wydrukuj poleć znajomym zamów materiały
Od ilu lat pracuje Pani/Pan na różnych stanowiskach menedżerskich:

powyżej 20 lat
powyżej 15 lat
powyżej 10 lat
powyżej 5 lat
poniżej 5 lat
jeszcze nie byłam/-em menedżerem
nie chcę być menedżerem


Subskrypcja najnowszych ofert pracy

Nasi partnerzy:

rp.pl
gazeta.pl
onet.pl
interia.pl
wp.pl

MEDCOM na Hannover Messe 2017. Polskie ładowarki do autobusów elektrycznych oraz innowacyjna technologia SiC 2017.04.27

Hannover, Niemcy - 27 kwietnia 2017 - Trwają targi Hannover Messe 2017 zaliczane do najważniejszych wydarzeń w branży przemysłowej na świecie. Krajem partnerskim wydarzenia jest Polska, a MEDCOM prezentuje swoją ofertę w polskim pawilonie wystawienniczym, znajdującym się w głównej hali kompleksu targów (hala 3, stoisko E04).

Hannover Messe 2017. MEDCOM prezentuje swoją ofertę w polskim pawilonie wystawienniczym, znajdującym się w głównej hali kompleksu targów (hala 3, stoisko E04).
Foto dzięki uprzejmości MEDCOM
 

Hannover, Niemcy - 27 kwietnia 2017

Trwają targi Hannover Messe 2017 zaliczane do najważniejszych wydarzeń w branży przemysłowej na świecie.
Krajem partnerskim wydarzenia jest Polska, a MEDCOM prezentuje swoją ofertę w polskim pawilonie wystawienniczym, znajdującym się w głównej hali kompleksu targów (hala 3, stoisko E04).

Dla MEDCOM to już czwarta edycja targów, w której bierze udział.

Tym razem polski producent urządzeń energoelektronicznych dużych mocy prezentuje międzynarodowej publiczności własne ładowarki do autobusów elektrycznych oraz produkty dla transportu publicznego wykonane w technologii SiC.

Hannover Messe 2017. MEDCOM prezentuje swoją ofertę w polskim pawilonie wystawienniczym, znajdującym się w głównej hali kompleksu targów (hala 3, stoisko E04).
Foto dzięki uprzejmości MEDCOM
 
„Hannover Messe to dla nas przede wszystkim okazja do promocji naszych autorskich rozwiązań na arenie międzynarodowej oraz możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Zależy nam także na rynku niemieckim, który jest na pewno bardzo trudny i konkurencyjny, ale z roku na rok staje się coraz bardziej otwarty na współpracę z firmami zagranicznymi. Tę szansę chcemy wykorzystać, a tegoroczna edycja targów, których krajem partnerskim jest Polska, jest do tego najlepszą okazją, bo wiąże się z dużym wsparciem promocyjnym. Nasza oferta napędów do autobusów elektrycznych i ładowarek spotkała się z dużym zainteresowaniem m.in. przewoźników niemieckich, a także krajów związkowych, w tym Rządu oraz Ministerstwa Gospodarki i Energii Brandenburgii i już planujemy kolejne spotkania” – powiedział Piotr Wroński, wiceprezes zarządu MEDCOM.

„MEDCOM jest już aktywny na rynku niemieckim. Od lat współpracujemy z największymi światowymi producentami pojazdów szynowych, w tym z firmą Siemens, której jesteśmy certyfikowanym dostawcą. Staramy się również o uzyskanie statusu certyfikowanego dostawcy podzespołów energoelektronicznych (przetwornic statycznych, falowników trakcyjnych, ładowarek) dla Deutsche Bahn i mamy nadzieję, że z roku na rok nasza pozycja w Niemczech będzie coraz silniejsza” - dodała Joanna Nichthauser, MEDCOM.

W dniu 11 lutego 2017 firmę MEDCOM odwiedził Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki (z lewej).
Głównym tematem rozmów była ekspansja polskich firm na zagraniczne rynki, elektromobilność oraz rozwój nowoczesnego, innowacyjnego transportu publicznego w Polsce.
Foto dzięki uprzejmości MEDCOM
 
W systemy napędowe polskiego producenta wyposażone zostały m.in. autobusy elektryczne Solaris zakupione przez Hanower, Hamburg, Drezno i Oberhausen.

MEDCOM dostarcza także własne rozwiązania do spalinowych zespołów trakcyjnych serii Link (DMU) produkowanych przez firmę PESA dla niemieckich przewoźników kolejowych, a także przetwornice do tramwajów w Bonn, modernizowanych przez przewoźnika SWB.

W kolejnych latach MEDCOM będzie się koncentrował w Niemczech głównie na projektach związanych z modernizacją pojazdów szynowych, w tym zwłaszcza tramwajów, a także zacieśnianiu współpracy z lokalnymi operatorami transportu miejskiego.

Polski producent jest również zainteresowany sprzedażą niemieckim miastom własnych ładowarek do autobusów elektrycznych oraz inteligentnych systemów zarządzania grupą ładowarek, przeznaczonych do dużych zajezdni autobusowych.


MEDCOM napędza, ale chce także ładować autobusy elektryczne

W Hannowerze MEDCOM prezentuje nową serię ładowarek do autobusów elektrycznych, wprowadzoną do oferty w ubiegłym roku.

Po raz pierwszy została ona pokazana na targach Innotrans 2016 w Berlinie, a dwa miesiące później można ją było zobaczyć także w Polsce na targach Transexpo w Kielcach.

Oferta polskiego producenta to nie tylko całe spectrum różnego typu ładowarek, ale także autorski system zarządzania siecią ładowania, gwarantujący pełną optymalizację wykorzystania infrastruktury oraz redukcję kosztów zużycia energii elektrycznej.

Ładowarka stacjonarna do autobusów elektrycznych MEDCOM.
Foto dzięki uprzejmości MEDCOM
 
„Wszystkie modele ładowarek są zgodne z najnowszymi europejskimi standardami ładowania, zapewniają niezwykle wysoką wydajność konwersji napięcia i bardzo niski poziom zakłóceń generowanych w sieci. Poza tym współpracują z wszystkimi rodzajami baterii dostępnymi na rynku i mogą być podłączone także do sieci tramwajowej czy trolejbusowej (600 VDC lub 750 VDC), a przy tym sprawdzają się nawet w skrajnie niesprzyjających warunkach atmosferycznych oraz temperaturach. Gwarantujemy także pełne wsparcie wdrożeniowe, serwisowe i utrzymaniowe oraz możliwość modyfikacji rozwiązań i parametrów zgodnie ze specyfikacją konkretnego projektu oraz wymagań klienta – nie tylko na poziomie technicznym, ale także wzornictwa i designu” - stwierdziła Joanna Nichthauser, MEDCOM.


Technologia SiC z Polski

MEDCOM jest jedyną na świecie polską firmą specjalizującą się w rozwiązaniach bazujących na technologii SiC i należy do nielicznych przedsiębiorstw na świecie propagujących jej rozwój.

Pierwszy produkt oparty o komponenty wykonane z węglika krzemu MEDCOM zaprezentował już w 2014 roku. Była to przetwornica statyczna PSM-35 SiC.

W 2016 roku w ofercie MEDCOM pojawił się z kolei falownik trakcyjny zintegrowany z przetwornicą pomocniczą dla autobusów elektrycznych (FT-160-600 / PSM-42), w całości wykonany w technologii węglika krzemu (full SiC). Właśnie on jest prezentowany na Hannover Messe 2017.

Falownik trakcyjny FT-160-600 zintegrowany z przetwornicą pomocniczą PSM-42 dla autobusów elektrycznych, wykonany w technologii full SiC.
Foto dzięki uprzejmości MEDCOM
 
Aktualnie polski producent pracuje nad kolejnym produktem w SiC – wielosystemowym układem napędowym i zasilania przeznaczonym do elektrycznych zespołów trakcyjnych (ezt).

Urządzenie ma być gotowe za 3 lata i będzie mogło pracować w różnych sieciach trakcyjnych i standardach napięciowych – przy napięciu 3.000 V DC stosowanym w Polsce lub 25 kV 50 Hz, które jest standardem w takich krajach jak chociażby Czechy, Słowacja, Ukraina, Białoruś, a także na Bałkanach.

„Dzięki modułom SiC możemy uzyskać parametry nieosiągalne dla tradycyjnych półprzewodników krzemowych, a węglik krzemu to technologia przyszłości i kolejny krok ewolucji technicznej w projektowaniu innowacyjnych urządzeń energoelektronicznych dla transportu publicznego – nie tylko dla kolei, ale także metra, tramwajów i autobusów elektrycznych. Chcemy, aby to właśnie polski przemysł i polskie firmy były w tej dziedzinie liderami” – poinformowała Joanna Nichthauser, MEDCOM.


MEDCOM

MEDCOM Sp. z o.o. to nowy sposób myślenia o energii elektrycznej.
To kreatywne i śmiałe idee precyzyjnie przekuwane w niezawodne rozwiązania.

Obecnie MEDCOM Sp. z o.o. to jeden z najbardziej innowacyjnych producentów urządzeń energoelektronicznych na świecie.

 
 
Od prawie 30 lat dostarcza rozwiązania wspierające zaawansowane systemy transportu publicznego oraz układy zasilające w instalacjach przemysłowych i energetyce.


„Istniejemy po to, by zmieniać sposób myślenia o energii elektrycznej, a nasze produkty wprawiają w ruch tysiące pojazdów komunikacji publicznej na całym świecie i gwarantują ponadprzeciętny komfort podróżowania.”


Rozwiązania dla rynku pojazdów

Jedną z naszych specjalizacji jest projektowanie, produkcja i integracja autorskich systemów przeznaczonych do pojazdów szynowych (kolej, metro, tramwaje), trolejbusów, autobusów elektrycznych oraz innych pojazdów elektrycznych funkcjonujących we wszystkich systemach zasilania trakcyjnego na świecie.

Oferujemy szereg specjalistycznych rozwiązań dedykowanych konkretnym typom pojazdów, w tym: kompleksowe układy napędowe, układy zasilania, sterowania i informacji pasażerskiej oraz urządzenia do ładowania.


Produkty dla energetyki i przemysłu

Systemy zasilania AC & DC MEDCOM współpracują z systemami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo kluczowych instalacji przemysłowych, energetycznych oraz telekomunikacyjnych.

Nasza oferta dla energetyki i przemysłu obejmuje m.in.: zaawansowane zasilacze DC i falowniki dla systemów zasilania awaryjnego, układy odzyskiwania energii oparte na ultrakondensatorach, filtry aktywne i szybkie łączniki bezstykowe.Historia rozwoju MEDCOM
Dzięki uprzejmości MEDCOM
 
Wszystkie produkowane przez MEDCOM urządzenia to autorskie projekty, powstałe dzięki wiedzy i wizji naszych specjalistów.

Spośród 250 pracowników zatrudnionych w naszej firmie, aż jedną czwartą stanowią konstruktorzy i inżynierowie.

Rozbudowany dział Badań i Rozwoju, nowoczesne zaplecze produkcyjne i własny know-how pozwalają nam zaprojektować i wdrożyć nowy produkt w rekordowo krótkim czasie, bo w ciągu zaledwie kilku miesięcy od rozpoczęcie prac.

Nasze produkty wspierają klientów na całym świecie.

Pojazdy metra w São Paulo, tramwaje w Warszawie, trolejbusy w Gdyni i setki innych pojazdów z napędami MEDCOM przewożą miliony pasażerów tygodniowo.

Aby zapewnić bezpośredni kontakt z klientami na całym świece, MEDCOM działa również lokalnie.

Posiadamy spółkę zależną w Brazylii - Medcom Serviços e sistemas de tração oraz przedstawicieli w takich krajach, jak: Niemcy, Korea, Turcja, Ukraina, Węgry, Chiny, Kazachstan i Iran.


Kontakt

Medcom Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 78A
02-230 Warszawa
tel. +48 22 314 42 00
info@medcom.com.pl  


Źródło: MEDCOM

http://medcom.com.pl  ASTROMAN Magazine - 2017.04.25

Polska jest Krajem Partnerskim Hannover Messe 2017

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2235  


ASTROMAN Magazine - 2017.03.29

Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z Prezes YouTube Susan Wojcicki

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2221  


ASTROMAN Magazine - 2017.03.24

deepsense.io helps improve the UK's satellite defence and security intelligence

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2218  


ASTROMAN Magazine - 2017.03.14

22 państwa świata poza Unią Europejską wśród perspektywicznych rynków dla polskiego eksportu

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2212  


ASTROMAN Magazine - 2017.03.09

Jean-Claude Juncker: Przyszłość europejskiego przemysłu

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2206  


ASTROMAN Magazine - 2017.02.23

Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju z akceptacją rządu Rzeczypospolitej Polskiej

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2197  


ASTROMAN Magazine - 2017.02.02

Prof. Andrzej K. Koźmiński: Nowy pragmatyzm kontra nowy nacjonalizm

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2187  


ASTROMAN Magazine - 2016.12.05

Prof. Andrzej K. Koźmiński: Firmy muszą być zwinne

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2167  


ASTROMAN Magazine - 2016.12.05

"Kongres 590" - Wicepremier Mateusz Morawiecki: "Przedsiębiorcy to nie kombinatorzy, państwo to nie łupieżca". Konstytucja Biznesu.


https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2158  


ASTROMAN Magazine - 2016.11.17

"Kongres 590" - Prezydent RP Andrzej Duda o polskich przedsiębiorcach

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2157  


ASTROMAN Magazine - 2016.11.06

XI Kongres Obywatelski w Warszawie pod hasłem: Dojrzali Polacy - Lepsza Polska!

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2152  


ASTROMAN Magazine - 2016.09.29

Mateusz Morawiecki: Największą naszą wartością są polscy przedsiębiorcy i to, co robią dzięki swojej kreatywności, pracowitości i produktywności.

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2127  


ASTROMAN Magazine - 2016.09.22

IAA HANNOVER 2016: Tytuł "Bus of the Year 2017" dla polskiego autobusu Solaris Urbino 12 electric

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2123  


ASTROMAN Magazine - 2016.08.26

Prof. Jerzy Żyżyński: Złoty powinien być silniejszy

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2110  


ASTROMAN Magazine - 2016.08.19

Królowa Elżbieta II uhonorowała Profesor Annę Dominiczak Orderem Imperium Brytyjskiego "Dama Komandor"

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2107  


ASTROMAN Magazine - 2016.08.18

Maciej Kozłowski: Jak kosmos pomógł Internetowi opanować świat

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2106  


ASTROMAN Magazine - 2016.08.01

Ministerstwo Rozwoju wysłało do konsultacji projekt "Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju"

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2098  


ASTROMAN Magazine - 2016.06.17

Xi Jinping, Prezydent Chin: Chiński wiatr współpracy z Polską i Europą

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2076  


ASTROMAN Magazine - 2016.06.02

Narodowe Centrum Badań Jądrowych planuje budowę badawczego reaktora nowej generacji High Temperature Gas Reactor - HTGR

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2072  


ASTROMAN Magazine - 2016.05.26

Buick Cascada - amerykański hit z polskiej fabryki Opla w Gliwicach

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2070  


ASTROMAN Magazine - 2016.05.25

John Baird, Raytheon Integrated Defence Systems: Realizujemy z polskimi firmami program Poland Patriot

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2069  


ASTROMAN Magazine - 2016.05.17

Tomasz Kulakowski, CodiLime co-founder and CEO, wins Poland's top business award for Vision and Innovation

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2066  


ASTROMAN Magazine - 2016.05.13

Cel: Polska w prestiżowej grupie krajów G20

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2063  


ASTROMAN Magazine - 2016.04.21

The European Council for Nuclear Research (CERN) and Polish NCBJ cooperation agreement extended

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2055  


ASTROMAN Magazine - 2016.04.16

European Truck Platooning Challenge and 6th European Transport Research Conference in Warsaw, Poland

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2054  


ASTROMAN Magazine - 2016.03.09

Prezydent RP Andrzej Duda w Narodowym Centrum Badań Jądrowych

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2039  


ASTROMAN Magazine - 2016.02.02

Lockheed Martin: Wchodzimy do Polski na długo

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2017  


ASTROMAN Magazine - 2016.01.26

Mateusz Morawiecki: Wnioski ze szczytu w Davos. Złapać robota za rogi

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2015  


ASTROMAN Magazine - 2016.01.23

Laureaci wyróżnienia "Ten, który zmienia polski przemysł" za 2015 rok

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2016  


ASTROMAN Magazine - 2016.01.04

Bartosz Marczuk: Polacy chcą mieć zdecydowanie więcej dzieci niż mają w rzeczywistości. Program Rodzina 500+ może w tym pomóc

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2005  


ASTROMAN Magazine - 2015.11.27

Mateusz Morawiecki, Wicepremier i Minister Rozwoju, szeroko o planach gospodarczych rządu

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1996  


ASTROMAN Magazine - 2015.11.05

Jubileuszowy X Kongres Obywatelski pod hasłem "Polska jutra. Możemy być lepsi!" - Politechnika Warszawska, 7 listopada 2015

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1989  


ASTROMAN Magazine - 2015.10.25

Intel Technology Poland czyli Polacy tworzą nowoczesne technologie teleinformatyczne dla świata w Gdańsku

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1985  


ASTROMAN Magazine - 2015.10.24

Wywiad z Prof. Romualdem Krajewskim, Prezydentem Europejskiej Unii Lekarzy Specjalistów UEMS na kolejną kadencję w latach 2016-2019

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1984  


ASTROMAN Magazine - 2015.04.08

Daniel Boniecki, McKinsey & Company: Polska gospodarka może awansować do światowej ekstraklasy

https://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1901  ASTROMAN Magazine

Publikacja tekstów pochodzących z wydawnictw prasowych bądź elektronicznych prezentowanych w ASTROMAN Magazine nie ma charakteru komercyjnego, służy wyłącznie celom edukacyjnym, dydaktycznym i naukowym - zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. z dn. 23.02.1994 r. nr 24, poz. 83).Editor-in-Chief of ASTROMAN magazine: Roman Wojtala, Ph.D.


wydrukuj ten artykuł
  strona: 1 z 1
polecamy artykuły
Microsoft acquires Semantic Machines, advancing the state of conversational AI
The FIAT 500e uses an Electric-Drive Motor with 111 HP (83 kW) and 147 LB-FT (200 Nm) of Torque
Volkswagen debuts 2018 enthusiast vehicle fleet at SOWO: The European Experience in Savannah, Georgia, USA
Airbus Defence and Space. SpaceDataHighway: 10,000 successful laser connections - Reliability of 99.8 per cent
Intel's 3 Million Square Feet of Solar Panels Help Heat, Cool and Light
Dell Technologies Accelerates Hyper-Converged Infrastructure Portfolio Growth; Simplifies Path to VMware-based Clouds
Satelita Biomass zmierzy ilość lasów na Ziemi. W misji Europejskiej Agencji Kosmicznej uczestniczą inżynierowie z SENER Polska
Satya Nadella, CEO at Microsoft: Opportunity and responsibility in the era of the Intelligent Cloud and Intelligent Edge
Microsoft Build highlights new opportunity for developers, at the edge and in the cloud
ABB to strengthen Indonesia's power grid and support economic growth
Polskie start-upy prezentowały się w Kanadzie
Na Marsa wystartowała misja NASA InSight z polskim penetratorem Kret firmy Astronika na pokładzie
Mercedes-Benz USA: Enhancing the user experience through augmented reality
Boeing: Aviall to lead AHRLAC supply chain, join industry team Bronco Combat Systems
Polska Grupa WB: Zbrojne drony podbijają świat
strona główna  |  oferty pracy  |  executive search  |  ochrona prywatności  |  warunki używania  |  kontakt     RSS feed subskrypcja RSS
Copyright ASTROMAN © 1995-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: TAU CETI.