wydrukuj poleć znajomym zamów materiały
Od ilu lat pracuje Pani/Pan na różnych stanowiskach menedżerskich:

powyżej 20 lat
powyżej 15 lat
powyżej 10 lat
powyżej 5 lat
poniżej 5 lat
jeszcze nie byłam/-em menedżerem
nie chcę być menedżerem


Subskrypcja najnowszych ofert pracy

Nasi partnerzy:

rp.pl
gazeta.pl
onet.pl
interia.pl
wp.pl


Oferta nr: AS-3849
 poprzednia   lista ofert   następna 
Kategorie:  zarządzanie strategiczne
 architektura i budownictwo
 przemysł i energetyka
 handel
 logistyka i transport
 różne

DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCY DYWIZJĄ BETONU TOWAROWEGO - GLOBALNY KONCERN CEMENTOWY
Firma:    Jeden z największych koncernów cementowych na świecie, posiadający kilkadziesiąt cementowni na terenie USA, Europy, Azji, Ameryki Łacińskiej i Afryki oraz najnowocześniejszą cementownię w Europie zlokalizowaną w Polsce. Koncern od ponad 100 lat jest uważany przez fachowców za wzór dla całej branży cementowej na świecie pod względem jakości, niezawodności, ekologii i ilości posiadanych patentów. Od kilkunastu lat podstawową działalnością koncernu na terenie Polski jest produkcja i sprzedaż cementów portlandzkich, cementów portlandzkich wieloskładnikowych oraz cementów hutniczych. Druga linia biznesowa, będąca kluczowym kanałem dystrybucji dla cementu, to produkcja betonu towarowego w kilkudziesięciu zakładach w Polsce. Dla zapewnienia kompleksowej obsługi klienta, koncern oferuje nie tylko mieszanki betonowe, lecz także nowoczesne i wydajne urządzenia do ich podawania na dużą odległość i wysokość. Ofertę koncernu uzupełnia zestaw profesjonalnych usług doradztwa w zakresie oceny właściwości oraz zastosowania cementów i betonu, realizowanych przez zlokalizowane w Polsce własne Centrum Technologiczne Betonu dla profesjonalistów budowlanych z krajowych i zagranicznych przedsiębiorstw, wyższych uczelni technicznych oraz Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie.
Wymagania:    Osoba zatrudniona na stanowisku Dyrektora Zarządzającego Dywizją Betonu Towarowego w Polsce, będzie podlegała bezpośrednio pod wieloletniego Prezesa Zarządu - Dyrektora Generalnego koncernu w Polsce. Z racji zajmowanego stanowiska będzie brała udział w posiedzeniach Zarządu oraz Rady Nadzorczej Spółki referując wyniki podległej dywizji biznesowej. Podstawowym zadaniem osoby zatrudnionej na tym stanowisku będzie współtworzenie oraz realizacja celów zatwierdzonych przez Zarząd Spółki. Zarządzając strukturami produkcji, sprzedaży i dostaw profesjonalnego betonu towarowego w Polsce, osoba ta, będzie odpowiedzialna za realizację programu i planu sprzedaży, ofertę produktową i portfolio klientów, marketing strategiczny i marketing produktowy, za jakość obsługi klientów, logistykę dostaw do klientów, politykę i strategię cenową na terenie Polski, doskonalenie zawodowe pracowników zatrudnionych w dywizji betonu, a także za osobiste relacje z kluczowymi klientami Cementowni i programy lojalnościowe. Zarządzając betonową linią biznesową, osoba ta będzie sprawowała nadzór nad naborem zamówień, inwestycjami, produkcją, jakością i sprzedażą betonu, logistyką dostaw betonu i surowców do jego produkcji oraz rozwijała bardzo dobre relacje z klientami i pracownikami Spółki. Przy wypełnianiu powierzonej funkcji będzie realizowała również inne szczegółowe zadania prowadzące do maksymalizacji zysku przy jednoczesnym zapewnieniu zgodności funkcjonowania podległych zakładów betoniarskich ze wszystkimi przepisami, w szczególności Prawa Pracy, BHP, ochrony środowiska, regulacjami koncernowymi i innymi wynikającymi ze specyfiki prowadzonej działalności.
Uwarunkowania:    Znakomite wyczucie biznesu w branży betonu towarowego w odniesieniu do zmian zachodzących we współczesnym świecie i w polskiej gospodarce. Umiejętność samodzielnego poruszania się w świecie nowoczesnego biznesu, łatwość nawiązywania i podtrzymywania kontaktów biznesowych. Wyższe studia techniczne na wydziale budownictwa. Studia podyplomowe w zakresie organizacji zarządzania, logistyki, sprzedaży i marketingu. Kursy i szkolenia specjalistyczne w zakresie: Project Management, marketingu strategicznego, trade marketingu, marketingu produktowego, optymalizacji łańcucha dostaw, analiz finansowych, negocjacji kontraktów, itp., będą dodatkowym atutem. Mile widziany dyplom MBA lub Executive MBA. Dyplom wyższej uczelni w USA lub w Niemczech będzie dodatkowym atutem. Biegła znajomość języka angielskiego jest warunkiem koniecznym. Mile widziana dodatkowo dobra znajomość języka niemieckiego. Język polski jako język ojczysty. Dobra znajomość nowoczesnego biznesu w branży betonu towarowego w kraju i za granicą jest warunkiem koniecznym. Wieloletnie doświadczenie w działach sprzedaży w firmie produkcyjnej w branży cementowej lub materiałów budowlanych. Co najmniej 3-letnie doświadczenie menedżerskie w zarządzaniu dużymi zespołami pracowników w branży betonu towarowego, cementu lub materiałów budowlanych. Mile widziane doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku pracy w dużym, międzynarodowym koncernie prowadzącym działalność gospodarczą w Polsce w zakresie produkcji i dostaw betonu towarowego. Doświadczenie w tworzeniu, podtrzymywaniu i stałym rozwoju relacji biznesowych z kluczowymi klientami i partnerami firmy na rynku krajowym. Doświadczenie w budowaniu i umacnianiu prestiżowej marki handlowej na rynku ogólnopolskim. Doświadczenie w zarządzaniu dużymi zespołami ludzkimi w strukturach rozproszonych terytorialnie ale sprzężonych funkcjonalnie, przy stale rosnącej efektywności ekonomicznej, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i wysokimi wymaganiami ekologicznymi. Znajomość nowoczesnych zintegrowanych systemów informatycznych klasy MRPII/ERP i relacyjnych baz danych wykorzystywanych w procesach zarządczych międzynarodowych spółek prawa handlowego. Mile widziana dobra znajomość systemu SAP-R3. Biegła obsługa programów komputerowych w ramach pakietu MS Office. Wiedza z zakresu planowania finansowego i budżetowania. Umiejętność kierowania zespołem, organizowania, motywowania, wyznaczania zadań oraz mierników efektywności ich wykonania. Gotowość do podróży na terenie kraju. Znakomite referencje z całego przebiegu pracy zawodowej w kraju lub za granicą. Poszukujemy ambitnego profesjonalisty, osoby odważnej, kreatywnej, o szerokich horyzontach myślowych - osoby, dla której taka praca będzie autentyczną pasją życiową. Praca na terenie całej Polski z główną siedzibą w centralnej Polsce.


Oferta nr:  AS-3849       kraj:  Polska     Wymagane wykształcenie:  MSc. Eng.
Miejsce pracy:  Cała Polska.     Stanowisko menedżerskie:  tak

wydrukuj tę ofertę
 poprzednia   lista ofert   następna 
strona główna  |  oferty pracy  |  executive search  |  ochrona prywatności  |  warunki używania  |  kontakt     RSS feed subskrypcja RSS
Copyright ASTROMAN © 1995-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: TAU CETI.