wydrukuj poleć znajomym zamów materiały
Od ilu lat pracuje Pani/Pan na różnych stanowiskach menedżerskich:

powyżej 20 lat
powyżej 15 lat
powyżej 10 lat
powyżej 5 lat
poniżej 5 lat
jeszcze nie byłam/-em menedżerem
nie chcę być menedżerem


Subskrypcja najnowszych ofert pracy

Nasi partnerzy:

rp.pl
gazeta.pl
onet.pl
interia.pl
wp.pl

Imagine Cup 2009 - trzy polskie drużyny na podium 2009.07.11

Podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się w historycznym centrum piramid egipskich ogłoszono wyniki tegorocznych światowych finałów konkursu technologicznego Imagine Cup 2009. Polskie zespoły trzy razy wchodziły na podium.

 
 
Podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się w historycznym centrum piramid egipskich ogłoszono wyniki tegorocznych światowych finałów konkursu technologicznego Imagine Cup 2009.
Polskie zespoły trzy razy wchodziły na podium.

Pierwsze miejsce i nagrodę specjalną ufundowaną przez pierwszą damę Egiptu H. E. Suzanne Mubarak otrzymał poznański zespół kAMUflage.

Ponadto Polacy zdobyli dwa drugie miejsca:
w kategorii „MashUp” na podium stanął Monastery of Innovations,
a FteamS w kategorii „Interoperacyjność”.

Zespół Demoscene Spirit, który startował w kategorii „Projektowanie Oprogramowania”, również odniósł ogromny sukces, docierając do ścisłego finału jako pierwsza w historii polska ekipa.

W finałowej gali uczestniczyli Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki oraz Jacek Murawski, dyrektor generalny Microsoft w Polsce, którzy oficjalnie przejęli obowiązki organizatorów przyszłorocznej edycji światowych finałów Imagine Cup odbierając flagę symbolizującą wydarzenie.

W tegorocznej edycji konkursu zmagali się finaliści wybrani spośród ponad 300 tysięcy studentów z ponad 100 krajów świata.

W ogólnoświatowych finałach w Kairze konkurowało ze sobą 444 studentów ze 149 drużyn reprezentujących 124 kraje.
Polskę reprezentowało sześć zespołów.

„Kreatywność i wyobraźnia, którą studenci włożyli w przygotowanie tegorocznych projektów jest niezwykła” - powiedział Joe Wilson, dyrektor inicjatyw akademickich w Microsoft.
„Wiele z tych projektów ma potencjał do tego, by mieć poważny wpływ na najbardziej palące problemy współczesności. Mamy nadzieję, że wszyscy studenci biorący udział w konkursie będą w przyszłości kontynuowali swoje dążenia do wykorzystywania technologii w tworzeniu lepszego świata”.

„Polskie zespoły znów pokazały klasę. Zaprezentowane rozwiązania są bardzo dojrzałe i mają ogromny potencjał biznesowy. Bardzo się cieszę, że mamy tak zdolną i kreatywną młodzież. Wyniki tegorocznego Imagine Cup utwierdzają nas w przekonaniu, że Polska może i powinna odgrywać większą rolę na światowym rynku technologii informatycznych” – powiedział Jacek Murawski, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft.

Zespół kAMUflage, zwycięzcy nagrody specjalnej pierwszej damy Egiptu H.E. Suzanne Mubarak wygrali dzięki zbudowanemu przez siebie systemowi do nauki alfabetu Braile'a ze słuchu: TraMuBraTion (Translate Music to Braile Notation).
W finale Polacy pokonali Francję i Egipt.

Zespół kAMUflage tworzą: Małgorzata Domańska, Michał Białecki, Jacek Szymczak i Michał Wasilewicz.
Opiekunem drużyny jest mgr Paweł Wawrzyniak.
Studenci reprezentują Uniwersytet i Politechnikę Poznańską.

„Ogromnie cieszymy się ze zwycięstwa i że nasz projekt został zauważony. Zespół składa się z czterech osób, ale mieliśmy wsparcie całej reprezentacji z Polski. To była niesamowita radość i owacja. Najbardziej ekscytującym momentem było to, że mogliśmy ze sceny powiedzieć – do zobaczenia w Polsce” – powiedział Michał Wasilewicz z zespołu kAMUflage.

W kategorii „MashUp” drugie miejsce zdobył Karol Kaczmarek z Politechniki Poznańskiej startujący jako Monastery of Innovations.
Wyróżnienie otrzymała przygotowana przez niego wyszukiwarka szpitali i usług medycznych HospFinder.
Aplikacja ta umożliwia wyszukiwanie szpitali według konkretnych kategorii (np. lokalizacja, opłaty, współczynnik zgonów etc).
Konkursowa aplikacja zawiera informacje o ponad 4,5 tys. amerykańskich szpitali.

Trzecią polską drużyną, która stanęła na podium podczas finałów był FteamS z Politechniki Łódzkiej.
Zespół w składzie Tomasz Ciejka, Grzegorz Glonek, Jacek Pintera, Krzysztof Szokal-Egird, pod opieką mgr inż. Jarosława Koszuka otrzymał drugą nagrodę w kategorii specjalnej „Interoperacyjność” za projekt Eduko.
Jest to system, który polega na transmisji wirtualnej tablicy przez Internet.
Ponadto rozwiązanie umożliwia dystrybucję materiałów dydaktycznych bezpośrednio na telefony, za pomocą wiadomości multimedialnych MMS.

„Polskie drużyny są postrzegane jako dojrzałe i dobrze przygotowane. Rozwiązania, które prezentują są kompleksowe: od własnych algorytmów aż po dobrze zaprojektowane interfejsy, które odpowiadają potrzebom użytkowników aplikacji. Cieszę się, że współpraca Instytutu Wzornictwa Przemysłowego i polskiego oddziału Microsoft oraz opieka mentorów z polskich uczelni daje tak wysoko oceniane na świecie efekty” – powiedziała Beata Bochińska, prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, juror światowych finałów Imagine Cup 2009 w Kairze.

Demoscene Spirit jako pierwszy polski zespół dotarł do ścisłego finału w prestiżowej kategorii „Projektowanie Oprogramowania”.
Niestety tym razem nie udało się zająć miejsca na podium.
Jednak już samo pojawienie się w szóstce finalistów jest ogromnym wyróżnieniem dla młodych Poznaniaków, a projekt ISIS ma ogromny potencjał biznesowy.

Przyszłoroczne finały Imagine Cup 2010 odbędą się w Polsce.
Informację tę ogłosił Steve Ballmer podczas kwietniowej wizyty w Polsce.

„Organizacja finałów konkursu Imagine Cup 2010 w Polsce to dla nas zaszczyt i wyzwanie. Mam nadzieję, że przyszłoroczne finały konkursu będą doskonałą okazją do twórczego wykorzystania potencjału studentów oraz zainspirowania młodych ludzi do aktywności w obszarze nowoczesnych technologii i technik informatycznych. Żyjemy bowiem w czasach, w których informacje i innowacje są cenniejsze niż pieniądze” – powiedział Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki.

Rejestracja do Imagine Cup 2010 została już otwarta. Więcej informacji na temat Imagine Cup można znaleźć na

http://www.imaginecup.com  

Pełna lista zwycięzców znajduje się pod adresem:

http://imaginecup.com/Support/exploreimaginecup.aspx  


W 2009 roku Polskę reprezentowały następujące zespoły:

Demoscene Spirit – drużyna z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, zwycięzcy krajowych finałów Imagine Cup, w kategorii „Projektowanie Oprogramowania”. W skład zespołu wchodzą: Marta Łuczak, Agata Majewska, Szymon Majewski i Łukasz Michniewicz. Opiekunem drużyny jest mgr Tomasz Gdala.

Krejzi Dzepetto z Politechniki Poznańskiej w kategorii „Embedded Development” (Projektowanie Systemów Wbudowanych). W skład zespołu wchodzą: Jakub Barszczewski i Radosław Brandt, zaś opiekunem drużyny jest dr inż. Janusz Pochmara.

Monastery of Innovations z Politechniki Poznańskiej – w kategorii „MashUp”. Indywidualna kategoria, w której Polskę reprezentuje Karol Kaczmarek.

Zglad TEAM z Politechniki Radomiskiej w kategorii „Fotografia”. W skład zespołu wchodzą: Ernest Płaskociński oraz Leszek Rutka. Opiekunem drużyny jest mgr inż. Wojciech Pacholec.

FteamS z Politechniki Łódzkiej – W skład zespołu wchodzą: Tomasz Ciejka, Grzegorz Glonek, Jacek Pintera, Krzysztof Szokal-Egird. Opiekunem drużyny jest mgr inż. Jarosław Koszuk.

kAMUflage – drużyna z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Politechniki Poznańskiej. W skład zespołu wchodzą: Małgorzata Domańska, Michał Białecki, Jacek Szymczak i Michał Wasilewicz. Opiekunem drużyny jest mgr Paweł Wawrzyniak.

http://www.microsoft.com/poland/centrumprasowe/prasa/09_07/05.mspx  


The World's Premier Student Technology Competition


The Imagine Cup is one way Microsoft is encouraging young people to apply their imagination, their passion, and their creativity to technology innovations that can make a difference in the world. Now in its eighth year, the Imagine Cup has grown to be a truly global competition focused on finding solutions to global issues.


2009 Imagine Cup Winners


Worldwide Finals: Cairo, Egypt

Theme:
"Imagine a world where technology helps solve the world's toughest problems."
2009: Cairo, Egypt

Theme: Imagine a world where technology helps solve the toughest problems facing us today.
Worldwide Competitors:
• 300,000 registered
• 59,000 students competed from 142 countries
• 148 finalist teams


Software Design

First place: Romania, SYTECH
Second place: Russia, Vital Lab
Third place: Brazil, Virtual Dreams

Embedded Development

First place: Korea, Wafree
Second place: China, iSee
Third place: Ukraine, Intellectronics

Game Development

First place: Brazil, LEVV It
Second place: United States, Epsylon Games
Third place: United Kingdom, Sanquine Labs

IT Challenge

First place: Romania, Cosmin Ilie
Second place: China, Wu Chang
Third place: Bolivia, Miklos Cari Sivila


Robotics & Algorithm

First place: Czech Republic, Lukas Perutka
Second place: Canada, Byron Knoll
Third place: China, Lin Fuming

MashUp

First place: United States, CURIOUS
Second place (tie): Poland, Monastery of Innovations
Second place (tie): Singapore, PlanetKY

Photography

First place: Croatia, Team Voodoo Delirium
Second place: Singapore, Woolgathering
Third place: Japan, Terada

Short Film

First place: United Kingdom, Fulham Four
Second place: India, ChennaiCoolers
Third place: Ukraine, Just4Fun

Design

First place: Brazil, Willburn
Second place: United States, eXchangeFun
Third place: France, Paindepices


2009 Awards


Unlimited Potential MultiPoint Education Award

First place: India, Trailblazers

Unlimited Potential Design for Development Award

First place: Malaysia, COSMIC
Second place: China, Unique Studio
Third place: Malaysia, Capricorn

Interoperability Award

First place: Brazil, Proativa Teams
Second place: Poland, Fteams
Third place: Jordan, ECRAM

Accessibility Award

First place: Saudi Arabia, ATST
Second place: Mexico, Ignis Nova
Honorable Mention(s): Jordan, ECRAM; United States, TeleWeb; China, Isee; Belgium, PSA

Accessible Design Award

United States, eXchangeFun

Tablet Accessibility Award

First place: United States, Auratech
Second place: Brazil, IC-Unicamp

Parallel Computing Award

First place: India, Biollel

H.E. Mrs. Suzanne Mubarak Special Award

First place: Poland, kAMUflage
Second place: Egypt, Big Buddy
Third place: France, WikiChildProtect

Windows Mobile Award Winners

Croatia, Team Explorer
Indonesia, Big Bang
Brazil, Virtual Dreams

Live Services Award

First place: France, Help'Aged
Second place: Serbia, BrainWave


More than 300,000 students from over 142 countries entered the 2009 competition. The theme of 2010 Imagine Cup is "Imagine a world where technology helps solve the world's toughest problems."

The Imagine Cup was founded in 2003. Worldwide Finals host countries have spanned the globe from Spain, to Brazil, to Japan, to India, to South Korea, to France and last year, in Egypt.
The 2010 Worldwide Finals will take place in Poland.

The "cup" itself, a trophy first awarded in 2003 when Software Design was the only category, has spent time with the Software Design champions in the United States (2003-2004), France (2004-2005), Russia (2005-2006), Italy (2006-2007), Thailand (2007-2008), Australia (2008-2009) and Romania (2009-2010).


http://imaginecup.com/Support/exploreimaginecup.aspx  ASTROMAN magazine


wydrukuj ten artykuł
  strona: 1 z 1
polecamy artykuły
Construction begins on Airbus' U.S. A220 Manufacturing Facility
BAU 2019: the "World´s Leading Trade Fair for Architecture, Materials and Systems" - and a magnet for the global trade audience
BASF co-founds global Alliance to End Plastic Waste
BASF: Supercomputer QURIOSITY is the most powerful computer in the chemical industry worldwide
CES 2019 Proves AI and 5G Will Transform the Future
Innovation at CES 2019 Unites Industries, Fuels Global Economy
CES 2019 Unveils Next-Gen Innovation to the World
ExxonMobil and World's Leading Research Labs Collaborate with IBM to Accelerate Joint Research in Quantum Computing
IBM Unveils World's First Integrated Quantum Computing System for Commercial Use
CES 2019: CTA and IBM Announce Apprenticeship Coalition to Help Close U.S. Skills Gap
IBM CEO Ginni Rometty Delivers Opening Keynote at CES 2019 on What's Next in Artificial Intelligence, Blockchain and Quantum Computing
Garmin announces certification of the G500H TXi flight displays
Sikorsky, Boeing Provide First Look At SB>1 DEFIANT
innogy eMobility Solutions GmbH: innogy turns EV technology division into dedicated company
LANXESS: Birthday celebrations for a high-tech structural material
strona główna  |  oferty pracy  |  executive search  |  ochrona prywatności  |  warunki używania  |  kontakt     RSS feed subskrypcja RSS
Copyright ASTROMAN © 1995-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: TAU CETI.