wydrukuj poleć znajomym zamów materiały
Od ilu lat pracuje Pani/Pan na różnych stanowiskach menedżerskich:

powyżej 20 lat
powyżej 15 lat
powyżej 10 lat
powyżej 5 lat
poniżej 5 lat
jeszcze nie byłam/-em menedżerem
nie chcę być menedżerem


Subskrypcja najnowszych ofert pracy

Nasi partnerzy:

rp.pl
gazeta.pl
onet.pl
interia.pl
wp.pl

Prestiżowe tytuły "Inwestor bez granic" przyznane podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2019.05.14

Katowice - 13 maja 2019 - Apator, BASF, CVC Capital Partners, Feerum, Mokate, Track Tec, TZMO, Rockwell Automation Polska oraz Volvo Polska - te firmy znalazły się wśród tegorocznych laureatów tytułu "Inwestora bez granic". Prestiżowe wyróżnienia przyznano podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Apator, BASF, CVC Capital Partners, Feerum, Mokate, Track Tec, TZMO, Rockwell Automation Polska oraz Volvo Polska znalazły się wśród tegorocznych laureatów tytułu "Inwestor bez granic".
Prestiżowe wyróżnienia przyznano podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach
.
Foto dzięki uprzejmości PTWP / wnp.pl
 

Katowice – 13 maja 2019

Grupa PTWP, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego, tytuł "Inwestora bez granic" przyznaje od 2017 roku.

XI Europejski Kongres Gospodarczy (EEC – European Economic Congress), największa impreza gospodarcza w Europie Centralnej, odbywa się w dniach 13-15 maja 2019 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i w Hali Widowisko-Sportowej Spodek w Katowicach.
Wydarzeniu towarzyszą w dniach 14-15 maja 2019 roku European Start-up Days.

Dzięki uprzejmości Grupy PTWP, organizatora XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego, zamieszczamy poniżej tekst relacji organizatora z tegorocznej gali wręczania tytułów, zamieszczony na stronie wnp.pl

Foto dzięki uprzejmości PTWP / wnp.pl
 
Apator, BASF, CVC Capital Partners, Feerum, Mokate, Track Tec, TZMO, Rockwell Automation Polska
oraz Volvo Polska - te firmy znalazły się wśród tegorocznych laureatów tytułu "Inwestora bez granic".

Prestiżowe wyróżnienie przyznano podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

• Tytuły przyznano najskuteczniejszym polskim inwestorom realizującym ekspansję zagraniczną oraz aktywnym i odpowiedzialnym inwestorom zagranicznym w Polsce, wpływającym na pozytywne zmiany zachodzące w gospodarce i na rynku pracy.

• Wyróżnienie przyznawane jest w dwóch kategoriach: „Inwestor zagraniczny w Polsce” oraz „Polski inwestor za granicą”.

• Merytoryczną pieczę nad projektem sprawuje redakcja portalu gospodarczego WNP.PL i magazynu Nowy Przemysł.

Jak podkreślił podczas uroczystej gali Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP oraz inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego, nadrzędną ideą projektu „Inwestor bez granic” jest propagowanie wzorcowych relacji między inwestorem, rynkiem i administracją.

Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP oraz inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Foto dzięki uprzejmości PTWP / wnp.pl
 
Kryteria wyboru laureatów to m.in. skala inwestycji, ich wpływ na potencjał polskiej gospodarki i na jej innowacyjność, a także znaczenie przedsięwzięcia dla polskiego rynku pracy i dla budowania marki Polski w świecie.

Kandydatów nominowali przedstawiciele środowiska biznesu, instytucji samorządu gospodarczego, agencji i instytucji rządowych.

Prezes Kuśpik zaznaczył, że zwycięzcy wytypowani z grona inwestorów zagranicznych w Polsce dają rozwojowy impuls dla całej gospodarki, wnoszą nową wartość, budują sieć kooperacji.

Jerzy Kwieciński, Minister Inwestycji i Rozwoju.
Foto dzięki uprzejmości PTWP / wnp.pl
 
„Potrzebni są nam świetni inwestorzy zagraniczni, z nowymi technologiami i nowymi produktami. I tacy coraz częściej przychodzą. Są też doskonałe polskie firmy inwestujące w przyszłościowe technologie. Jak powiedział Henry Ford, tylko firmy, które inwestują, mogą się rozwijać” - stwierdził podczas gali wręczenia tytułów "Inwestora bez granic" Jerzy Kwieciński, Minister Inwestycji i Rozwoju.

Wśród wyróżnionych, polskich inwestorów są podmioty realizujące odważne, skuteczne strategie ekspansji zagranicznej.
Nie tylko wpływają one na potencjał polskiego eksportu, z powodzeniem inwestując na obcych rynkach, ale także otwierają drzwi przed innymi polskimi firmami.


Prezydent Katowic Marcin Krupa.
Foto dzięki uprzejmości PTWP / wnp.pl
 
„Kiedyś tu, gdzie znajduje się Międzynarodowe Centrum Kongresowe, w którym odbywa się Europejski Kongres Gospodarczy, była kopalnia i wydobywano węgiel. Dziś wydobywa się wiedzę i tworzy nowe biznesy. Nie powstałyby one jednak bez odwagi tych firm zagranicznych, które do nas przyjechały i zainwestowały. Cieszy nas również sukces firm z Katowic, Śląska i Polski, który odnoszą na rynkach zagranicznych” - powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic.


"Inwestor zagraniczny w Polsce"

BASF

Koncern otrzymał wyróżnienie za innowacyjność i konsekwentną realizację celów zrównoważonego rozwoju uwzględniającego interes środowiska naturalnego i otoczenia społecznego.

„Jesteśmy obecni na polskim rynku od 27 lat” - powiedziała odbierając wyróżnienie Katarzyna Byczkowska, dyrektor generalna BASF Polska.
Dodała, że od 2014 roku działa w Polsce fabryka katalizatorów
.
„Jesteśmy w trakcie rozbudowy tego zakładu, żeby ograniczyć zużycie energii elektrycznej” - dodała, podkreślając zaangażowanie koncernu w realizację celów zrównoważonego i odpowiedzialnego rozwoju.

Katarzyna Byczkowska, dyrektor generalna BASF Polska.
Foto dzięki uprzejmości PTWP / wnp.pl
 
Zakład w Środzie Śląskiej to jedna z ważniejszych inwestycji spółki w Europie.

BASF jest jednym z największych przedsiębiorstw chemicznych na świecie, zatrudniającym ponad 122 tys. pracowników.
Grupa składa się z sześciu dużych kompleksów chemicznych i niemal czterystu zakładów produkcyjnych.

W Polsce funkcjonują zakłady na Dolnym Śląsku, w Myślenicach koło Krakowa oraz centrum dystrybucyjno-logistyczne w Śremie koło Poznania.
Firma zatrudnia ponad 850 pracowników.


CVC Capital Partners

Spółka otrzymała wyróżnienia za wspieranie rozwoju polskich spółek poprzez umożliwienie im korzystania z najnowszych technologii i praktyk ESG (Environmental, Social, Governance) oraz odwagę w stawianiu na innowacje.

Krzysztof Krawczyk, partner CVC Capital Partners.
Foto dzięki uprzejmości PTWP / wnp.pl
 
„Dziękuję za to wyróżnienie również z tego powodu, że honoruje ono sukcesy polskich firm na rynkach zagranicznych. Być może wśród nich znajdują się podmioty, w które kiedyś zainwestujemy. CVC angażując się w spółki portfelowe stawia przed ich zarządami bardzo ambitne cele, czasem wydające się nierealnymi. Umożliwiamy jednak ich realizację dzięki rozwiązaniom, którymi dysponujemy jako globalny fundusz” - powiedział Krzysztof Krawczyk, partner CVC Capital Partners.

CVC Capital Partners to jedna z wiodących firm private equity i doradztwa inwestycyjnego na świecie.
W swoim portfelu posiada ponad 300 inwestycji w różnych branżach i krajach.

Firma jako inwestor finansowy angażuje się długookresowo i pomaga firmom wejść na wyższy rynkowy poziom.
Warszawskie biuro CVC jest bramą  na cały region Europy Środkowej.

W Polsce firma zainwestowała m.in. w spółkę PKP Energetyka oraz w sieć „Żabka”.
Część międzynarodowych spółek portfelowych CVC Capital Partners jest obecna w Polsce.


Rockwell Automation Polska

Spółka otrzymała wyróżnienie za zaangażowanie w praktyczną realizację idei Przemysłu 4.0 i wkład w unowocześnienie polskiej gospodarki.

„Nie tak dawno obchodziliśmy 20-lecie naszej obecności w Polsce i 10 lat od otwarcia naszej najnowszej fabryki w Polsce. Rockwell Automation nie tylko posiada nowoczesne zakłady, ale także pomaga w budowie takich. Zatrudniamy średniorocznie ok. 200 wysoko wykwalifikowanych inżynierów. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia ze strony władz Katowic, KSSE i ministra Kwiecińskiego. W grudniu 2019 roku planujemy rozpoczęcie produkcji w nowej fabryce, która obecnie jest już w budowie” - powiedział Maciej Sieczka, dyrektor regionu EMEA, członek zarządu Rockwell Automation Polska.

Maciej Sieczka, dyrektor regionu EMEA, członek zarządu Rockwell Automation Polska.
Foto dzięki uprzejmości PTWP / wnp.pl
 
Rockwell Automation Polska jest częścią największej na świecie firmy zajmującej się automatyką przemysłową.
Flagowe marki firmy - Allen-Bradley i Rockwell Software - są powszechnie kojarzone z innowacyjnością jako dostawcy nowoczesnej technologii z zakresu automatyzacji produkcji.

Firma w Polsce działa już ponad 20 lat. Obecnie w fabryce i biurach zlokalizowanych na Śląsku zatrudnionych jest ponad tysiąc pracowników.

Katowickie oddziały tworzą i obsługują unikatowe, innowacyjne produkty. Pomagają edukować przyszłych inżynierów i tworzą warunki zawodowego rozwoju.

Śląska fabryka firmy jest odpowiedzialna za produkcję na rynek europejski (w tym rosyjski), azjatycki oraz afrykański i będzie rozbudowywana.


Volvo Polska

Spółka otrzymała wyróżnienie za konsekwencję w inwestowaniu w polską gospodarkę - w zgodzie z najnowszymi trendami w motoryzacji.

„Volvo w Polsce obchodzi okrągłą rocznicę. Dziś zatrudniamy cztery tysiące osób, w tym tysiąc inżynierów. Blisko 10 lat temu zrezygnowaliśmy z silników diesla w autobusach i aktywnie uczestniczymy w tej rewolucji” - powiedział Marek Gawroński, wiceprezes ds. relacji publicznych Volvo Polska.

Marek Gawroński, wiceprezes ds. relacji publicznych Volvo Polska.
Foto dzięki uprzejmości PTWP / wnp.pl
 
W Polsce firma obecna jest od lat 70. Volvo Polska Centrum Przemysłowe Autobusy jest największą fabryką autobusów Volvo w Europie.

Powstają w niej wyłącznie zelektryfikowane kompletne autobusy miejskie (elektryczne, elektryczne hybrydy oraz hybrydy), międzymiastowe i turystyczne, które dostarczane są do operatorów miejskiego transportu publicznego, przewoźników na trasach międzymiastowych i międzynarodowych oraz firm turystycznych na rynkach całej Europy.

Volvo od lat wspiera rozwój elektromobilności, produkując zelektryfikowane autobusy i samochody ciężarowe."Polski inwestor za granicą"

Apator

Spółka otrzymała wyróżnienie za zdobycie wysokiej pozycji na rynku europejskim i zbudowanie rozpoznawalnej marki w sektorze rozwiązań dla nowoczesnej energetyki.

„Jesteśmy w Polsce "od urodzenia", a w tym roku obchodzimy 70-lecia istnienia. W 1997 r. weszliśmy na giełdę mając 500 pracowników. Obecnie zatrudniamy 2,8 tys. osób w 15 spółkach, w tym sześciu zagranicznych. Zatrudniamy ok. 1000 inżynierów, w tym 400 twórców. Rocznie na badania i rozwój wydajemy od 5 do 8 proc. naszych przychodów” - powiedział Mirosław Klepacki, prezes spółki Apator.

Mirosław Klepacki, prezes spółki Apator.
Foto dzięki uprzejmości PTWP / wnp.pl
 
Firma działa jako międzynarodowa grupa kapitałowa producentów urządzeń i systemów pomiarowych, a także dostawców rozwiązań do automatyzacji pracy sieci elektroenergetycznej.

Grupa wprowadza na rynek zaawansowane technologicznie produkty i usługi, w tym rozwiązania klasy smart oraz systemy do aktywnego zarządzania sieciami dystrybucji mediów energetycznych.

Ponad połowa sprzedaży Grupy pochodzi z eksportu.
Firma wykreowała autorskie rozwiązania w zakresie odczytu i rozliczania mediów użytkowych.
W ten sposób Apator wpisuje się w szeroki nurt zmian w sektorze energii i paliw związanych z ich efektywnym wykorzystaniem.


Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych (TZMO)

Firma otrzymała wyróżnienie za zbudowanie silnej pozycji za granicą z wykorzystaniem innowacyjnych produktów trafiających w zróżnicowane oczekiwania odległych rynków.

„W 1991 roku kiedy się prywatyzowaliśmy, w firmie zatrudnionych było ok. 750 osób, teraz w grupie kapitałowej na całym świecie jest zatrudnionych ok. 8,6 tys. pracowników. Jesteśmy obecni na większości liczących się rynków, ostatnio weszliśmy do Indii oraz Stanów Zjednoczonych. Docieramy prawie do 1/3 ludności świata. Inwestujemy w prawie każdym województwie, rozwijamy także inwestycje za granicą, jak np. w Rosji” - stwierdził Jan Rosiński, dyrektor ds. rozwoju Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych (TZMO).

Jan Rosiński, dyrektor ds. rozwoju Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych (TZMO).
Foto dzięki uprzejmości PTWP / wnp.pl
 
Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych (TZMO) są wiodącym producentem i dostawcą artykułów higienicznych i kosmetycznych BELLA. SENI, HAPPY, EVA i wyrobów oraz usług medycznych MATOPAT i CITONET na rynek światowy.

Jej produkty są obecne w ponad 80 krajach - w Europie, w Afryce, Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji - na rynkach zamieszkanych przez 1/3 ludność świata.

Grupa TZMO to obecnie ponad 55 spółek w 18 krajach, w których pracuje 8,2 tys. osób.
W 2018 roku zrealizowała inwestycje na takich rynkach jak Polska, Niemcy, Słowacja, Węgry, Federacja Rosyjska, Ukraina, Indie.Track Tec

Spółka otrzymała wyróżnienie za intensywne i skuteczne działania na europejskim rynku infrastruktury kolejowej w oparciu o produkty spełniające najwyższe standardy jakości.

„Serdecznie dziękuję za to wyróżnienie. Będziemy traktowali je szczególnie. jako motywację do dalszego rozwoju” - powiedział Jarosław Pawluk, założyciel i prezes Track Tec.

Jarosław Pawluk, założyciel i prezes Track Tec.
Foto dzięki uprzejmości PTWP / wnp.pl
 
Track Tec to czołowy europejski producent materiałów do budowy infrastruktury kolejowej. Prawie połowę wszystkich podkładów kolejowych i co drugi rozjazd zabudowywany obecnie na polskiej sieci kolejowej wykonano w zakładach grupy.

Głównym kierunkiem działalności grupy jest stałe powiększanie grona klientów, również na rynkach zagranicznych. Innowacyjność produktów pozwala firmie na współpracę z najbardziej wymagającymi odbiorcami.

Grupa prowadzi intensywne działania na rynku międzynarodowym, a produkty ze znakiem Track Tec obecne są w około 40 krajach.


Feerum

Firma otrzymała wyróżnienie za profesjonalne przygotowanie i realizację śmiałej ekspansji międzynarodowej - od Europy po Afrykę.

„Przyjmuję te nagrodę jako zobowiązanie. W przyszłym roku będziemy obchodzić pełnoletność naszej działalności i mamy nadzieję, że jeszcze wiele dobrego przed nami. Stworzyłem tę firmę od podstaw, więc mogę być z tego powodu dumny. Dbałość o przechowywanie żywności to kluczowe wyzwanie przy rosnącej globalnie liczbie ludności. W Afryce Subsaharyjskiej nawet 50 proc. zbóż jest marnotrawione z powodu niewłaściwego przechowywania. Inwestowanie w najlepsze technologie to jedyna szansa dla polskich firm, aby zaistnieć na światowych rynkach” - powiedział Daniel Janusz, prezes Feerum.

Daniel Janusz, prezes Feerum.
Foto dzięki uprzejmości PTWP / wnp.pl
 
To jeden z największych w Polsce producentów kompleksowych zespołów składających się z silosów, suszarni do zbóż oraz systemów transportu ziarna.

Ekspansja zagraniczna spółki rozpoczęła się od krajów Europy Wschodniej. Feerum zrealizowała też inwestycje m.in. w Niemczech, Rumunii, na Litwie, Łotwie, Ukrainie, a nawet w Mongolii.

W 2016 roku Feerum oraz tanzańska agencja rządowa zawarły kontrakt na budowę „pod klucz” pięciu obiektów suszarniczo-magazynowych oraz rewitalizację istniejących magazynów.

Projekt realizowany w Tanzanii ma znacząco poprawić wydajność sektora rolniczego i posiada bardzo ważny wymiar społeczny.
Obecność Feerum w Afryce to także profesjonalne i nowoczesne programy szkoleń.

Feerum stale rozwija portfolio swoich produktów.
Jest jedyną w Polsce - i jedną z niewielu na świecie - firmą tej branży, która posiada własne Centrum Badawczo-Rozwojowe.


Mokate


Firma otrzymała wyróżnienie za skuteczność strategii eksportowej owocującą stałą obecnością na największych i najbardziej wymagających rynkach.

„Nagrodę dedykuję rodzinie i współpracownikom. Jako kolejne pokolenie właścicieli, rozbudowujemy grupę Mokate w skali międzynarodowej” - powiedział Adam Mokrysz, prezes Mokate.
„Bariery są w głowie i tam należy je pokonywać – w naszej rodzinie je pokonaliśmy. Nasza grupa główne rynki posiada w Europie, ale jesteśmy obecni także w Azji i Afryce. Na Śląsku jest wiele przedsiębiorczych ludzi i firm, z których możemy być dumni, którzy są doskonałą wizytówką regionu.”

Adam Mokrysz, prezes Mokate.
Foto dzięki uprzejmości PTWP / wnp.pl
 
Mokate to polskie przedsiębiorstwo przemysłu spożywczego.
Grupa jest jednym z największych producentów kawy rozpuszczalnej i herbaty w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech, a także uznanym na świecie producentem półproduktów dla przemysłu spożywczego.

Produkty firmy znaleźć można m.in. w Indonezji, Malezji, Arabii Saudyjskiej, Dubaju.
Swoją obecność Mokate zaznacza także w Afryce i w Chinach.
Eksport Mokate osiągnął obecnie poziom ponad 60 proc. ogólnej sprzedaży.

Jak podkreślił podczas uroczystej gali Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP oraz inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego, nadrzędną ideą projektu „Inwestor bez granic” jest propagowanie wzorcowych relacji między inwestorem, rynkiem i administracją.
Spółka Volvo Polska otrzymała wyróżnienie za konsekwencję w inwestowaniu w polską gospodarkę - w zgodzie z najnowszymi trendami w motoryzacji.
Foto dzięki uprzejmości PTWP / wnp.pl
 
Grupa PTWP, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego, tytuł "Inwestora bez granic" przyznaje od 2017 roku.

Autor: Grupa PTWP / TE/DC/GDŹródło: PTWP

https://www.wnp.pl  


Redakcja ASTROMAN Magazine Gratuluje wszystkim Laureatom.

Internautów zapraszamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego pod adresami

https://www.wnp.pl/  

https://www.wnp.pl/wiadomosci/  

http://www.eecpoland.eu/pl/  

https://www.facebook.com/EECKatowice/  

https://twitter.com/EECKatowice  

https://www.linkedin.com/showcase/europejski-kongres-gospodarczy/  ASTROMAN Magazine - 2019.02.28

Uroczysta gala laureatów "Tego, który zmienia polski przemysł"


https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2690  


ASTROMAN Magazine - 2018.01.26

Tytuły "Ten, który zmienia polski przemysł" nadane przez Magazyn Gospodarczy Nowy Przemysł

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2430  


ASTROMAN Magazine - 2018.01.13

Wręczono WEKTORY 2017. Laureatem Super Wektora 2017 został Premier Mateusz Morawiecki

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2422  ASTROMAN Magazine

Publikacja tekstów pochodzących z wydawnictw prasowych bądź elektronicznych prezentowanych w ASTROMAN Magazine nie ma charakteru komercyjnego, służy wyłącznie celom edukacyjnym, dydaktycznym i naukowym - zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. z dn. 23.02.1994 r. nr 24, poz. 83).Editor-in-Chief of ASTROMAN magazine: Roman Wojtala, Ph.D.


wydrukuj ten artykuł
  strona: 1 z 1
polecamy artykuły
Selena Group - increase of net profit in the very first quarter of 2019
IBM: Major Ocean Carriers CMA CGM and MSC to Join TradeLens Blockchain-Enabled Digital Shipping Platform
deepsense.ai: A comprehensive guide to demand forecasting with machine learning
Wojciech Kostrzewa nowym Prezesem Polskiej Rady Biznesu
Uroczysta Gala Nagrody Polskiej Rady Biznesu 2019
SpaceX launched 60 Starlink satellites from Space Launch Complex 40 at Cape Canaveral Air Force Station, Florida
ImpactCEE 2019: Danubia NanoTech wins the PowerUp! Grand Final 2019
Panasonic Launches Comprehensive Showroom for Residential Materials such as Kitchens in India
HPE to acquire supercomputing leader Cray. Combined Company Will Drive Next Generation of High Performance Computing
Lilium reveals new air taxi as it celebrates maiden flight
SIEMENS "Local" data processing - Edge Computing simplifies data processing in intelligent factory Amberg
Anno Borkowsky appointed to the LANXESS Board of Management
Application phase for the seventh BASF and Volkswagen "Science Award Electrochemistry" has begun
Selena Group: Tytan mounting foams of the new generation speed up the installation of doors and windows
Prestiżowe tytuły "Inwestor bez granic" przyznane podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego
strona główna  |  oferty pracy  |  executive search  |  ochrona prywatności  |  warunki używania  |  kontakt     RSS feed subskrypcja RSS
Copyright ASTROMAN © 1995-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: TAU CETI.