wydrukuj poleć znajomym zamów materiały
Od ilu lat pracuje Pani/Pan na różnych stanowiskach menedżerskich:

powyżej 20 lat
powyżej 15 lat
powyżej 10 lat
powyżej 5 lat
poniżej 5 lat
jeszcze nie byłam/-em menedżerem
nie chcę być menedżerem


Subskrypcja najnowszych ofert pracy

Nasi partnerzy:

rp.pl
gazeta.pl
onet.pl
interia.pl
wp.pl

Tytuły "Ten, który zmienia polski przemysł" nadane przez Magazyn Gospodarczy Nowy Przemysł 2018.01.26

Warszawa - 25 stycznia 2018 - Redakcja Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu WNP.PL już po raz osiemnasty nadała honorowe tytuły "Ten, który zmienia polski przemysł". Tegoroczna edycja tych wyróżnień jest wyjątkowa, zorganizowana w formule 20-lecia nawiązującej do jubileuszu Nowego Przemysłu.

Tegoroczni Laureaci
Redakcja Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl już po raz osiemnasty nadała honorowe tytuły "Ten, który zmienia polski przemysł".
Foto dzięki uprzejmości PTWP / Paweł Pawłowski
 

Warszawa – 25 stycznia 2018

Redakcja Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu WNP.PL już po raz osiemnasty nadała honorowe tytuły "Ten, który zmienia polski przemysł".

Tegoroczna edycja tych wyróżnień jest wyjątkowa, zorganizowana w formule 20-lecia nawiązującej do jubileuszu Nowego Przemysłu.

W poprzednich edycjach tytuł ten otrzymywali przedstawiciele biznesu, instytucji publicznych i przedsiębiorstw, którzy w danym roku wywarli szczególny wpływ na przeobrażenia polskiej gospodarki, wskazywali drogi jej wzrostu, byli impulsem i zachętą do działania dla innych.

Wojciech Kuśpik, wydawca Nowego Przemysłu i portalu WNP.PL, prezes Grupy PTWP.
Foto dzięki uprzejmości PTWP / Paweł Pawłowski
 
„Dziś przyznaliśmy tytuły w formule dwudziestolecia, by w ten sposób nawiązać do jubileuszu Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł, ale też spojrzeć na drogę, którą przeszliśmy wraz z polską gospodarką. Zależy nam na wskazaniu tych, którzy kształtowali jej obraz w latach 1998-2018 nadając ton, tempo i kierunek zmian” - powiedział Wojciech Kuśpik, wydawca Nowego Przemysłu i portalu WNP.PL, prezes Grupy PTWP. 

Tegoroczni Laureaci
Redakcja Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl już po raz osiemnasty nadała honorowe tytuły "Ten, który zmienia polski przemysł".
Foto dzięki uprzejmości PTWP / Andrzej Wawok
 
Wśród laureatów naszego wyróżnienia są firmy, ludzie biznesu, administracji państwowej. Ponadto uhonorowaliśmy wydarzenie XX-lecia.Tytuły „Ten, który zmienia polski przemysł. XX-lecie” otrzymali:

Budimex

Największy generalny wykonawca na polskim rynku budowlanym, realizujący inwestycje drogowe, kolejowe oraz projekty przemysłowe i energetyczne.
Firma uczestniczyła w kluczowych inwestycjach, które zmieniły obraz polskiej infrastruktury.

Prezes Budimeksu, Dariusz Blocher.
Foto dzięki uprzejmości PTWP / Paweł Pawłowski
 
„Powstaliśmy w bardzo dawnych czasach, obchodzimy w tym roku 50-lecie” - powiedział prezes Budimeksu, Dariusz Blocher, odbierając wyróżnienie.
„Przeżyliśmy lepsze i gorsze czasy, ale przetrwaliśmy i rozwijamy się. Budując między innymi nowe elektrownie, wciąż zmieniamy polski przemysł”.


Grupa Asseco Poland

Polska spółka od ponad ćwierćwiecza tworzy zaawansowane technologicznie narzędzia informatyczne, utrzymując pozycję największego w Europie Środkowo-Wschodniej dostawcy takich rozwiązań.
Grupa z powodzeniem realizuje też globalną ekspansję.


Tytuł "Ten, który zmienia polski przemysł" odebrał w imieniu Adama Górala, prezesa Asseco Poland, Andrzej Dopierała, wiceprezes firmy.
Foto dzięki uprzejmości PTWP / Paweł Pawłowski
 
Tytuł "Tego, który zmienia polski przemysł" odebrał w imieniu Adama Górala, prezesa Asseco Poland, Andrzej Dopierała, wiceprezes firmy.


„Należy pogratulować prezesowi Wojciechowi Kuśpikowi pomysłu, na który wpadł 20 lat temu i to wciąż działa” – rozpoczął swoje wystąpienie Andrzej Dopierała, nawiązując do jubileuszu 20-lecia magazynu Nowy Przemysł, świętowanego podczas Gali.
„Też jesteśmy firmą, która wpisała się w polskie przemiany gospodarcze. Cieszymy się z sukcesów branży, ale wiele jeszcze przed nami” - dodał wiceprezes Asseco.


Za „Przeobrażenia w polskim sektorze gazu” honorowy tytuł otrzymał Piotr Woźniak, prezes zarządu PGNiG.

Piotr Woźniak, prezes zarządu PGNiG.
Foto dzięki uprzejmości PTWP / Paweł Pawłowski
 
„Przyjmuję tę nagrodę w imieniu wielu osób, których tu nie ma, a które wniosły swój wkład w przywrócenie normalności w polskim sektorze gazowym. Na tej scenie brakuje m.in. Piotra Naimskiego, Jerzego Buzka, Lecha Kaczyńskiego - promotora gazoportu” - powiedział Piotr Woźniak, prezes PGNiG.
„Proszę trzymać za nas kciuki, bo jeszcze nie skończyliśmy.”


Solaris Bus & Coach

Osiągnięcia polskiego producenta taboru autobusowego dowodzą siły polskiej przedsiębiorczości, w tym śmiałej wizji i kreatywności.
Stworzona od podstaw marka biznesowa i konsekwencja w działaniu pozwoliły na podbój światowego rynku.
Solaris kształtuje najnowsze trendy w motoryzacji.


Zbigniew Palenica, wiceprezes Solaris Bus & Coach.
Foto dzięki uprzejmości PTWP / Paweł Pawłowski
 
„Krzysztof Olszewski założył firmę, która zatrudniała 15 osób. Dziś nasza marka jest znana w 31 krajach” – powiedział Zbigniew Palenica, wiceprezes Solaris Bus & Coach, odbierając tytuł "Tego, który zmienia polski przemysł".
„Zachowujemy elastyczność realizując zamówienia dla dużych klientów, jak i tych którzy zamawiają jeden autobus. Dopóki jesteśmy elastyczni, to walczymy.”


Grupa Enea

Przeszłość i aktualne miejsce tej grupy w polskiej gospodarce wskazuje na racjonalność inwestycji w nowoczesne technologie i moce konwencjonalne.
Symbolem konsekwencji i skuteczności tych działań jest oddany do eksploatacji nowy blok węglowy w Elektrowni Kozienice.


Piotr Adamczak, wiceprezes Enea.
Foto dzięki uprzejmości PTWP / Paweł Pawłowski
 
„Zmieniamy przemysł od wielu lat, ale ubiegły rok był dla nas szczególny” – stwierdził Piotr Adamczak, wiceprezes Enea.
„Nabyliśmy elektrownie Połaniec i przyjęliśmy do eksploatacji blok w Kozienicach, najnowocześniejszą i największą jednostkę wytwórczą w kraju” - wymieniał laureat, dziękując pracownikom firmy, którzy są współtwórcami tego sukcesu.


TDJ i Grupa Famur

TDJ SA to inwestor strategiczny o rodzinnym rodowodzie, wyspecjalizowany w akwizycji spółek przemysłowych.
Jest aktywny w sektorze nieruchomości i w branży nowoczesnych technologii.
Grupa realizuje też ekspansję zagraniczną i projekt konsolidacji krajowej branży okołogórniczej.

Tomasz Domogała, przewodniczący rady nadzorczej TDJ.
Foto dzięki uprzejmości PTWP / Paweł Pawłowski
 
„Naszym rdzeniem jest budowa długoterminowej wartości firmy. Minione dwie dekady świadczą, że rzetelnie to wykonujemy, a wyróżnienie jest tego potwierdzeniem” - podsumował Tomasz Domogała, przewodniczący rady nadzorczej TDJ.
„Nagrodę odbieram ja, ale stoi za mną zespól ludzi” - podkreślił.

Tomasz Domogała, przewodniczący rady nadzorczej TDJ.
Foto dzięki uprzejmości PTWP / Paweł Pawłowski
 

WB Electronics

Największa prywatna grupa kapitałowa w polskim przemyśle obronnym, którą wyróżnia nowatorstwo, kreatywność i oryginalność.
U niej powstają rozwiązania technologiczne, wspierające polską obronność i stosowane w armiach świata.

Adam Bartosiewicz, wiceprezes WB Electronics.
Foto dzięki uprzejmości PTWP / Paweł Pawłowski
 
„Startując z pozycji kilkuosobowego startupu dziś zatrudniamy 1000 osób” - powiedział odbierając nagrodę Adam Bartosiewicz, wiceprezes WB Electronics.
Podzielił się też refleksją:
„Moją nadzieją jest to, że wiele osób, które będą odbierały tę nagrodę w przyszłości, będzie reprezentowała firmy, które dziś jeszcze nie istnieją – czyli start-upy.”
„Nagroda jest impulsem do rozwoju całej gospodarki.” - zakończył.


Grupa Tauron

Ewolucja Południowego Koncernu Energetycznego i Grupy Tauron to udany przykład konsolidacji firm polskiego sektora energetycznego.
W strategii i codziennej praktyce energetycznego potentata odbijają się trendy kształtujące przyszłość polskiej energetyki.


Filip Grzegorczyk, prezes Tauron Polska Energia.
Foto dzięki uprzejmości PTWP / Paweł Pawłowski
 
„Tauron się zmienia, ale też zmienia polski przemysł i to nie od dziś, tylko od dwóch dekad” – powiedział Filip Grzegorczyk, prezes Tauron Polska Energia.
„Nie byłoby dziś pozycji naszej grupy na rynku, gdyby nie powstanie Południowego Koncernu Energetycznego i rozpoczęcie konsolidacji, której do dziś Tauron pozostaje liderem” – pokreślił prezes.


Lubelski Węgiel Bogdanka SA

Od lat lubelska firma pozostaje najnowocześniejszą i jedną z największych kopalń węgla kamiennego w Polsce.
Dzięki racjonalnym decyzjom inwestycyjnym stanowi wzór zarządczej sprawności, konsekwencji i odporności na zawirowania koniunktury.


Sławomir Karlikowski, wiceprezes Lubelski Węgiel Bogdanka.
Foto dzięki uprzejmości PTWP / Paweł Pawłowski
 
„To wyróżnienie jest szczególnie cenne, bo obejmuje nie jednorazowy sukces, ale 20 lat działalności. Przeszliśmy trudną drogę, były czasy, gdy LWB była wpisana na listę kopalń do likwidacji” – wspominał Sławomir Karlikowski, zastępca prezesa Lubelski Węgiel Bogdanka.
„Dziś jesteśmy członkiem grupy Enea, mamy zapewniony zbyt i stabilną sprzedaż, możemy skoncentrować się na poszerzeniu bazy wydobywczej” – stwierdził wiceprezes LWB.


Zygmunt Solorz

Osobowość, której obecna pozycja pokazuje siłę, potencjał i rolę, jaką w polskich przeobrażeniach odegrał duży, prywatny biznes.
Ostatnie dwie dekady obrazują oryginalność jego koncepcji, ale także rozwagę i odpowiedzialność.

W imieniu Zygmunta Solorza tytuł "Ten, który zmienia polski przemysł" odebrał Mirosław Błaszczyk, prezes zarządu telewizji Polsat.
Foto dzięki uprzejmości PTWP / Paweł Pawłowski
 
W imieniu Zygmunta Solorza tytuł "Tego, który zmienia polski przemysł" odebrał Mirosław Błaszczyk, prezes zarządu telewizji Polsat.


„To wyróżnienie jest bardzo ważne, bo potwierdza sukces biznesowy, a z drugiej strony jest uznaniem, dla firmy pracującej na rozwój polskiej gospodarki” – powiedział odbierając nagrodę.


Anna Popek, prowadząca galę wręczenia tytułów "Ten, który zmienia polski przemysł" i Marek Prawda, dyrektor przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.
Foto dzięki uprzejmości PTWP / Paweł Pawłowski
 

Ponadto honorowy tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł. XX-lecie” przyznaliśmy za obecność Polski w Unii Europejskiej.
Znaczenie tego faktu dla krajowej gospodarki jest przełomowe, a bilans jest zdecydowanie dodatni.
Polska gospodarka - dzięki wspólnemu wysiłkowi różnych środowisk - dobrze wykorzystała swoją europejską szansę
.

Marek Prawda, dyrektor przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.
Foto dzięki uprzejmości PTWP / Paweł Pawłowski
 
Wyróżnienie odebrał Marek Prawda, dyrektor przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.


„Przyjmuję tę nagrodę symbolicznie w imieniu instytucji UE, ale i jej obywateli” – powiedział.
„Unia Europejska może nie jest wyspą szczęśliwości, ale jest w miarę spokojnym miejscem w niespokojnych czasach. Dziś potrzebujemy realistycznej opowieści europejskiej, rzeczowej dyskusji, tak potrzebnej przed negocjacjami wieloletniego budżetu UE” – podkreślił.

Foto dzięki uprzejmości PTWP / Paweł Pawłowski
 
Wyróżnienia „Tego, który zmienia polski przemysł” przyznawane są od 18 lat przez Grupę PTWP, wydawcę miesięcznika gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl.

Jacek Ziarno, redaktor naczelny Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł i Rafał Kerger, redaktor naczelny portalu WNP.pl
Foto dzięki uprzejmości PTWP / Paweł Pawłowski
 
Ideą projektu jest wskazywanie osób, firm, instytucji lub wydarzeń, które w istotny sposób wpływają na pozytywne zmiany w polskim przemyśle i całej gospodarce.

Tegoroczna uroczystości przyznania tych prestiżowych tytułów odbyła się w czwartek, 25 stycznia 2018, w Warszawie i zakończyła całodniowe Forum Zmieniamy Polski Przemysł.


Foto dzięki uprzejmości PTWP / Paweł Pawłowski
 

Autor: WNP.PL (PIOTR STEFANIAK)


Źródło: WNP.PL

http://www.wnp.pl/wiadomosci  Redakcja ASTROMAN Magazine Gratuluje wszystkim Laureatom.

Internautów zapraszamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi WNP.pl

http://www.wnp.pl/  

oraz artykułami pod adresem

http://www.wnp.pl/artykuly/  ASTROMAN Magazine - 2018.01.13

Wręczono WEKTORY 2017. Krzysztof Domarecki wśród laureatów. Laureatem Super Wektora 2017 został Premier Mateusz Morawiecki

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2422  


ASTROMAN Magazine - 2018.01.13

CES 2018: Catalyst of Innovation. 5G, smart cities, AI, IoT, AR and VR, shine at annual innovation event

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2417  


ASTROMAN Magazine - 2018.01.05

United Nations enlists deepsense.ai to build out its deep learning expertise

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2406  


ASTROMAN Magazine - 2017.12.27

Satya Nadella, CEO at Microsoft: The people and projects that inspired me in 2017

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2402  


ASTROMAN Magazine - 2017.12.22

Grupa Enea's new 1075 MW power plant transferred to operation in Elektrownia Kozienice, Poland

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2401  


ASTROMAN Magazine - 2017.12.09

Honorary doctorate of ESCP Europe, the oldest business school in Europe, to Professor Andrzej Koźmiński

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2398  


ASTROMAN Magazine - 2017.12.01

Discovery Communications Aligns Business Operations Across EMEA And Names New Leadership Team. Kasia Kieli Elevated to President & Managing Director of Europe, Middle East and Africa

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2390  


ASTROMAN Magazine - 2017.10.25

deepsense.ai popularize machine learning at European universities as part of the Intel Nervana AI Academy

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2367  


ASTROMAN Magazine - 2017.09.26

Selena Group becomes a member of the European Cool Roof Council

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2343  


ASTROMAN Magazine - 2017.08.01

Krakow-based Ailleron: Virtual customer service at Emirates National Bank of Dubai

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2304  ASTROMAN Magazine

Publikacja tekstów pochodzących z wydawnictw prasowych bądź elektronicznych prezentowanych w ASTROMAN Magazine nie ma charakteru komercyjnego, służy wyłącznie celom edukacyjnym, dydaktycznym i naukowym - zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. z dn. 23.02.1994 r. nr 24, poz. 83).Editor-in-Chief of ASTROMAN magazine: Roman Wojtala, Ph.D.


wydrukuj ten artykuł
  strona: 1 z 1
polecamy artykuły
Selena Group - increase of net profit in the very first quarter of 2019
IBM: Major Ocean Carriers CMA CGM and MSC to Join TradeLens Blockchain-Enabled Digital Shipping Platform
deepsense.ai: A comprehensive guide to demand forecasting with machine learning
Wojciech Kostrzewa nowym Prezesem Polskiej Rady Biznesu
Uroczysta Gala Nagrody Polskiej Rady Biznesu 2019
SpaceX launched 60 Starlink satellites from Space Launch Complex 40 at Cape Canaveral Air Force Station, Florida
ImpactCEE 2019: Danubia NanoTech wins the PowerUp! Grand Final 2019
Panasonic Launches Comprehensive Showroom for Residential Materials such as Kitchens in India
HPE to acquire supercomputing leader Cray. Combined Company Will Drive Next Generation of High Performance Computing
Lilium reveals new air taxi as it celebrates maiden flight
SIEMENS "Local" data processing - Edge Computing simplifies data processing in intelligent factory Amberg
Anno Borkowsky appointed to the LANXESS Board of Management
Application phase for the seventh BASF and Volkswagen "Science Award Electrochemistry" has begun
Selena Group: Tytan mounting foams of the new generation speed up the installation of doors and windows
Prestiżowe tytuły "Inwestor bez granic" przyznane podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego
strona główna  |  oferty pracy  |  executive search  |  ochrona prywatności  |  warunki używania  |  kontakt     RSS feed subskrypcja RSS
Copyright ASTROMAN © 1995-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: TAU CETI.