wydrukuj poleć znajomym zamów materiały
Od ilu lat pracuje Pani/Pan na różnych stanowiskach menedżerskich:

powyżej 20 lat
powyżej 15 lat
powyżej 10 lat
powyżej 5 lat
poniżej 5 lat
jeszcze nie byłam/-em menedżerem
nie chcę być menedżerem


Subskrypcja najnowszych ofert pracy

Nasi partnerzy:

rp.pl
gazeta.pl
onet.pl
interia.pl
wp.pl

Plany Mitsubishi: początek ery pojazdów elektrycznych 2009.06.06

Wybiegając w przyszłość aż po rok 2020, w którym obchodzona będzie 50. rocznica założenia Mitsubishi Motors Corp. (MMC), ogłoszono plan działań w ramach programu ochrony środowiska "Mitsubishi Motors Group Environmental Vision 2020".

 
 
Wybiegając w przyszłość aż po rok 2020, w którym obchodzona będzie 50. rocznica założenia Mitsubishi Motors Corp. (MMC), ogłoszono plan działań w ramach programu ochrony środowiska "Mitsubishi Motors Group Environmental Vision 2020".

 
   
 
Realizowany w najbliższej przyszłości program ma na celu maksymalizację korzyści oferowanych przez pojazdy EV (elektryczne, z napędem hybrydowym i inne z napędem elektrycznym), które już niebawem dadzą początek nowej erze zrównoważonego rozwoju: erze pojazdów elektrycznych.

Plan działań w ramach nowego programu ochrony środowiska podkreśla zaangażowanie Mitsubishi Motors w rozwój nowych technologii - w tym przede wszystkim technologii pojazdów EV - oraz ograniczanie wpływu działalności biznesowej firmy na środowisko naturalne.

 
 
Plan przewiduje wspólne wysiłki grupy Mitsubishi Motors, jej klientów i szeroko rozumianych społeczności na rzecz stworzenia przyjaznego otoczenia o niskiej zawartości tlenków w powietrzu.

Program "Environmental Vision 2020" to również przejaw postępowania według ogłoszonej niedawno misji firmy "Drive@earth".

Aby osiągnąć cele wyznaczone w planie "Environmental Vision 2020" grupy MMC, Mitsubishi Motors skoncentruje swoje wysiłki na trzech obszarach działania:

- "Produkty i technologia",

- "Aktywność firmy",

- "Współpraca ze społecznościami lokalnymi".


1. Produkty i technologia

firma pracuje nad technologiami pojazdów EV, starając się jednocześnie na wszelkie sposoby ograniczyć negatywne wpływy swoich produktów na środowisko naturalne.
Działania te obejmują m.in. zmniejszenie zużycia paliwa przez tradycyjne silniki spalinowe, a także ograniczenie rozmiarów i masy pojazdów.

Cele na rok 2020 w tym obszarze to:
- osiągnięcie profilu produkcji, której 20% stanowią pojazdy EV;
- zmniejszenie o 50% masy emitowanego CO2 względem emisji z roku 2005;


2. Aktywność firmy

analizując wszelkie aspekty działalności - począwszy od planowania produktów, przez konstruowanie/projektowanie, produkcję i sprzedaż aż po usługi posprzedażne - firma aktywizuje działania na rzecz promocji bardziej powszechnego wykorzystania pojazdów EV.

Ponadto firma podniesie skuteczność działań grupy Mitsubishi Motors na rzecz ochrony środowiska dzięki ustanowieniu nowych standardów na każdym polu działalności biznesowej: od produkcji po dystrybucję, zakupy, sprzedaż i prace biurowe.

Cele na rok 2020 w tym obszarze:
- ograniczenie emisji CO2 podczas produkcji pojazdu o 20% względem wielkości z roku 2005.


3. Współpraca z otoczeniem

firma będzie współpracować ściśle z klientami i szeroko rozumianymi społecznościami na rzecz tworzenia infrastruktury, która wspierać będzie zastosowanie pojazdów EV.

Będzie również zwiększać swoje zaangażowanie w globalną ochronę środowiska poprzez promowanie ekologicznych zachowań oraz działania na rzecz ochrony przyrody wespół ze społecznościami lokalnymi.

MMC, wnp.pl (AG)

05-06-2009


http://motoryzacja.wnp.pl/plany-mitsubishi-poczatek-ery-pojazdow-elektrycznych,81951_1_0_0.html  Mitsubishi wprowadza na rynek elektryczny model
i-MIEV


Mitsubishi Motors Corp., w Światowym Dniu Ochrony Środowiska oficjalnie zaprezentował produkcyjną wersję samochodu i-MiEV - nową generację pojazdu elektrycznego (EV) określanego mianem "pioniera", który otwiera drzwi na następne 100 lat dla branży samochodowej.

Sprzedaż i-MiEV rozpocznie się na rynku japońskim w lipcu 2009 roku.

 
 
i-MiEV
jest ukoronowaniem 40-letniego okresu prac nad rozwojem pojazdów elektrycznych przez Mitsubishi Motors.

Firma prezentuje produkcyjną wersję auta, jako szczytowe osiągnięcie pojazdów ekologicznych, które pozwoli rozwiązać problemy zanieczyszczenia środowiska, globalnego ocieplenia oraz kurczących się zasobów paliw bazujących na ropie naftowej, z którymi boryka się branża motoryzacyjna.

Firma będzie kontynuowała ciągłą współpracę z obu sektorami: publicznym i prywatnym w Japonii oraz za granicą w celu rozwoju infrastruktury promującej posiadaczy pojazdów typu EV.

 
 
Mitsubishi Motors spodziewa się w roku rozrachunkowym 2009 udostępnienia do użytkowania ok. 1400 sztuk i-MiEV na zasadzie leasingu dla instytucji korporacyjnych i samorządów lokalnych. Taki leasing, w którym miesięczna opłata zawiera część podatków, ubezpieczenie i koszty utrzymania pojazdu.

Sprzedaż detaliczna dla odbiorców indywidualnych jest przewidziana na kwiecień 2010, przy czym zamówienia będą przyjmowane od końca lipca tego roku.

MMC, wnp.pl (AG)

05-06-2009

http://motoryzacja.wnp.pl/mitsubishi-wprowadza-na-rynek-elektryczny-model-i-miev,81996_1_0_0.html  ASTROMAN magazine


wydrukuj ten artykuł
  strona: 1 z 1
polecamy artykuły
Microsoft acquires Semantic Machines, advancing the state of conversational AI
PayPal Expands Global Platform with Acquisition of iZettle for USD2.2 billion
The FIAT 500e uses an Electric-Drive Motor with 111 HP (83 kW) and 147 LB-FT (200 Nm) of Torque
Volkswagen debuts 2018 enthusiast vehicle fleet at SOWO: The European Experience in Savannah, Georgia, USA
Airbus Defence and Space. SpaceDataHighway: 10,000 successful laser connections - Reliability of 99.8 per cent
Intel's 3 Million Square Feet of Solar Panels Help Heat, Cool and Light
Dell Technologies Accelerates Hyper-Converged Infrastructure Portfolio Growth; Simplifies Path to VMware-based Clouds
Satelita Biomass zmierzy ilość lasów na Ziemi. W misji Europejskiej Agencji Kosmicznej uczestniczą inżynierowie z SENER Polska
Satya Nadella, CEO at Microsoft: Opportunity and responsibility in the era of the Intelligent Cloud and Intelligent Edge
Microsoft Build highlights new opportunity for developers, at the edge and in the cloud
ABB to strengthen Indonesia's power grid and support economic growth
Polskie start-upy prezentowały się w Kanadzie
Na Marsa wystartowała misja NASA InSight z polskim penetratorem Kret firmy Astronika na pokładzie
Mercedes-Benz USA: Enhancing the user experience through augmented reality
Boeing: Aviall to lead AHRLAC supply chain, join industry team Bronco Combat Systems
strona główna  |  oferty pracy  |  executive search  |  ochrona prywatności  |  warunki używania  |  kontakt     RSS feed subskrypcja RSS
Copyright ASTROMAN © 1995-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: TAU CETI.