wydrukuj poleć znajomym zamów materiały
Od ilu lat pracuje Pani/Pan na różnych stanowiskach menedżerskich:

powyżej 20 lat
powyżej 15 lat
powyżej 10 lat
powyżej 5 lat
poniżej 5 lat
jeszcze nie byłam/-em menedżerem
nie chcę być menedżerem


Subskrypcja najnowszych ofert pracy

Nasi partnerzy:

rp.pl
gazeta.pl
onet.pl
interia.pl
wp.pl

CIO Roku 2017: Michał Paprocki, CEO w ING Services Polska 2017.12.07

Warszawa - 06 grudnia 2017 - W dniu dzisiejszym, podczas 15. Gali CIO Roku ogłoszono wyniki najstarszego i najważniejszego w Polsce konkursu na najlepszego CIO oraz przyznano nagrody Diament CIO. Zwycięzcą konkursu został Michał Paprocki, CEO ING Services Polska, spółki technologicznej obsługującej globalną Grupę ING.

Dnia 6 grudnia 2017 podczas 15. Gali CIO Roku ogłoszono wyniki najstarszego i najważniejszego w Polsce konkursu na najlepszego CIO Roku 2017.
Foto dzięki uprzejmości IDG
 

Warszawa – 06 grudnia 2017

W dniu dzisiejszym, podczas 15. Gali CIO Roku ogłoszono wyniki najstarszego i najważniejszego w Polsce konkursu na najlepszego CIO oraz przyznano nagrody Diament CIO.

Zwycięzcą konkursu został Michał Paprocki, CEO ING Services Polska, spółki technologicznej obsługującej globalną Grupę ING.

Marek Niziołek, CIO Grupy Synthos został nagrodzony tytułem Diament CIO 2017 “CIO cyfrowej syntezy”;

Grażyna Musiatowicz-Podbiał, członek zarządu odpowiedzialny za Pion Operacji, Logistyki i IT Nest Bank, tytułem Diament CIO 2017 “CIO czystych form”.

Piotr Słomianny, CFO i CIO w MPWiK Wrocław, tytułem Diament CIO 2017 “CIO cyfrowy przewodnik branży”.

Z okazji XV-lecia działalności Klubu CIO, Sławomir Panasiuk, wiceprezes KDPW SA został nagrodzony tytułem Lew Klubu CIO XV-lecia. 

Michał Paprocki, CEO w ING Services Polska został CIO Roku 2017.
Foto dzięki uprzejmości IDG
 
Jury 15 konkursu CIO Roku nagrodziło tytułem CIO Roku 2017 Michała Paprockiego, szefa spółki technologicznej obsługującej globalna grupę ING.

Michała Paprocki zdecydował się na radykalną, ryzykowną, ale dokonaną z powodzeniem zmianę modelu działania, aby zapewnić świetnie prosperującej dotąd organizacji firmie - przyszłość w dłuższej perspektywie.

Jego zdaniem, dotychczasowy model SSC - to była pułapka rozwojowa.

“Jest to ślad, jaki chcę pozostawić w firmie. (...) Sądzę, że to jest skok, jakiego na tym etapie rozwoju gospodarki, na ten moment i kontekst makroekonomiczny, potrzebujemy bezwzględnie” - mówił w wywiadzie Michał Paprocki.

Michał Paprocki, CEO w ING Services Polska został CIO Roku 2017.
Foto dzięki uprzejmości IDG
 

Dzięki uprzejmości IDG
 
„Aby to uzyskać trzeba było odejść od typowego w Polsce modelu command&control. (...) Jesteśmy społeczeństwem bardzo hierarchicznym, więc godzimy się pracować poniżej kompetencji. Ale przecież jednocześnie mamy fantazję, odwagę, umiłowanie wolności, indywidualizm. Kiedy zastanawiałem się, co w tej zmianie będzie nas wspierać, to właśnie te cechy, ten potencjał.
Nasza zmiana jest wreszcie zainspirowana także tym, co widzę z perspektywy naszej firmy. Widzę wielkich dostawców, których czas przemija – HP, Microsoft, IBM, Oracle – którzy mają coraz mniej adekwatne dla nas rozwiązania. Jeszcze trzy lata temu przypadałoby na nich 80% technologii. Dziś nie wiem, czy jest to 1/4“ - mówił CIO Roku 2017.

Michał Paprocki, CEO w ING Services Polska został CIO Roku 2017.
Foto dzięki uprzejmości IDG
 
„Głęboko utożsamiam się ze zmianą, jaką wprowadziłem w ISP. Postrzegam ją jako szansę dla firmy i pracowników, szansę na uwolnienie ogromnego potencjału wiedzy, odwagi. Gdy zostałem prezesem ISP, przyjąłem sobie za cel przeprowadzenie transformacji firmy w ciągu trzech do czterech lat. Postanowiłem, że firma zmieni profil z procesowo-operacyjnego na technologiczny i innowacyjny, a pomostem, po którym przechodzimy, jest wdrożenie metodyki Agile. Nasz cel wspiera strategię ING (to become the next generation digital bank), jego realizacja jednoznacznie plasuje nas w awangardzie tej korporacyjnej transformacji” – podsumował Michał Paprocki.

Michał Paprocki, CIO Roku 2017 odebrał statuetkę z rąk Tomasza Krawczuka, CIO Roku 2016
Foto dzięki uprzejmości IDG
 
Więcej w wywiadzie z Michałem Paprockim, CIO Roku 2017 pod tytułem "Ucieczka z pułapki średniego rozwoju", o zmianach organizacyjnych ING Services Polska także w artykule "Zmienić się, przetrwać, zwyciężyć".

https://www.cxo.pl/news/Ucieczka-z-pulapki-sredniego-rozwoju,409514.html  

https://www.cxo.pl/news/Zmienic-sie-przetrwac-zwyciezyc,409529.html  

***

Marek Niziołek, CIO Grupy Synthos został nagrodzony tytułem Diament CIO 2017 “CIO cyfrowej syntezy”.

W 2017 roku w Grupie Synthos powstały zręby koncepcji przemysł 4.0. Uruchomienie tej koncepcji oznacza szereg korzyści i otwiera ciekawe perspektywy na dalsze udoskonalenia.

Marek Niziołek, laureat Diamentu CIO 2017 "CIO cyfrowej syntezy", odbiera nagrodę z rąk Sławomira Panasiuka, CIO 2009, wiceprezesa KDPW SA. 
Foto dzięki uprzejmości IDG
 

Dzięki uprzejmości IDG
 
"Jest to efekt mojej misji, pracy i współpracy z innymi kluczowymi menedżerami grupy w ostatnich latach w Synthos. Można to określić mianem budowy technologii wspierającej realizację takiej wizji przemysłu” – powiedział Marek Niziołek, CIO Grupy Synthos.

O dokonaniach Marka Niziołka w Synthos więcej piszemy w tekście "Wielka cyfrowa synteza", zapraszamy także do lektury wywiadu "Bezpieczny tranzyt do ekosystemu IoT".

https://www.cxo.pl/news/Wielka-cyfrowa-synteza,409526.html  

https://www.cxo.pl/news/Bezpieczny-tranzyt-do-ekosystemu-IoT,409515.html  

***

Grażyna Musiatowicz-Podbiał, członek zarządu odpowiedzialny za Pion Operacji, Logistyki i IT Nest Bank, została uhonorowana tytułem Diament CIO 2017 “CIO czystych form”.

W ciągu 18 ostatnich miesięcy Nest Bank przeszedł proces gruntownej reorganizacji, stając się bankiem oferującym usługi i produkty dla klientów indywidualnych oraz małych przedsiębiorstw.

Fundamentem zmiany była reorganizacja IT, której owocem jest szczupła, procesowo zautomatyzowana, oparta na uproszczonej architekturze organizacja.

Grażyna Musiatowicz-Podbiał lauretką Diamentu CIO 2017 "CIO czystych form".
Foto dzięki uprzejmości IDG
 

Dzięki uprzejmości IDG
 
„Żadnego z nich nie można było zaniedbać czy opóźnić, bo każdy z nich wprowadzał niezbędne elementy strategii. Konkretna agenda i tempo zmian podyktowane były rozpoznaniem ich zakresu, zbieżnością z agendą pozostałych strumieni oraz naturalnie priorytetowością efektu" - powiedziała w wywiadzie laureatka Diamentu CIO 2017.

Więcej w naszym wywiadzie z Grażyną Musiatowicz-Podbiał "Bank czystej formy".

https://www.cxo.pl/news/Bank-czystej-formy,409472.html  

Opis zmian w Nest Banku "Najlepsze przed nami".

https://www.cxo.pl/news/Najlepsze-przed-nami,409475.html  

***

Piotr Słomianny, CFO i CIO w MPWiK Wrocław, został uhonorowany tytułem Diament CIO 2017 “CIO cyfrowy przewodnik branży”.

Na kanwie bezprecedensowego sukcesu rozwiązania IoT do wykrywania awarii sieci wodociągowej, opracowanego i wdrożonego we wrocławskim MPWiK, powstają i wprowadzane są w życie kolejne pomysły i koncepcje.


Piotr Słomianny, laureat Diamentu CIO 2017 "CIO cyfrowy przewodnik branży".
Foto dzięki uprzejmości IDG
 

Dzięki uprzejmości IDG
 
– powiedział Piotr Słomianny, laureat Diamentu CIO 2017.
Po czym dodał:
"Sukces wdrożenia SmartFlow ośmielił do pracy w tym modelu nad komercjalizacją. W czerwcu 2017 r. podpisaliśmy z firmą Future Processing umowę na wspólną sprzedaż SmartFlow, a obecnie prowadzimy rozmowy z 52 spółkami i jesteśmy w trakcie podpisywania pierwszej umowy na wdrożenie”.

Więcej o dokonaniach MPWiK we Wrocławiu w tekście "Żywa woda" i wywiadzie z laureatem "Śmiało czerpiemy z cyfryzacji".

https://www.cxo.pl/news/Zywa-woda,409470.html  

https://www.cxo.pl/news/Smialo-czerpiemy-z-cyfryzacji,409457.html  

***

Lew Klubu CIO XV-lecia został wybrany przez klubową społeczność w drodze głosowania.


Sławomir Panasiuk, CIO Roku 2009 z nagrodą Lew Klubu CIO XV-lecia.
Foto dzięki uprzejmości IDG
 
Najbardziej zaangażowanym, cenionym, widocznym w Klubie z grona laureatów CIO Roku - społeczność klubowa uznała Sławomira Panasiuka, wiceprezesa KDPW SA, CIO Roku 2009.

Gratulujemy!

Rozdanie nagród poprzedziła debata oksfordzka.

Tezę "Cyfrowa transformacja to rewolucja. Rewolucja to czas wojny i chaosu z dostawcami" skutecznie przeprowadziła Drużyna CIO w składzie: Tomasz Krawczuk (CIO Fabryki Mebli Forte, CIO Roku 2016), Grzegorz Mach (CIO KGHM) i Michał Paprocki (CEO ING Services Polska, CIO Roku 2017).

Kluczowa runda debaty oksfordzkiej. Przemawia Marcin Somla (SER Group).
Foto dzięki uprzejmości IDG
 
Pola dzielnie dotrzymywała Drużyna twórców, wizjonerów i dostawców technologii, w składzie: Marcin Somla (SER Group,
na zdjęciu - przemawia), Witold Malina (Asseco) i Adam Wojtkowski (Oracle).

Gratulacje dla laureatów, finalistów i uczestników 15 jubileuszowej edycji konkursu CIO Roku!

Dziękujemy wszystkim za świetną atmosferę podczas Gali.

Do zobaczenia w 2018!

Autor: Szymon Augustyniak


Źródło: IDG Poland, Klub CIO

https://www.cxo.pl  ASTROMAN Magazine - 2017.11.14

Rada Ministrów przyjęła Konstytucję Biznesu

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2380  


ASTROMAN Magazine - 2017.11.09

Polski Fundusz Rozwoju nowym inwestorem w Grupie WB Electronics

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2378  


ASTROMAN Magazine - 2017.10.20

Prezydent Andrzej Duda: Biotechnologia w szpicy rozwoju technologicznego

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2365  ASTROMAN Magazine

Publikacja tekstów pochodzących z wydawnictw prasowych bądź elektronicznych prezentowanych w ASTROMAN Magazine nie ma charakteru komercyjnego, służy wyłącznie celom edukacyjnym, dydaktycznym i naukowym - zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. z dn. 23.02.1994 r. nr 24, poz. 83).Editor-in-Chief of ASTROMAN magazine: Roman Wojtala, Ph.D.


wydrukuj ten artykuł
  strona: 1 z 1
polecamy artykuły
Selena Group - increase of net profit in the very first quarter of 2019
IBM: Major Ocean Carriers CMA CGM and MSC to Join TradeLens Blockchain-Enabled Digital Shipping Platform
deepsense.ai: A comprehensive guide to demand forecasting with machine learning
Wojciech Kostrzewa nowym Prezesem Polskiej Rady Biznesu
Uroczysta Gala Nagrody Polskiej Rady Biznesu 2019
SpaceX launched 60 Starlink satellites from Space Launch Complex 40 at Cape Canaveral Air Force Station, Florida
ImpactCEE 2019: Danubia NanoTech wins the PowerUp! Grand Final 2019
Panasonic Launches Comprehensive Showroom for Residential Materials such as Kitchens in India
HPE to acquire supercomputing leader Cray. Combined Company Will Drive Next Generation of High Performance Computing
Lilium reveals new air taxi as it celebrates maiden flight
SIEMENS "Local" data processing - Edge Computing simplifies data processing in intelligent factory Amberg
Anno Borkowsky appointed to the LANXESS Board of Management
Application phase for the seventh BASF and Volkswagen "Science Award Electrochemistry" has begun
Selena Group: Tytan mounting foams of the new generation speed up the installation of doors and windows
Prestiżowe tytuły "Inwestor bez granic" przyznane podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego
strona główna  |  oferty pracy  |  executive search  |  ochrona prywatności  |  warunki używania  |  kontakt     RSS feed subskrypcja RSS
Copyright ASTROMAN © 1995-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: TAU CETI.