wydrukuj poleć znajomym zamów materiały
Od ilu lat pracuje Pani/Pan na różnych stanowiskach menedżerskich:

powyżej 20 lat
powyżej 15 lat
powyżej 10 lat
powyżej 5 lat
poniżej 5 lat
jeszcze nie byłam/-em menedżerem
nie chcę być menedżerem


Subskrypcja najnowszych ofert pracy

Nasi partnerzy:

rp.pl
gazeta.pl
onet.pl
interia.pl
wp.pl

Polacy zwycięzcami Imagine Cup 2007 Akcelerator Innowacji! 2008.03.12

Microsoft poinformował, że polska drużyna InPUT, finaliści Microsoft Imagine Cup 2007 w kategorii Projektowanie Oprogramowania, zwyciężyli w trzeciej edycji programu Imagine Cup Innovation Accelerator w Mountain View w Kalifornii.

Wśród zespołów, które w sierpniu zeszłego roku w Seulu zostały wytypowane do udziału w Akceleratorze Innowacji znaleźli się finaliści kategorii Projektowanie Oprogramowania, których projekty niosły największy potencjał biznesowy.

Obok Polaków były to drużyny z Irlandii, Jamajki, Korei, Meksyku i Tajlandii. Program jest prowadzony w formie warsztatów, szkoleń i laboratoriów i ma na celu szkolenie młodych talentów technologicznych w zakresie umiejętności biznesowych, które pozwolą im przekształcić swoje projekty konkursowe w prawdziwe rynkowe produkty. Organizatorami warsztatów są firmy Microsoft oraz British Telecommunications (BT).

Podczas warsztatów eksperci z zakresu technologii i biznesu zarówno z Microsoft, jak i BT, a także innych firm technologicznych stają się dla ich uczestników mentorami, udzielają im wsparcia, dzielą się wiedzą i przekazują liczne rady, które w przyszłości umożliwią studentom przekształcenie projektów konkursowych, które zapewniły im sukces w Imagine Cup, w pełnowartościowe produkty rynkowe. Uczestnicy warsztatów mogą również konsultować swoje projekty i pomysły z przedstawicielami funduszy venture capital, którzy również są obecni na warsztatach w ramach Innovation Accelerator.

Program ma formę rywalizacji pomiędzy uczestniczącymi w nim drużynami. Poszczególne zespoły pracują nad rozwojem i biznesową stroną swoich projektów, aby następnie zaprezentować je jury.
Za przygotowane prezentacje uczestnicy zbierają wirtualne dolary – punkty.

Studenci Instytutu Informatyki Politechniki Poznańskiej: Szymon Wybrański (kapitan drużyny), Michał Zygmunt, Michał Tartanus i Marek Wronowski, tworzący zespół InPUT, zwycięzcy Imagine Cup 2007.

„Szkolenia, w których wzięliśmy udział były zarówno techniczne, jak i biznesowe. Pod okiem ekspertów rozwijaliśmy swoje projekty, przygotowując profesjonalne biznes plany oraz ćwicząc profesjonalne prezentacje. Co 2 dni prezentowaliśmy nasze projekty przed sędziami. W pierwszym tygodniu prezentacje trwały 7minut, w drugim tygodniu – 10 minut. Podczas finałów Imagine Cup w Polsce i w Korei mieliśmy na zaprezentowanie swojego rozwiązania 20 minut, dlatego zmiana na 7-minutowy pokaz była dla nas nie lada wyzwaniem. Szkolenia i warsztaty odbywały się w bardzo przyjaznej atmosferze, mimo to rywalizacja była zacięta. Wszystkie drużyny dawały z siebie to, co najlepsze. Wygrana z tak silną konkurencją jest dla nas ogromną przyjemnością. Ciężko pracowaliśmy na ten sukces” – powiedział Szymon Wybrański, kapitan drużyny InPUT.

Każda z drużyn otrzymała na starcie 500 tys. wirtualnych dolarów, a następnie zarabiała kolejne za poszczególne prezentacje. Polacy zwyciężyli z dużą przewagą. Wyniki tegorocznej edycji programu Imagine Cup – Akcelerator Innowacji są następujące:

 1. Polska – 1,721,540 wirtualnych dolarów
 2. Irlandia – 1,279,000 wirtualnych dolarów
 3. Tajlandia – 1,160,220 wirtualnych dolarów
 4. Jamajka – 1,073,000 wirtualnych dolarów
 5. Meksyk – 1,000,150 wirtualnych dolarów
 6. Korea – 922,000 wirtualnych dolarów

„Ci młodzi ludzie przyjeżdżają, żeby wziąć udział w programie jeszcze jako studenci, ale wracają do domów jako potencjalni przedsiębiorcy. Podczas warsztatów uczymy ich jak łączyć wiedzę technologiczną, którą już mają z umiejętnościami biznesowymi, które pozwolą im przygotować dobry biznesplan, zainteresować i przekonać do siebie i swoich pomysłów inwestorów oraz z powodzeniem wprowadzić swój produkt na rynek” – powiedział Joe Wilson, dyrektor ds. współpracy z ośrodkami akademickimi w Microsoft Corporation, którego dział jest odpowiedzialny za organizację konkursu Imagine Cup.

Wśród ekspertów szkolących studentów znaleźli się m.in.:

 • Guy Kawasaki, przedstawiciel firmy venture capital z Silicon Valley, felietonista magazynu Entrepreneur, autor ośmiu książek. Kawasaki w latach 80-tych pracował w firmie Apple, gdzie brał udział we wprowadzaniu na rynek komputerów Macintosh;
 • Chris Gill, prezes Stowarzyszenia Silicon Valley na rzecz początkujących przedsiębiorców z dziedziny nowych technologii;
 • John Danner, doświadczony konsultant ds. zarządzania, przedsiębiorca, profesor Uniwersytetu Kalifornijskiego, Berkeley’s Haas School of Business.

“Ta grupa studentów to przyszli liderzy biznesu technologicznego, a także doskonali programiści, którzy tworząc nowe technologie będą pozytywnie wpływać na ludzkie życie. Celem programu Innovation Accelerator jest zapewnienie im przewodnictwa i wiedzy, której będą potrzebować, aby zmienić swoją pasję do technologii w prawdziwy biznes” – powiedział Joe Black, dyrektor ds. rozwoju biznesu w firmie British Telecommunications.

Ponad 100 tys. studentów ze 100 krajów wzięło udział w 2007 roku w konkursie Imagine Cup.
Sześć drużyn, które wzięły udział w programie Innovation Accelerator zostały wytypowane podczas finałowych rozgrywek konkursowych, które odbyły się w sierpniu 2007 roku w Seulu, w Korei na podstawie aplikacji, które zaprezentowali w finałowej rozgrywce kategorii Projektowanie Oprogramowania

 • Irlandia, zespół inGest, projekt Signal — aplikacja do nauki języka migowego i porozumiewania się nim za pośrednictwem Internetu.
 • Jamajka, zespół ICAD, projekt CADI: Innowacyjne rozwiązanie e-learningowe, dzięki któremu mogą ze sobą współpracować nauczyciele i uczniowie i mieć wygodny dostęp do zasobów naukowych.
 • Korea, zespół En#605, projekt Finger Code: Rozwiązanie edukacyjne dla osób niewidomych i niesłyszących.
 • Meksyk, zespół Wisdom Spice, projekt Wisdom Spice: Rozwiązanie umożliwiające studentom dzielenie się doświadczeniami podczas odrabiania domowych zadań lub podczas zespołowej pracy nad projektem.
 • Polska, zespół InPUT, projekt Onespace: Rozwiązanie, które umożliwia kilku użytkownikom pracować nad jednym projektem w tym samym czasie, zapewniając połączenie komputerów poprzez strumień audio, video oraz wymianę danych.
 • Tajlandia, zespół 3KC, Projekt LiveBook!: Rozwiązanie, które pozwala na zamianę książki tekstowej w cyfrową książkę multimedialną.

Uczestnicy tegorocznej edycji Innovation Accelerator dołączą do elity zwycięzców ubiegłych edycji konkursu Imagine Cup, którym udało się przekuć swój sukces w konkursie na sukces biznesowy.

“Program Innovation Accelerator był dla nas szansą życia. Stał się dla nas platformą do rozwoju naszych pomysłów i strategii biznesowej. Współpracując z firmami Microsoft i BT stworzyliśmy firmę Inova IT, która odniosła rynkowy sukces. Dzięki temu spełniło się nasze marzenie o prowadzeniu z powodzeniem własnej firmy” – powiedział Miha Lesjak ze Słowenii, prezes firmy Inova IT, który wraz z zespołem zwyciężył w edycji 2005 programu Imagine Cup Innovation Accelerator.

7 marca 2008

http://www.microsoft.com/poland/centrumprasowe/prasa/08_03/04.mspxASTROMAN magazine


wydrukuj ten artykuł
  strona: 1 z 1
polecamy artykuły
Construction begins on Airbus' U.S. A220 Manufacturing Facility
BAU 2019: the "World´s Leading Trade Fair for Architecture, Materials and Systems" - and a magnet for the global trade audience
BASF co-founds global Alliance to End Plastic Waste
BASF: Supercomputer QURIOSITY is the most powerful computer in the chemical industry worldwide
CES 2019 Proves AI and 5G Will Transform the Future
Innovation at CES 2019 Unites Industries, Fuels Global Economy
CES 2019 Unveils Next-Gen Innovation to the World
ExxonMobil and World's Leading Research Labs Collaborate with IBM to Accelerate Joint Research in Quantum Computing
IBM Unveils World's First Integrated Quantum Computing System for Commercial Use
CES 2019: CTA and IBM Announce Apprenticeship Coalition to Help Close U.S. Skills Gap
IBM CEO Ginni Rometty Delivers Opening Keynote at CES 2019 on What's Next in Artificial Intelligence, Blockchain and Quantum Computing
Garmin announces certification of the G500H TXi flight displays
Sikorsky, Boeing Provide First Look At SB>1 DEFIANT
innogy eMobility Solutions GmbH: innogy turns EV technology division into dedicated company
LANXESS: Birthday celebrations for a high-tech structural material
strona główna  |  oferty pracy  |  executive search  |  ochrona prywatności  |  warunki używania  |  kontakt     RSS feed subskrypcja RSS
Copyright ASTROMAN © 1995-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: TAU CETI.