroom for Residential Materials such as Kitchens in India
HPE to acquire supercomputing leader Cray. Combined Company Will Drive Next Generation of High Performance Computing
Lilium reveals new air taxi as it celebrates maiden flight
SIEMENS "Local" data processing - Edge Computing simplifies data processing in intelligent factory Amberg
Anno Borkowsky appointed to the LANXESS Board of Management
Application phase for the seventh BASF and Volkswagen "Science Award Electrochemistry" has begun
Selena Group: Tytan mounting foams of the new generation speed up the installation of doors and windows
Prestiżowe tytuły "Inwestor bez granic" przyznane podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego
strona główna  |  oferty pracy  |  executive search  |  ochrona prywatności  |  warunki używania  |  kontakt     RSS feed subskrypcja RSS
Copyright ASTROMAN © 1995-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: TAU CETI.