wydrukuj poleć znajomym zamów materiały
Od ilu lat pracuje Pani/Pan na różnych stanowiskach menedżerskich:

powyżej 20 lat
powyżej 15 lat
powyżej 10 lat
powyżej 5 lat
poniżej 5 lat
jeszcze nie byłam/-em menedżerem
nie chcę być menedżerem


Subskrypcja najnowszych ofert pracy

Nasi partnerzy:

rp.pl
gazeta.pl
onet.pl
interia.pl
wp.pl

Uroczysta Gala Nagrody Polskiej Rady Biznesu 2019 2019.05.28

Warszawa - 27 maja 2019 - Po raz ósmy Kapituła Nagrody Polskiej Rady Biznesu wybrała finalistów Nagrody PRB. Z grona 340 zgłoszonych do konkursu osób wyłoniono po trzech finalistów w każdej kategorii: SUKCES, WIZJA I INNOWACJE oraz DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA. Zwycięzców prestiżowych "biznesowych Oskarów" poznaliśmy w dniu dzisiejszym podczas uroczystej Gali, która odbyła się w warszawskim Ufficio Primo.

Wojciech Kostrzewa, przewodniczący Kapituły Nagrody PRB i wiceprezes Polskiej Rady Biznesu.
Foto dzięki uprzejmości PRB / TVN24BiS
 

Warszawa – 27 maja 2019

Finaliści 8. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu 2019

„Rekordowa liczba zgłoszeń, która wpłynęła w tegorocznej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu, pokazuje jak przez ostatnie siedem lat prestiżową nagrodą stał się nasz ‘biznesowy Oskar’. Historie wszystkich tegorocznych finalistów pokazują za to jak kreatywnym, pracowitym i otwartym na innych ludzi jesteśmy społeczeństwem. Finaliści w kategorii Sukces umieli wykorzystywać szanse, które 30 lat temu dała im ustrojowa transformacja. Finaliści Wizji i Innowacji pokazują, że marzeń o lepszym życiu nie można ograniczać tylko do realnego świata, ale należy łączyć ten świat z cyfrowym światem, czy wręcz kosmosem. Finaliści w kategorii Działalności Społeczna pokazują nam wszystkim jakie znaczenie dla każdego z nas mają słowa wolność i demokracja, i jak otaczający nas świat próbuje nam je odebrać” – powiedział Wojciech Kostrzewa Przewodniczący Kapituły Nagrody PRB.

Jacek Szwajcowski, Prezes Polskiej Rady Biznesu.
Foto dzięki uprzejmości PRB / TVN24BiS
 

Nagroda PRB im. Jana Kulczyka w kategorii SUKCESza zrealizowanie spektakularnego projektu biznesowego, który wywarł trwały wpływ na polski rynek:

• Krzysztof Domareckizałożyciel i Prezes Zarządu Grupy Selena, która jest globalnym producentem i dystrybutorem chemii budowlanej.
To jeden z trzech największych na świecie producentów piany poliuretanowej.
Firma powstała w 1992 roku, a od 2008 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Zakłady produkcyjne Seleny zlokalizowane są na trzech kontynentach m.in. w Polsce, Włoszech, Brazylii, Kazachstanie oraz Korei Południowej i Chinach.
W zależności od grup produktowych udział Seleny w rynku waha się od kilkunastu do niemal 40 procent.
Roczne nakłady Grupy na badania i rozwój wynoszą 10 mln PLN.
Selena jest jednym z fundatorów Fundacji Inteligentny Start, która wspiera rozwój zawodowy młodych Polaków i wzmacnia potencjał polskich przedsiębiorstw.

• Igor Klajazałożyciel i Prezes Zarządu spółki OTCF, która zbudowana jest na pasji do sportu, wytrwałości i konsekwencji.
To polska firma odzieżowa, która od blisko 20 lat specjalizuje się w tworzeniu, produkcji i sprzedaży odzieży sportowej i akcesoriów dla konsumentów oraz dla sportu zawodowego.
W swoim portfolio ma markę 4F, która jest najsilniejszą polską marką sportową.
OTCF łączy kompetencje i technologie ze świata sportu ze światem stylu i mody. Jej produkty dostępne są w 34 krajach świata.
Od 2010 roku w strojach 4F występują polscy olimpijczycy.
W 2020 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w strojach 4F wystąpi 8 reprezentacji.

• Paweł Szataniak – współzałożyciel i przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Wielton, która jest jednym z trzech największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie.
Grupa ma cztery centra produkcyjne: w Polsce, Niemczech, Francji oraz Wielkiej Brytanii, a także dwie montownie we Włoszech oraz Rosji.
Swoje produkty oferuje w 35 krajach świata, a sprzedaż zagraniczna stanowi już 70 proc. wolumenu produkcji firmy.
Wielton od 2007 roku jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.


Nagroda PRB pod patronatem Zarządu Polskiej Rady Biznesu w kategorii WIZJA I INNOWACJE – za zastosowanie nowej, odważnej, niestandardowej i niekonwencjonalnej koncepcji lub nowej idei biznesowej:

• Dawid Cycoń – współzałożyciel, prezes zarządu i zarazem dyrektor ds. badań i rozwoju ML System.
Spółka powstała w 2007 roku i należy do grona 5 kluczowych na świecie producentów zintegrowanej z budownictwem fotowoltaiki.
Jest producentem ultralekkiego szkła budowlanego i fotowoltaicznych szyb zespolonych w oparciu o kropki kwantowe (Quantum Glass).
ML System jako pierwsza na świecie uruchomiła linię produkcyjną drukowanych ogniw fotowoltaicznych.
Od 2018 roku jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.


• Rafał Modrzewski – współzałożyciel i CEO działającej od 2014 roku spółki ICEYE, która jako pierwsza i jedyna firma na świecie stworzyła i skomercjalizowała mikrosatelitę wyposażonego w radar syntetycznej apertury (SAR).
Umożliwia on obserwację Ziemi niezależnie od warunków pogodowych, zachmurzenia, czy też pory dnia i nocy.
Konstelacja 18 satelitów ICEYE ma zrewolucjonizować rynek obserwacji satelitarnych, dostarczając dane niemal w rzeczywistym czasie, 24 godziny na dobę. Własna sieć mikrosatelitów ICEYE ma powstać do końca 2020 roku.

• Wiktor Schmidt współtwórca i CEO Netguru, która w ciągu 10 lat z małego start-up’u przekształciła się w guru internetu.
Nie tylko tworzy oprogramowanie, ale też zajmuje się doradztwem, analizą rynku, tworzeniem wizji i prototypów produktów, designem, a nawet budowaniem strategii internetowych.
Netguru utworzyła m.in. portal SięPomaga, który jest największą polską internetową platformę pozyskiwana funduszy dla organizacji pozarządowych, serwis CitySocializer, za pomocą którego użytkownicy mogą poznać znajomych ze swojej okolicy, witrynę Stories Of Change, w którym prezentowane są fotoreportaże z warsztatów akademii World Press Photo, a także wirtualną bazę treści z której korzystają dziennikarze m.in. CBS, The Guardian, Al Jazeera czy Huffington Post.
Ponad 95 proc. klientów Netguru jest spoza Polski: z Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA, Bliskiego Wschodu, a nawet Trynidadu i Tobago oraz Bahrajnu.


Nagroda PRB im. Andrzeja Czerneckiego w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNAza działalność społeczną i filantropijną, której celem jest pomoc osobom i środowiskom szczególnie potrzebującym:

• Róża Rzeplińska – Stowarzyszenie 61. Współzałożycielka i prezes niezależnej, apartyjnej, pozarządowej organizacji, której intencją jest ochrona prawa obywateli do informacji o osobach pełniących funkcje publiczne.
Prawo to gwarantuje art. 61 Konstytucji RP.
Od 2006 roku w serwisie MamPrawoWiedziec.pl prezentuje dane o doświadczeniu zawodowym i społecznym, poglądach, aktywności i stanie majątku posłów, senatorów, posłów do Parlamentu Europejskiego, prezydentów miasta oraz kandydatów na te funkcje.
Stowarzyszenie 61 działa w przekonaniu, że im więcej opinia publiczna wie na temat kandydatów, tym roztropniejszych dokonuje wyborów.

• Katarzyna Szymielewicz Panoptykon. Jedna z założycielek i prezeska fundacji, której celem jest ochrona podstawowych wolności i praw człowieka wobec zagrożeń związanych z rozwojem współczesnych technik nadzoru nad społeczeństwem.
Fundacja Panoptykon powstała w 2009 roku z inicjatywy grupy społecznie zaangażowanych prawników.
Była to odpowiedź na poczucie, że choć żyjemy w społeczeństwie coraz bardziej nadzorowanym, to brakuje nie tylko konkretnych gwarancji chroniących przed utratą wolności, ale nie ma też merytorycznej publicznej debaty na ten temat.
Fundacja Panoptykon jest silną i niezależną pozarządową organizacją, która stoi na straży prywatności w cyfrowym świecie.

• Alicja TomaszewskaFundacja ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Jedna z inicjatorek i liderka Fundacji, która od 1999 roku jako jedyna organizacja pozarządowa w Polsce, całościowo zajmuje się problemem zaginięcia.
Główne obszary działalności to nie tylko poszukiwanie osób zaginionych, ale także bezpłatne wsparcie dla rodzin oraz bliskich, np. w walce z depresją oraz profilaktyka zaginięć.
Każdego roku ITAKA pomaga 1500 rodzinom.
Dzięki Fundacji udało się odnaleźć 12.374 osoby.Wszyscy finaliści zostali bardzo wnikliwie przeanalizowani pod względem moralności płatniczej i sprawdzeni we wszystkich dostępnych rejestrach dłużników.

Wszystkie spółki pozytywnie przeszły weryfikację partnera konkursu firmy Euler Hermes oraz firmy doradczej PwC, która od tego roku jest również partnerem merytorycznym 8. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu.

Laureata Nagrody specjalnej PRB im. Jana Wejchertaza całokształt działalności lub szczególne osiągnięcia, które wywarły znaczący wpływ na rozwój polskiego życia gospodarczego i społecznego – wskazała Kapituła Nagrody, w skład której wchodzą autorytety życia gospodarczego, naukowego, kulturalnego, a także członkowie rodzin Patronów Nagrody.

Uroczysta Gala 8. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu podczas której poznaliśmy zwycięzców „biznesowych Oskarów” odbyła się w warszawskim Ufficio Primo 27 maja 2019 roku i była transmitowana na żywo przez telewizję TVN24BiS.

Wojciech Kostrzewa podczas uroczystej gali prestiżowych nagród Polskiej Rady Biznesu.
Foto dzięki uprzejmości PRB / TVN24BiS
 
„Już piętnaście lat jesteśmy częścią Unii Europejskiej, ale to dopiero piętnaście lat!  Nasi tegoroczni laureaci i finaliści – to obywatele i obywatelki świata, Europejczycy, absolutnie równorzędni partnerzy światowych firm i organizacji. Zmieniają świat na lepsze, są ciekawi, otwarci i bez kompleksów. Ich siła to wspólne działanie, bo lepszy świat to właśnie współdziałanie.” – powiedział Wojciech Kostrzewa, Przewodniczący Kapituły Nagrody PRB.


Sylwetki tegorocznych laureatów

Nagroda PRB im. Jana Kulczyka w kategorii
SUKCES

Igor Klaja założyciel i prezes spółki OTCF, która zbudowana jest na pasji do sportu, wytrwałości i konsekwencji.
To polska firma odzieżowa, która od blisko 20 lat specjalizuje się w tworzeniu, produkcji i sprzedaży odzieży sportowej i akcesoriów dla konsumentów oraz sportu zawodowego.
W swoim portfolio ma markę 4F, która jest najsilniejszą polską marką sportową.
OTCF łączy kompetencje i technologie ze świata sportu ze światem stylu i mody.
Jej produkty dostępne są w 34 krajach świata.
Od 2010 roku w strojach 4F występują polscy olimpijczycy. W 2020 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w strojach 4F wystąpi 8 reprezentacji.

Igor Klaja podczas uroczystej gali prestiżowych nagród Polskiej Rady Biznesu.
Foto dzięki uprzejmości PRB / TVN24BiS
 

Nagroda PRB im. Andrzeja Czerneckiego w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA

Róża Rzeplińska
Stowarzyszenie 61. Współzałożycielka i prezes niezależnej, apartyjnej, pozarządowej organizacji, której intencją jest ochrona prawa obywateli do informacji o osobach pełniących funkcje publiczne.
Prawo to gwarantuje art. 61 Konstytucji RP. Od 2006 roku w serwisie MamPrawoWiedziec.pl prezentuje dane o doświadczeniu zawodowym i społecznym, poglądach, aktywności i stanie majątku posłów, senatorów, posłów do Parlamentu Europejskiego, prezydentów miast oraz kandydatów na te funkcje.
Stowarzyszenie 61 działa w przekonaniu, że im więcej opinia publiczna wie na temat kandydatów, tym roztropniejszych dokonuje wyborów.


Róża Rzeplińska podczas uroczystej gali prestiżowych nagród Polskiej Rady Biznesu.
Foto dzięki uprzejmości PRB / TVN24BiS
 

Nagroda specjalna PRB im. Jana Wejcherta

Jerzy Owsiak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Od 27 lat, niezłomny w swojej pasji i absolutnie zaangażowany, tworzy jedną z najważniejszych inicjatyw społecznych w Polsce. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dociera w każdy zakątek Polski.
Skutecznie przełamuje wykluczenie małych miejscowości i wsi, a w dużych miastach przełamuje alienacje i buduje społeczności lokalne.
Co roku Orkiestra zbiera coraz więcej środków, które w sposób przemyślany i systemowy wspierają najbardziej wymagające obszary polskiej służby zdrowia.
To za sprawą WOŚP wszystkie dzieci w Polsce mają po urodzeniu badany słuch.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, to największa polska akcja charytatywna oparta na prywatnych darczyńcach, która dała nastolatkom poczucie przynależności społecznej.
To zarazem jedna z najbardziej rozpoznawalnych i pozytywnie kojarzonych polskich marek na świecie.

Jerzy Owsiak podczas uroczystej gali prestiżowych nagród Polskiej Rady Biznesu.
Foto dzięki uprzejmości PRB / TVN24BiS
 
Wszyscy laureaci „biznesowych Oskarów” w obecności blisko pół tysiąca znamienitych gości uroczystej Gali otrzymali pamiątkowe statuetki zaprojektowane przez Aleksandrę Wejchert.

Dodatkowa nagroda finansowa w wysokości 100 tys. złotych trafiła do Róży Rzeplińskiej.

Po raz pierwszy w historii Nagrody, Kapituła Konkursu nie wyłoniła laureata Nagrody PRB pod patronatem Zarządu Polskiej Rady Biznesu w kategorii WIZJA I INNOWACJE.

Wszyscy trzej finaliści: Dawid Cycoń – współzałożyciel, prezes zarządu ML System, Rafał Modrzewski – współzałożyciel i CEO spółki ICEYE oraz Wiktor Schmidt – współtwórca i CEO Netguru, otrzymali wyróżnienia.


Igor Klaja, Róża Rzeplińska i Jerzy Owsiak ze statuetkami prestiżowych nagród Polskiej Rady Biznesu.
Foto dzięki uprzejmości PRB
 

Kontakt dla mediów

Robert Stankiewicz
e-mail: media_nagroda@prb.pl  
telefon +48 601 811 087

Biuro nagrody

Al. Ujazdowskie 13
00-567 Warszawa
e-mail: nagroda.prb@prb.pl  
telefon: +48 608 818 942


Źródło: Polska Rada Biznesu

https://nagrodaprb.pl/  Redakcja ASTROMAN Magazine Gratuluje wszystkim Finalistom i Laureatom.

Internautów zapraszamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi Polskiej Rady Biznesu pod adresami

https://nagrodaprb.pl/  

https://nagrodaprb.pl/aktualnosci/  


Pełna telewizyjna relacja z Gali jest pod adresem

https://tvn24bis.pl/  

https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/nagroda-polskiej-rady-biznesu-zobacz-gale,939619.html  ASTROMAN Magazine - 2019.05.15

Application phase for the seventh BASF and Volkswagen "Science Award Electrochemistry" has begun

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2742  


ASTROMAN Magazine - 2019.05.14

Prestiżowe tytuły "Inwestor bez granic" przyznane podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2740  


ASTROMAN Magazine - 2019.02.28

Uroczysta gala laureatów "Tego, który zmienia polski przemysł"

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2690  


ASTROMAN Magazine - 2018.01.26

Tytuły "Ten, który zmienia polski przemysł" nadane przez Magazyn Gospodarczy Nowy Przemysł

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2430  


ASTROMAN Magazine - 2018.01.13

Wręczono WEKTORY 2017. Krzysztof Domarecki wśród laureatów. Laureatem Super Wektora 2017 został Premier Mateusz Morawiecki

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2422  ASTROMAN Magazine

Publikacja tekstów pochodzących z wydawnictw prasowych bądź elektronicznych prezentowanych w ASTROMAN Magazine nie ma charakteru komercyjnego, służy wyłącznie celom edukacyjnym, dydaktycznym i naukowym - zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. z dn. 23.02.1994 r. nr 24, poz. 83).


Editor-in-Chief of ASTROMAN magazine: Roman Wojtala, Ph.D.


wydrukuj ten artykuł
  strona: 1 z 1
polecamy artykuły
Selena Group - increase of net profit in the very first quarter of 2019
IBM: Major Ocean Carriers CMA CGM and MSC to Join TradeLens Blockchain-Enabled Digital Shipping Platform
deepsense.ai: A comprehensive guide to demand forecasting with machine learning
Wojciech Kostrzewa nowym Prezesem Polskiej Rady Biznesu
Uroczysta Gala Nagrody Polskiej Rady Biznesu 2019
SpaceX launched 60 Starlink satellites from Space Launch Complex 40 at Cape Canaveral Air Force Station, Florida
ImpactCEE 2019: Danubia NanoTech wins the PowerUp! Grand Final 2019
Panasonic Launches Comprehensive Showroom for Residential Materials such as Kitchens in India
HPE to acquire supercomputing leader Cray. Combined Company Will Drive Next Generation of High Performance Computing
Lilium reveals new air taxi as it celebrates maiden flight
SIEMENS "Local" data processing - Edge Computing simplifies data processing in intelligent factory Amberg
Anno Borkowsky appointed to the LANXESS Board of Management
Application phase for the seventh BASF and Volkswagen "Science Award Electrochemistry" has begun
Selena Group: Tytan mounting foams of the new generation speed up the installation of doors and windows
Prestiżowe tytuły "Inwestor bez granic" przyznane podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego
strona główna  |  oferty pracy  |  executive search  |  ochrona prywatności  |  warunki używania  |  kontakt     RSS feed subskrypcja RSS
Copyright ASTROMAN © 1995-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: TAU CETI.