wydrukuj poleć znajomym zamów materiały
Od ilu lat pracuje Pani/Pan na różnych stanowiskach menedżerskich:

powyżej 20 lat
powyżej 15 lat
powyżej 10 lat
powyżej 5 lat
poniżej 5 lat
jeszcze nie byłam/-em menedżerem
nie chcę być menedżerem


Subskrypcja najnowszych ofert pracy

Nasi partnerzy:

rp.pl
gazeta.pl
onet.pl
interia.pl
wp.pl

"Kongres 590" - Prezydent RP Andrzej Duda o polskich przedsiębiorcach 2016.11.17

Warszawa i Jasionka k. Rzeszowa - 17 listopada 2016 - W dniu dzisiejszym przed południem w Jasionce k. Rzeszowa rozpoczął się "Kongres 590". Kongres swoją nazwę wziął od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane lub dystrybuowane przez polskie firmy. "Polscy przedsiębiorcy, zwłaszcza ci, którzy zaczynają swoją działalność, muszą być pewni, że państwo będzie ich wspierać na każdym kroku. Że każdy bez wyjątku urzędnik państwowy będzie ich sojusznikiem, a nie prześladowcą. Musimy dać polskim firmom poczucie bezpieczeństwa oraz zredukować do minimum biurokratyczne obciążenia związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Polski przedsiębiorca nie może codziennie zaprzątać sobie głowy, jakiż to nowy przepis zostanie za chwilę wprowadzony i ile będzie musiał wydać pieniędzy na dostosowanie się do kolejnej zmiany prawa. Jestem gorącym zwolennikiem 'gospodarczego patriotyzmu'. Uważam, że państwo powinno pomagać firmom w ich rozwoju i ekspansji na zagraniczne rynki. Młodzi polscy biznesmeni muszą mieć pewność, że stoi za nimi administracja, że stoją za nimi ministrowie, że stoi za nimi prezydent. Niezależnie od tego, która z opcji politycznych w danym momencie trzyma ster władzy. Albowiem polskie traktory, drony i autobusy nie mają barw partyjnych" - stwierdził Andrzej Duda, Prezydent RP.

Prezydent RP Andrzej Duda przemawia podczas „Kongresu 590”.
Jasionka k. Rzeszowa, 17 listopada 2016.
Foto dzięki uprzejmości prezydent.pl / Krzysztof Sitkowski
 

Warszawa i Jasionka k. Rzeszowa – 17 listopada 2016

W dniu dzisiejszym przed południem, w nowoczesnym Centrum Kongresowo-Wystawienniczym zlokalizowanym w Jasionce k. Rzeszowa, rozpoczął się „Kongres 590”.
Kongres swoją nazwę wziął od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane lub dystrybuowane przez polskie firmy.

Wydarzenie zainaugurowało wystąpienie Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który w trakcie kongresu wręczył wieczorem nagrody gospodarcze.

Prezydent RP wyraził radość, że kongres odbywa się właśnie w Rzeszowie, na Podkarpaciu, w województwie, o którym mówi się, że "należy do ściany wschodniej".

Prezydent RP Andrzej Duda przemawia podczas „Kongresu 590”.
Jasionka k. Rzeszowa, 17 listopada 2016.
Kongres swoją nazwę wziął od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane lub dystrybuowane przez polskie firmy.
Foto dzięki uprzejmości prezydent.pl / Krzysztof Sitkowski  
 
„Przez wiele lat mówiło się bardzo często w mediach, że to jest taka Polska B. Jeżeli ktoś uważa, że to jest Polska B, jakaś gorsza Polska, to bardzo serdecznie zapraszam do Rzeszowa, do tego Centrum Konferencyjnego, zapraszam na Podkarpacie”
– powiedział Prezydent RP.


Start-up Polska


Tydzień temu z okazji Dnia Niepodległości spytano mnie w jednym z wywiadów, z kogo i z czego jestem dziś dumny jako Polak.
Pomyślałem wówczas m.in. o moich młodych rodakach, którzy zakładają firmy i podbijają świat swoimi wynalazkami, oryginalnymi pomysłami, nietuzinkowym intelektem.


Nie tylko szklane wieżowce

Pełni odwagi i wigoru, pozbawieni kompleksów, opowiadają o swoich wizjach – tak jak czynili to niegdyś Steve Jobs i Bill Gates, tak jak czyni to dziś Elon Musk.
Szukają inwestorów, nowych rynków, nowych wyzwań.
Dla nich to nie tylko biznes, to nie tylko tabelka z przychodami i wydatkami.
To również, a może przede wszystkim, wielka pasja, której są gotowi poświęcić całą swoją energię, całe życie.
To z nich jestem dumny jako prezydent RP.
Tacy właśnie ludzie napełniają mnie optymizmem.
To dzięki nim sformułowanie „made in Poland" nabiera zupełnie nowego znaczenia.

Prezydent RP Andrzej Duda przemawia podczas „Kongresu 590”.
Jasionka k. Rzeszowa, 17 listopada 2016.
Foto dzięki uprzejmości prezydent.pl / Krzysztof Sitkowski
 
Wyobraźmy sobie taką oto scenę: nowoczesny polski traktor przemierza ogromne połacie pól uprawnych.
Nad nim krąży polski dron, dostarczający informacji o jakości gleby, nawodnieniu czy o chorobach roślin. Wykorzystując przy tym, rzecz jasna, polskie oprogramowanie.
A to wszystko dzieje się nie na Lubelszczyźnie czy na Mazurach, lecz w Danii, Etiopii czy Wietnamie.

Taka przyszłość jest już właściwie za progiem, na wyciągnięcie ręki.

Jeszcze niedawno zamartwialiśmy się, że Polska nie może się pochwalić „swoją Nokią", że nie posiada – tak jak choćby Finlandia – własnego symbolu nowoczesnej gospodarki, jednoznacznie kojarzącego się z naszym krajem.

Dzisiaj mamy szansę na przełom także w tej dziedzinie.

Jestem przekonany, że już wkrótce będziemy mogli oznajmić wszem wobec, iż mamy nie jedną, lecz wiele „Nokii".
Począwszy od elektrycznych autobusów, a skończywszy na grach komputerowych.

Dziś w nowym imponującym centrum konferencyjnym na przedmieściach Rzeszowa rozpoczyna się Kongres 590. Pod patronatem głowy państwa, z udziałem setek przedsiębiorców z Polski i zagranicy.

Będę miał przyjemność wręczyć na nim Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP, które także będą wyrazem mojego zaangażowania we wsparcie dla małych i średnich polskich firm. Dynamicznych, innowacyjnych, o obiecujących perspektywach. Oraz – co nie powinno umknąć naszej uwadze – tworzących nowe miejsca pracy.
Również w tych regionach Polski, które na dobrodziejstwach transformacji po 1989 roku skorzystały w mniejszym stopniu niż największe metropolie.

Dlatego też spotykamy się na Podkarpaciu, aby pokazać, iż nowoczesny biznes nie musi kojarzyć się wyłącznie ze szklanymi wieżowcami w Warszawie, Poznaniu czy we Wrocławiu.

Wręcz przeciwnie – jeśli chcemy Polski silnej gospodarczo, powinniśmy szczególnie dbać o małych i średnich przedsiębiorców, w małych i średnich miastach, którzy będą w stanie zatrudniać młodych ludzi, zapewniając im przyzwoite wynagrodzenia.
Dzięki temu uda się w Polsce zahamować wypływ młodych utalentowanych ludzi, szukających swoich szans za granicą.

To ogromne zadanie dla nas wszystkich – zniwelować różnice społeczne w Polsce, poprzez umiejętną politykę państwa (np. na polu rozbudowy infrastruktury), ale też poprzez uwolnienie potencjału prywatnej przedsiębiorczości w uboższych regionach.


Prezydent RP Andrzej Duda przemawia podczas „Kongresu 590”.
Jasionka k. Rzeszowa, 17 listopada 2016.
Kongres swoją nazwę wziął od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane lub dystrybuowane przez polskie firmy.
Foto dzięki uprzejmości prezydent.pl / Krzysztof Sitkowski
 
Wzmocnić uczelnie

Kongres 590 będzie także szansą na konsolidację i lepszą współpracę między dużym biznesem a start-upami.

Bez odpowiedniego zastrzyku kapitału najlepsze nawet pomysły pozostają w szufladach, na deskach kreślarskich i na twardych dyskach komputerów.

Każdy nowy biznes to ryzyko, ale dajmy młodym szansę, by zaryzykowali!

Start-upy powinny mieć możliwość korzystania z jak najszerszej palety możliwości: fundusze inwestycyjne, fundusze joint venture, rynek giełdowy, wsparcie ze strony dużych spółek Skarbu Państwa.

Chciałbym, aby Kongres 590 stał się platformą nawiązywania kontaktów między firmami, które oferują nowatorskie rozwiązania, ale potrzebują kapitału, a firmami, które mają kapitał, ale łakną nowatorskich rozwiązań.

Musimy także wzmocnić więzi między biznesem a środowiskami naukowymi.

Prezydent RP Andrzej Duda podczas prezentacji innowacyjnych firm w Pałacu Prezydenckim.
13 września 2016
Foto dzięki uprzejmości prezydent.pl / Krzysztof Sitkowski
 
Podczas mojej niedawnej wizyty w Szwajcarii odwiedziłem m.in. politechnikę EPFL w Lozannie, jedną z najlepszych uczelni technicznych w świecie.
Jej kampus to właściwie jeden, wielki inkubator start-upów.
Zaś wykładowcy mają nie tylko imponujący dorobek naukowy, lecz także doświadczenie w wykorzystywaniu swojej wiedzy w celach komercyjnych.

Po raz pierwszy w historii prezydentowi RP towarzyszyli w podróży zagranicznej przedstawiciele polskich start-upów.
Mieli oni okazję zaprezentowania swoich pomysłów gigantom szwajcarskiego przemysłu.
Ufam, że ta krótka, choć intensywna wizyta przyniesie w przyszłości dobre owoce dla młodych polskich biznesmenów.

Powinniśmy czerpać całymi garściami ze szwajcarskich wzorów.

13 września 2016 odbyła się impreza "Start-upy w Pałacu", podczas której młodzi ludzie zaprezentowali Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie swoje innowacyjne projekty.
Foto dzięki uprzejmości prezydent.pl / Krzysztof Sitkowski
 
To właśnie dzięki ścisłej współpracy między biznesem a szkołami wyższymi Szwajcaria jest globalnym potentatem w biotechnologii czy farmaceutyce.

Niemniej, jeżeli chcemy osiągnąć podobne efekty, musimy przede wszystkim wzmocnić finansowo polskie uczelnie.

Cieszę się, że wicepremier Jarosław Gowin dostrzega ten problem i doskonale rozumie, że we współczesnym świecie, tak zdominowanym przez wysokie technologie, symbioza nauki i biznesu jest niezbędnym warunkiem rozwoju każdej gospodarki.

Rywalizacja jest tutaj niezwykle zacięta – między uniwersytetami, laboratoriami i koncernami wyłuskującymi najbardziej obiecujących młodych fizyków, chemików czy biologów.

Akurat w tej dziedzinie nie mamy się czego wstydzić.

Polscy naukowcy budzą podziw i uznanie na całym świecie.
Ważne, by z ich potencjału w większej mierze korzystały polskie uczelnie i polski biznes.

Niechaj wykuwają swoją wiedzę na uczelniach w Szwajcarii i w USA, niech zdobywają doświadczenie w spółkach francuskich czy niemieckich.
Stwórzmy im jednak takie warunki nad Wisłą, by zechcieli tutaj wrócić.
Żeby rozwijali się twórczo, współpracując z rodzimymi firmami, i żeby kształcili kolejne pokolenia naukowców.

Prezydent RP Andrzej Duda podczas prezentacji innowacyjnych firm w Pałacu Prezydenckim.
13 września 2016
Foto dzięki uprzejmości prezydent.pl / Krzysztof Sitkowski
 

Patriotyzm bynajmniej nie partyjny

To jednak nie wszystko.

Polscy przedsiębiorcy, zwłaszcza ci, którzy zaczynają swoją działalność, muszą być pewni, że państwo będzie ich wspierać na każdym kroku.
Że każdy bez wyjątku urzędnik państwowy będzie ich sojusznikiem, a nie prześladowcą.
Że będą mogli liczyć na trwałe, stabilne prawo, na sprawiedliwy i prosty system podatkowy. Że będą traktowani tak samo jak koncerny zagraniczne, inwestujące w Polsce.

Dlatego pilnie potrzebujemy konstytucji dla biznesu, nad którą intensywnie pracuje wicepremier Mateusz Morawiecki i jego zespół.

Musimy dać polskim firmom poczucie bezpieczeństwa oraz zredukować do minimum biurokratyczne obciążenia związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Polski przedsiębiorca nie może codziennie zaprzątać sobie głowy, jakiż to nowy przepis zostanie za chwilę wprowadzony i ile będzie musiał wydać pieniędzy na dostosowanie się do kolejnej zmiany prawa.

Jestem gorącym zwolennikiem „gospodarczego patriotyzmu".
Uważam, że państwo powinno pomagać firmom w ich rozwoju i ekspansji na zagraniczne rynki.

Młodzi polscy biznesmeni muszą mieć pewność, że stoi za nimi administracja, że stoją za nimi ministrowie, że stoi za nimi prezydent.
Niezależnie od tego, która z opcji politycznych w danym momencie trzyma ster władzy.
Albowiem polskie traktory, drony i autobusy nie mają barw partyjnych.


Andrzej Duda
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej


Źródło: Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

http://www.prezydent.pl/  ASTROMAN Magazine - 2016.11.06

XI Kongres Obywatelski w Warszawie pod hasłem: Dojrzali Polacy - Lepsza Polska!

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2152  


ASTROMAN Magazine - 2016.09.29

Mateusz Morawiecki: Największą naszą wartością są polscy przedsiębiorcy i to, co robią dzięki swojej kreatywności, pracowitości i produktywności.

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2127  


ASTROMAN Magazine - 2016.09.22

IAA HANNOVER 2016: Tytuł "Bus of the Year 2017" dla polskiego autobusu Solaris Urbino 12 electric

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2123  


ASTROMAN Magazine - 2016.08.26

Prof. Jerzy Żyżyński: Złoty powinien być silniejszy

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2110  


ASTROMAN Magazine - 2016.08.19

Królowa Elżbieta II uhonorowała Profesor Annę Dominiczak Orderem Imperium Brytyjskiego "Dama Komandor"

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2107  


ASTROMAN Magazine - 2016.08.18

Maciej Kozłowski: Jak kosmos pomógł Internetowi opanować świat

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2106  


ASTROMAN Magazine - 2016.08.01

Ministerstwo Rozwoju wysłało do konsultacji projekt "Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju"

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2098  


ASTROMAN Magazine - 2016.06.17

Xi Jinping, Prezydent Chin: Chiński wiatr współpracy z Polską i Europą

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2076  


ASTROMAN Magazine - 2016.06.02

Narodowe Centrum Badań Jądrowych planuje budowę badawczego reaktora nowej generacji High Temperature Gas Reactor - HTGR

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2072  


ASTROMAN Magazine - 2016.05.26

Buick Cascada - amerykański hit z polskiej fabryki Opla w Gliwicach

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2070  


ASTROMAN Magazine - 2016.05.25

John Baird, Raytheon Integrated Defence Systems: Realizujemy z polskimi firmami program Poland Patriot

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2069  


ASTROMAN Magazine - 2016.05.17

Tomasz Kulakowski, CodiLime co-founder and CEO, wins Poland's top business award for Vision and Innovation

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2066  


ASTROMAN Magazine - 2016.05.13

Cel: Polska w prestiżowej grupie krajów G20

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2063  


ASTROMAN Magazine - 2016.04.21

The European Council for Nuclear Research (CERN) and Polish NCBJ cooperation agreement extended

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2055  


ASTROMAN Magazine - 2016.04.16

European Truck Platooning Challenge and 6th European Transport Research Conference in Warsaw, Poland

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2054  


ASTROMAN Magazine - 2016.03.09

Prezydent RP Andrzej Duda w Narodowym Centrum Badań Jądrowych

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2039  


ASTROMAN Magazine - 2016.02.02

Lockheed Martin: Wchodzimy do Polski na długo

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2017  


ASTROMAN Magazine - 2016.01.26

Mateusz Morawiecki: Wnioski ze szczytu w Davos. Złapać robota za rogi

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2015  


ASTROMAN Magazine - 2016.01.23

Laureaci wyróżnienia "Ten, który zmienia polski przemysł" za 2015 rok

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2016  


ASTROMAN Magazine - 2016.01.04

Bartosz Marczuk: Polacy chcą mieć zdecydowanie więcej dzieci niż mają w rzeczywistości. Program Rodzina 500+ może w tym pomóc

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2005  


ASTROMAN Magazine - 2015.11.27

Mateusz Morawiecki, Wicepremier i Minister Rozwoju, szeroko o planach gospodarczych rządu

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1996  


ASTROMAN Magazine - 2015.11.05

Jubileuszowy X Kongres Obywatelski pod hasłem "Polska jutra. Możemy być lepsi!" - Politechnika Warszawska, 7 listopada 2015

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1989  


ASTROMAN Magazine - 2015.10.25

Intel Technology Poland czyli Polacy tworzą nowoczesne technologie teleinformatyczne dla świata w Gdańsku

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1985  


ASTROMAN Magazine - 2015.10.24

Wywiad z Prof. Romualdem Krajewskim, Prezydentem Europejskiej Unii Lekarzy Specjalistów UEMS na kolejną kadencję w latach 2016-2019

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1984  


ASTROMAN Magazine - 2015.04.08

Daniel Boniecki, McKinsey & Company: Polska gospodarka może awansować do światowej ekstraklasy

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1901  ASTROMAN Magazine

Publikacja tekstów pochodzących z wydawnictw prasowych bądź elektronicznych prezentowanych w ASTROMAN Magazine nie ma charakteru komercyjnego, służy wyłącznie celom edukacyjnym, dydaktycznym i naukowym - zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. z dn. 23.02.1994 r. nr 24, poz. 83).Editor-in-Chief of ASTROMAN magazine: Roman Wojtala, Ph.D.


wydrukuj ten artykuł
  strona: 1 z 1
polecamy artykuły
Selena Group - increase of net profit in the very first quarter of 2019
IBM: Major Ocean Carriers CMA CGM and MSC to Join TradeLens Blockchain-Enabled Digital Shipping Platform
deepsense.ai: A comprehensive guide to demand forecasting with machine learning
Wojciech Kostrzewa nowym Prezesem Polskiej Rady Biznesu
Uroczysta Gala Nagrody Polskiej Rady Biznesu 2019
SpaceX launched 60 Starlink satellites from Space Launch Complex 40 at Cape Canaveral Air Force Station, Florida
ImpactCEE 2019: Danubia NanoTech wins the PowerUp! Grand Final 2019
Panasonic Launches Comprehensive Showroom for Residential Materials such as Kitchens in India
HPE to acquire supercomputing leader Cray. Combined Company Will Drive Next Generation of High Performance Computing
Lilium reveals new air taxi as it celebrates maiden flight
SIEMENS "Local" data processing - Edge Computing simplifies data processing in intelligent factory Amberg
Anno Borkowsky appointed to the LANXESS Board of Management
Application phase for the seventh BASF and Volkswagen "Science Award Electrochemistry" has begun
Selena Group: Tytan mounting foams of the new generation speed up the installation of doors and windows
Prestiżowe tytuły "Inwestor bez granic" przyznane podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego
strona główna  |  oferty pracy  |  executive search  |  ochrona prywatności  |  warunki używania  |  kontakt     RSS feed subskrypcja RSS
Copyright ASTROMAN © 1995-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: TAU CETI.