wydrukuj poleć znajomym zamów materiały
Od ilu lat pracuje Pani/Pan na różnych stanowiskach menedżerskich:

powyżej 20 lat
powyżej 15 lat
powyżej 10 lat
powyżej 5 lat
poniżej 5 lat
jeszcze nie byłam/-em menedżerem
nie chcę być menedżerem


Subskrypcja najnowszych ofert pracy

Nasi partnerzy:

rp.pl
gazeta.pl
onet.pl
interia.pl
wp.pl


Oferta nr: AS-3738
 poprzednia   lista ofert   następna 
Kategorie:  zarządzanie strategiczne
 systemy teleinformatyczne
 handel
 usługi
 logistyka i transport

SALES & MARKETING & BUSINESS DEVELOPMENT DIRECTOR - POLAND
Firma:    Jeden z liderów światowego rynku informatycznego tworzący w Warszawie regionalne centrum sprzedaży i dystrybucji dla Europy Środkowo-Wschodniej. Tworzone centrum będzie prowadziło działalność w zakresie sprzedaży, marketingu, serwisu, szkoleń i dystrybucji własnych produktów koncernu oraz firm i marek do nich komplementarnych, głównie produkcji japońskiej, amerykańskiej, brytyjskiej i niemieckiej. Dzięki temu centrum zlokalizowane w Polsce będzie dostarczało swoim partnerom i klientom rozwiązania kompleksowe i niepowtarzalne, zawierające wartość dodaną. Głównymi klientami centrum będą autoryzowani resellerzy, integratorzy systemów IT, operatorzy sieci telekomunikacyjnych, wydawcy i firmy mediowe, dostawcy sprzętu i oprogramowania informatycznego dla biznesu i jednostek organizacyjnych administracji państwowej oraz największe sieci handlu detalicznego na terenie całej Rzeczypospolitej Polskiej, a następnie krajów Europy Środkowo-Wschodniej.
Wymagania:    Osoba zatrudniona na tym, nowotworzonym stanowisku z siedzibą w Warszawie, będzie podlegała bezpośrednio pod Prezesa Zarządu spółki w Polsce i będzie odpowiedzialna za wszelkie sprawy dotyczące realizacji strategii rozwoju biznesu, w tym za opracowywanie i wdrażanie programów rozwoju sprzedaży oferowanych przez firmę produktów i rozwiązań informatycznych do partnerów handlowych (największe sieci handlu detalicznego, autoryzowani resellerzy, integratorzy systemów IT, operatorzy sieci telekomunikacyjnych, wydawcy i firmy mediowe, dostawcy sprzętu i oprogramowania informatycznego dla biznesu i administracji państwowej) oraz za zapewnienie realizacji planów sprzedażowych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
Uwarunkowania:    Znakomite wyczucie biznesu w zakresie sprzedaży nowoczesnych, użytkowych technologii teleinformatycznych i multimedialnych dla zastosowań w życiu prywatnym i zawodowym. Co najmniej 6-letnie doświadczenie w zakresie tworzenia i rozwoju dużych centrów dystrybucyjnych produktów i systemów informatycznych dla kanałów: retailowego, resellerskiego oraz projektowego (SI, ISP, Telco), w tym dla dużych integratorów systemów teleinformatycznych. Doświadczenie w modelowaniu biznesowym dla tworzenia i rozwoju struktur sprzedaży produktów IT w modelu dystrybucji z wartością dodaną (VAD). Doświadczenie w obsłudze przedsprzedażowej i posprzedażowej klientów. Doświadczenie menedżerskie w zarządzaniu kilkudziesięcioosobowymi zespołami i strukturami pośrednimi rozproszonymi terytorialnie ale sprzężonymi funkcjonalnie, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii teleinformatycznych. Wyższe studia informatyczne lub ekonomiczne w zakresie marketingu i zarządzania. Dyplom MBA w zakresie marketingu lub dyplom Executive MBA. Co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowisku Dyrektora Działu Sprzedaży lub Dyrektora Działu Sprzedaży i Marketingu w renomowanej firmie dystrybucyjnej produktów i systemów informatycznych lub teleinformatycznych i biurowych. Doświadczenie w modelowaniu biznesowym, umiejętność prowadzenia projektów zgodnie z metodyką PRINCE 2. Dobra praktyczna znajomość MS Project. Mile widziana znajomość systemu Primavera lub innych profesjonalnych systemów zarządzania projektami. Umiejętność podejmowania skalkulowanego ryzyka zawodowego, kreatywność, odwaga i zdecydowanie w działaniu. Umiejętność przewidywania wydarzeń i szybkiego tworzenia nowych rozwiązań, wynikających ze zmieniających się okoliczności w danym czasie i sposobie. Umiejętność delegowania uprawnień, wyznaczania zadań oraz mierników efektywności ich wykonania dla bezpośrednio i pośrednio podległych pracowników firmy. Wiedza i doświadczenie w opracowywaniu i wdrażaniu systemów wynagradzania i premiowania w zakresie struktur sprzedażowych. Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie. Mile widziana dodatkowo znajomość innych języków obcych. Język polski jako język ojczysty. Dobra znajomość MS Office Professional i Internetu oraz zintegrowanych systemów klasy ERP wykorzystywanych w zarządzaniu korporacjami, w zakresie zarządzania sprzedażą. Podstawowa znajomość polskiego prawa gospodarczego oraz prawa pracy. Mile widziana znajomość międzynarodowego prawa ochrony własności intelektualnej, w tym prawa ochrony znaków towarowych i prawa autorskiego. Ambicja i profesjonalizm. Chęć stałego rozwoju i doskonalenia zawodowego. Praca w Warszawie.


Oferta nr:  AS-3738       kraj:  Polska     Wymagane wykształcenie:  Masters
Miejsce pracy:  Warszawa     Stanowisko menedżerskie:  nie

wydrukuj tę ofertę
 poprzednia   lista ofert   następna 
strona główna  |  oferty pracy  |  executive search  |  ochrona prywatności  |  warunki używania  |  kontakt     RSS feed subskrypcja RSS
Copyright ASTROMAN © 1995-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: TAU CETI.