wydrukuj poleć znajomym zamów materiały
Od ilu lat pracuje Pani/Pan na różnych stanowiskach menedżerskich:

powyżej 20 lat
powyżej 15 lat
powyżej 10 lat
powyżej 5 lat
poniżej 5 lat
jeszcze nie byłam/-em menedżerem
nie chcę być menedżerem


Subskrypcja najnowszych ofert pracy

Nasi partnerzy:

rp.pl
gazeta.pl
onet.pl
interia.pl
wp.pl

Krzysztof Domarecki, założyciel i szef Grupy SELENA, otrzymał tytuł "Wizjoner ekspansji zagranicznej" 2015.12.05

Warszawa - 03 grudnia 2015 - Krzysztof Domarecki - założyciel i Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Selena FM SA - został wyróżniony nagrodą specjalną "Wizjoner ekspansji zagranicznej" w konkursie Polska Firma - Międzynarodowy Czempion organizowanym przez PwC Polska oraz Puls Biznesu. W tegorocznej czwartej edycji konkursu przyznano łącznie sześć nagród głównych i siedem wyróżnień. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się podczas gali 02 grudnia 2015 w Warszawie.

Krzysztof Domarecki, Przewodniczący Rady Nadzorczej Selena FM S.A. z nagrodą specjalną „Wizjoner ekspansji zagranicznej” w konkursie Polska Firma – Międzynarodowy Czempion organizowanym przez PwC Polska oraz Puls Biznesu (z prawej) oraz Mateusz Morawiecki, Wicepremier i Minister Rozwoju RP.
Foto dzięki uprzejmości Selena FM S.A.
 

Warszawa – 03 grudnia 2015

Krzysztof Domarecki – założyciel i Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Selena FM SA – został wyróżniony nagrodą specjalną „Wizjoner ekspansji zagranicznej” w konkursie Polska Firma – Międzynarodowy Czempion organizowanym przez PwC Polska oraz Puls Biznesu.

W tegorocznej czwartej edycji konkursu przyznano łącznie sześć nagród głównych i siedem wyróżnień.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się podczas gali 02 grudnia 2015 w Warszawie.

Krzysztof Domarecki, Przewodniczący Rady Nadzorczej Selena FM S.A. – spółki holdingowej Grupy Selena. Założyciel Selena S.A., producenta i eksportera artykułów chemii budowlanej.
Foto dzięki uprzejmości Selena FM S.A.
 
„Nagroda w tak prestiżowym konkursie to dla mnie ogromy zaszczyt. W Polsce rozwija się obecnie kilkadziesiąt produktów, które mają potencjał do tego, aby stać się globalnymi hitami. Mamy świetnych wynalazców, inżynierów, chemików, którzy tworzą innowacyjne produkty. Zasadniczym wyzwaniem są jednak nie produkty, ale umiejętność uplasowania ich na światowych rynkach pod markami polskich firm. Potrzeba nam rozwoju umiejętności w zakresie marketingu międzynarodowego, zarządzania w skali wielu rynków i kultur. Cieszę się, że Selena zdobyła sporo doświadczeń w tym zakresie na czterech kontynentach i mam nadzieję, że to doświadczenie będzie procentować w kolejnych latach bez względu na spowolnienie w gospodarce światowej”
powiedział Krzysztof Domarecki, Przewodniczący Rady Nadzorczej Seleny FM SA.

Nagroda specjalna „Wizjoner ekspansji zagranicznej” w konkursie Polska Firma – Międzynarodowy Czempion organizowanym przez PwC Polska oraz Puls Biznesu, jaką otrzymał Krzysztof Domarecki, Przewodniczący Rady Nadzorczej Selena FM S.A.
Foto dzięki uprzejmości Selena FM S.A.
 
Celem konkursu Polska Firma – Międzynarodowy Czempion jest promocja aktywności polskich firm na zagranicznych rynkach.

Tegoroczna, 4 edycja została zorganizowana przez PwC i Puls Biznesu pod patronatem programu Polski Czempion i we współpracy z PKO Bank Polski oraz firmą FedEx.

Krzysztof Domarecki w latach 1999-2008 pełnił funkcję prezesa zarządu Selena FM SA, odpowiedzialnej za działalność zagraniczną Grupy.
Przedsiębiorstwo rozpoczęło wówczas silną ekspansję na międzynarodowych rynkach, koncentrując się na rozszerzaniu sieci dystrybucji i promocji marek Tytan i Artelit, by finalnie stać się firmą o obecności globalnej.

Foto dzięki uprzejmości Selena FM S.A.
 
Grupa Selena jest również laureatem pierwszej edycji konkursu Polska Firma – Międzynarodowy Czempion 2012, który organizowany był przez PricewaterhouseCoopers, pod patronatem Programu Wspierania Polskiego Biznesu Polski Czempion.
Spółka została wyróżniona Nagrodą Specjalną za zasługi na rzecz promocji polskiej marki za granicą.

Grupa SELENA – centra dystrybucyjne na świecie.
Foto dzięki uprzejmości Selena FM S.A.
 
Selena rozpoczęła ekspansję zagraniczną w 2000 roku, uruchamiając spółkę Selena Romania w Rumunii.
Od tego czasu stopniowo rozwijała działalność na kolejnych rynkach.

W skład Grupy wchodzi obecnie16 zakładów produkcyjnych w 8 krajach na świecie i spółki dystrybucyjne w 17 państwach.

Zakłady produkcyjne Seleny są zlokalizowane w Polsce, Brazylii, Korei, Chinach, USA, Turcji oraz w Hiszpanii.

Grupa SELENA – centra produkcyjne na świecie.
Foto dzięki uprzejmości Selena FM S.A.
 
Olbrzymią rolę w tym procesie miała właścicielska wizja założyciela firmy – Krzysztofa Domareckiego, który obecnie jest przewodniczącym Rady Nadzorczej Seleny FM SA.

Ponadto w czwartej edycji konkursu „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” decyzją Kapituły nagrody główne zostały przyznane:

• Kruk S.A. w kategorii Inwestor – Polska Firma Prywatna

• Solaris Bus & Coach S.A. w kategorii Eksporter – Polska Firma Prywatna

• Polski Koncern Naftowy Orlen S.A. w kategorii Inwestor – Polska Spółka Skarbu Państwa

• Grupa Kapitałowa Grupa Azoty S.A. w kategorii Eksporter – Polska Spółka Skarbu Państwa

Grupa SELENA – centra badawczo-rozwojowe na świecie.
Foto dzięki uprzejmości Selena FM S.A.
 
W powyższych kategoriach Kapituła wyróżniła dodatkowo:

• Asseco Poland S.A. oraz Work Service S.A. w kategorii Inwestor – Polska Firma Prywatna

• TZMO S.A. oraz Colian Sp. z o.o. w kategorii Eksporter – Polska Firma Prywatna

• KGHM Polska Miedź S.A. w kategorii Inwestor – Polska Spółka Skarbu Państwa

• Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. oraz Lotos Oil Sp. z o.o. w kategorii Eksporter – Polska Spółka Skarbu Państwa.

Nagroda Specjalna za promocję polskiej marki za granicą trafiła do Grupy Maspex Wadowice.

Jacek Socha, Wiceprezes Zarządu PwC.
Foto dzięki uprzejmości PwC
 
„Czwarta edycja konkursu Polska Firma – Międzynarodowy Czempion udowodniła, że polskie firmy są w coraz większym stopniu w stanie konkurować z zagranicznymi podmiotami już nie tylko ceną, ale również jakością oraz innowacyjnością produktów i usług. Tak budowana przewaga konkurencyjna jest niezwykle ważna w kontekście nieprzewidywalnych zawirowań na rynkach, jak choćby rosyjskie embargo na polską żywność. Wielu polskich eksporterów dzięki wysokiej jakości produktów potrafiło przekonać do nich inne, dotąd nie w pełni eksplorowane rynki. Konkurs „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” dla wyróżnionych firm jest ważnym znakiem docenienia ich działalności, którą cechuje przede wszystkim biznesowa odwaga, dla pozostałych stanowi zachętę do międzynarodowej ekspansji oraz wychodzenia poza lokalną i bezpieczną strefę komfortu ”
powiedział Jacek Socha, wiceprezes zarządu PwC.

Jakub Papierski, Wiceprezes Zarządu PKO Bank Polski S.A., nadzorujący Obszar Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej.
Foto dzięki uprzejmości PKO Bank Polski SA
 
„Laureaci konkursu Polska Firma – Międzynarodowy Czempion udowadniają, że dzięki inwestycjom zagranicznym oraz działalności eksportowej ich przedsiębiorstwa przekształcają się w liczące się na globalnej scenie podmioty. Nagrodzone firmy aktywnie konkurują na światowych rynkach oraz budują markę polskiej gospodarki na arenie międzynarodowej. Dzięki nim marka ‘made in Poland’ staje się synonimem jakości i innowacyjności”
- podsumował Jakub Papierski, wiceprezes zarządu PKO Bank Polski.

Tomasz Siemieniec, Redaktor Naczelny dziennika "Pulsu Biznesu".
Foto dzięki uprzejmości "Puls Biznesu"
 
„Poziom tegorocznej edycji był bardzo wysoki, firmy które się zgłosiły mają na koncie naprawdę spektakularną ekspansję zagraniczną, więc wybór nie był łatwy. To dowód, że statystyki pokazujące wzrost polskiego eksportu i inwestycji zagranicznych pokazują prawdziwy obraz. Ideą konkursu jest nagrodzenie najlepszych polskich eksporterów i polskich inwestorów zagranicznych, jesteśmy bowiem przekonani, że z jednej strony warto doceniać trud firm, które się na to decydują, a z drugiej nie ma lepszej motywacji dla tych, którzy jeszcze się na ekspansję międzynarodową nie zdecydowali niż pokazywanie dobrych przykładów”
- powiedział Tomasz Siemieniec, redaktor naczelny "Pulsu Biznesu".


Krzysztof Domarecki

Przewodniczący Rady Nadzorczej SELENA FM S.A.

Krzysztof Domarecki
Foto dzięki uprzejmości Selena FM S.A.
 
Przewodniczący Rady Nadzorczej Selena FM S.A. – spółki holdingowej Grupy Selena. Założyciel Selena S.A., producenta i eksportera artykułów chemii budowlanej.

Pierwsza spółka Selena została założona w 1992 roku, a jej działalność koncentrowała się na rynku polskim.

Obecnie, Grupa Selena to globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej posiadający centralę w Polsce.
Krzysztof Domarecki jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego, studiował również filozofię.

W latach 1983-1991 pracował w Zakładzie Prawa Państwowego Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie zajmował się sądownictwem i ustrojem prezydenckim.

W latach osiemdziesiątych organizował studenckie wyprawy do Indii, zgłębiając tamtejsze zwyczaje oraz kulturę.

Swoją pierwszą firmę Technimeks, zajmującą się m.in. sprzedażą komputerów, założył razem z przyjaciółmi z Politechniki Wrocławskiej jeszcze na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

Na podwalinach Technimeksu w 1992 roku powstało aż 5 spółek. Jedną z nich była właśnie Selena.

Krzysztof Domarecki od początku istnienia firmy stał na jej czele, odpowiadając za rozwój i rozbudowę portfolio produktów.

Grupa Selena zajmuje się produkcją i dystrybucją nowoczesnej chemii budowlanej, do której należą silikony, pianki montażowe, akryle i kleje.

W latach 1999-2008 Krzysztof Domarecki pełnił funkcję prezesa zarządu Seleny Co SA, odpowiedzialnej za działalność zagraniczną Grupy.
Przedsiębiorstwo rozpoczęło wówczas silną ekspansję na międzynarodowych rynkach, koncentrując się na rozszerzaniu sieci dystrybucji i promocji marek Tytan i Artelit, by finalnie stać się korporacją o zasięgu globalnym.

W skład Grupy wchodzi obecnie 30 spółek w 18 krajach na całym świecie.

Zakłady produkcyjne Seleny zlokalizowane są w Polsce, Brazylii, Korei, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii, a jej produkty są dostępne w ponad 70 krajach.

Funkcję prezesa zarządu Selena FM, spółki holdingowej Grupy, która odpowiada za strategię rozwoju oraz koordynuje i nadzoruje działania poszczególnych spółek zależnych, Krzysztof Domarecki pełnił do 2011 roku.
Obecnie jest przewodniczącym Rady Nadzorczej.

Akcje Selena FM S.A. od kwietnia 2008 roku notowane są na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
W 2013 roku przychody Grupy wyniosły ponad 1 miliard 100 milionów złotych.

Za swoje osiągnięcia biznesowe Krzysztof Domarecki otrzymał wyróżnienie w konkursie „Przedsiębiorca Roku” (kategoria „Odpowiedzialność społeczna”), organizowanym przez firmę Ernst & Young, tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł” miesięcznika „Nowy Przemysł” oraz Nagrodę Prezydenta Wrocławia za „ulokowanie gospodarki Wrocławia w światowej sieci powiązań i zbudowanie rozpoznawalnej marki firmy”.

W kręgu pozabiznesowych zainteresowań Krzysztofa Domareckiego znajdują się m. in. filozofia, historia oraz teoria globalizacji.

 
 

Źródła:

Selena FM S.A.

http://www.selena.com/  

PwC

http://www.pwc.pl/  ASTROMAN Magazine - 2015.11.27

Mateusz Morawiecki, Wicepremier i Minister Rozwoju, szeroko o planach gospodarczych rządu

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1996  


ASTROMAN Magazine - 2015.11.05

Jubileuszowy X Kongres Obywatelski pod hasłem "Polska jutra. Możemy być lepsi!" - Politechnika Warszawska, 7 listopada 2015

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1989  


ASTROMAN Magazine - 2015.10.25

Intel Technology Poland czyli Polacy tworzą nowoczesne technologie teleinformatyczne dla świata w Gdańsku


http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1985  


ASTROMAN Magazine - 2015.10.24

Wywiad z Prof. Romualdem Krajewskim, Prezydentem Europejskiej Unii Lekarzy Specjalistów UEMS na kolejną kadencję w latach 2016-2019

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1984  


ASTROMAN Magazine - 2015.10.18

Mitsubishi Electric kupuje 49 procent udziałów w warszawskiej spółce MEDCOM

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1981  


ASTROMAN Magazine - 2015.10.18

Japoński koncern NSG Group ma nowy zakład produkcji szyb samochodowych  Pilkington Automotive Poland w Chmielowie


http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1980  


ASTROMAN Magazine - 2015.10.10

Komisja Europejska chce przyspieszyć negocjacje umowy Unia Europejska-USA o wolnym handlu Transatlantic Trade and Investment Partnership

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1979  


ASTROMAN Magazine - 2015.10.10

Największa umowa o wolnym handlu na świecie Trans-Pacific Partnership została uzgodniona

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1978  


ASTROMAN Magazine - 2015.09.20

Nowoczesna przedstawiła program podatkowy trzy razy 16 - PIT, CIT i VAT po 16 procent

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1968  


ASTROMAN Magazine - 2015.09.14

Laureaci Nagrody Europejskiego Klubu Biznesu Polska

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1962  


ASTROMAN Magazine - 2015.09.11

Beata Szydło: Więcej polskiej gospodarki w polskiej gospodarce

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1959  


ASTROMAN Magazine - 2015.09.08

Jak Słowacja wygrała z Polską przetarg na inwestycję Jaguar Land Rover w wysokości 1,4 mld euro

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1958  


ASTROMAN Magazine - 2015.08.04

Prof. Andrzej Koźmiński: Dezercja elit

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1947  


ASTROMAN Magazine - 2015.04.08

Daniel Boniecki, McKinsey & Company: Polska gospodarka może awansować do światowej ekstraklasy

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1901  Editor-in-Chief of ASTROMAN magazine: Roman Wojtala, PhD.


wydrukuj ten artykuł
  strona: 1 z 1
polecamy artykuły
Selena Group - increase of net profit in the very first quarter of 2019
IBM: Major Ocean Carriers CMA CGM and MSC to Join TradeLens Blockchain-Enabled Digital Shipping Platform
deepsense.ai: A comprehensive guide to demand forecasting with machine learning
Wojciech Kostrzewa nowym Prezesem Polskiej Rady Biznesu
Uroczysta Gala Nagrody Polskiej Rady Biznesu 2019
SpaceX launched 60 Starlink satellites from Space Launch Complex 40 at Cape Canaveral Air Force Station, Florida
ImpactCEE 2019: Danubia NanoTech wins the PowerUp! Grand Final 2019
Panasonic Launches Comprehensive Showroom for Residential Materials such as Kitchens in India
HPE to acquire supercomputing leader Cray. Combined Company Will Drive Next Generation of High Performance Computing
Lilium reveals new air taxi as it celebrates maiden flight
SIEMENS "Local" data processing - Edge Computing simplifies data processing in intelligent factory Amberg
Anno Borkowsky appointed to the LANXESS Board of Management
Application phase for the seventh BASF and Volkswagen "Science Award Electrochemistry" has begun
Selena Group: Tytan mounting foams of the new generation speed up the installation of doors and windows
Prestiżowe tytuły "Inwestor bez granic" przyznane podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego
strona główna  |  oferty pracy  |  executive search  |  ochrona prywatności  |  warunki używania  |  kontakt     RSS feed subskrypcja RSS
Copyright ASTROMAN © 1995-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: TAU CETI.