wydrukuj poleć znajomym zamów materiały
Od ilu lat pracuje Pani/Pan na różnych stanowiskach menedżerskich:

powyżej 20 lat
powyżej 15 lat
powyżej 10 lat
powyżej 5 lat
poniżej 5 lat
jeszcze nie byłam/-em menedżerem
nie chcę być menedżerem


Subskrypcja najnowszych ofert pracy

Nasi partnerzy:

rp.pl
gazeta.pl
onet.pl
interia.pl
wp.pl

Japoński koncern NSG Group ma nowy zakład produkcji szyb samochodowych Pilkington Automotive Poland w Chmielowie 2015.10.18

Chmielów / Tarnobrzeg / Sandomierz - 12 października 2015 - W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste otwarcie nowej części zakładu produkcji szyb samochodowych Pilkington Automotive Poland w Chmielowie, w gminie Nowa Dęba, koło Tarnobrzega. Budowa fabryki pochłonęła niemal 0,5 mld PLN. Zakład umożliwi rocznie produkcję 12 milionów szyb samochodowych marki Pilkington i da 1.500 dodatkowych miejsc pracy. Jest to drugi, obok Sandomierza, zakład produkcyjny Pilkington Automotive Poland, w którym powstają szyby przeznaczone dla największych producentów samochodów na świecie, takich jak: Jaguar, Land Rover, Ford, Volkswagen, Fiat i Honda. Zakład produkuje również szyby do samochodów ciężarowych: MAN, DAF, Mercedes i Volvo.

Ryszard Jania, Prezes Pilkington Automotive Poland, przemawia podczas uroczystości otwarcia nowej części Zakładu Produkcji Szyb Samochodowych w Chmielowie.
Foto dzięki uprzejmości tarnobrzeg.pl
 

Chmielów / Tarnobrzeg / Sandomierz - 12 października 2015

W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste otwarcie nowej części zakładu produkcji szyb samochodowych Pilkington Automotive Poland w Chmielowie, w gminie Nowa Dęba, koło Tarnobrzega.

Zakończyło to jedną z najważniejszych inwestycji NSG Group (Nippon Sheet Glass Co., Ltd.), japońskiego producenta szkła dla budownictwa i motoryzacji oraz jedną z największych inwestycji zagranicznych ostatnich lat w Polsce
.

Zakład Pilkington Automotive Poland w Chmielowie zlokalizowano na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan.
Foto dzięki uprzejmości wnp.pl / Grzegorz Biernat
 
Zakład Pilkington Automotive Poland w Chmielowie
zlokalizowano na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan.

 
 
Projekt inwestycyjny zrealizowany został w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 4.5 "Wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki", współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zakład Pilkington Automotive Poland w Chmielowie zlokalizowano na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan.
Foto dzięki uprzejmości informatorbudownictwa.pl / Grzegorz Biernat
 
Wybudowana w ciągu 4 lat fabryka to drugi, obok Sandomierza, zakład produkcyjny Pilkington Automotive Poland, w którym powstają szyby przeznaczone dla największych producentów samochodów na świecie, takich jak: Jaguar, Land Rover, Ford, Volkswagen, Fiat i Honda.

Zakład produkuje również szyby do samochodów ciężarowych: MAN, DAF, Mercedes i Volvo.

Kolejne przemówienie podczas uroczystości otwarcia nowej części Zakładu Produkcji Szyb Samochodowych w Chmielowie.
Foto dzięki uprzejmości tarnobrzeg.pl
 
Oficjalne zakończenie wartej 0,5 miliarda PLN inwestycji połączono ze zwiedzaniem nowej części zakładu, wyposażonego w innowacyjne rozwiązania.

Prezydium podczas uroczystości otwarcia nowej części Zakładu Produkcji Szyb Samochodowych w Chmielowie.
Foto dzięki uprzejmości tarnobrzeg.pl
 
„Projekt inwestycyjny, będący strategicznym działaniem międzynarodowym NSG Group, obejmował budowę obiektu, a także implementację najnowszych technologii produkcyjnych - prekursorskich na skalę światową."
- powiedział Ryszard Jania, prezes Pilkington Automotive Poland.
„Zakończone przedsięwzięcie jest jednym z najistotniejszych wydarzeń z punktu widzenia sektora motoryzacyjnego w Polsce i kluczowym czynnikiem dalszego rozwoju gospodarczego południowo-wschodniej części naszego kraju.”

Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o. – producent szyb samochodowych dla czołowych światowych marek – otrzymał w 2014 roku prestiżową nagrodę Złota Moto Idea, w kategorii Top Investment, w uznaniu inwestycji realizowanych w przemyśle motoryzacyjnym.
Na fotografii w środku: Ryszard Jania, Prezes Pilkington Automotive Poland, przemawia po odebraniu nagrody.
Foto dzięki uprzejmości swiat-szkla.pl
 
Chmielowska fabryka jest obecnie najnowocześniejszym w Polsce i jednym z najnowocześniejszych zakładów tego typu na świecie
.
Jej łączna powierzchnia wynosząca 90 tys. m2 została podzielona na dwie części: halę produkcyjną oraz magazynową, obok której zlokalizowano stanowiska do montażu elementów dodatkowych.

Uroczyste przecięcie wstęgi podczas uroczystości otwarcia nowej części Zakładu Produkcji Szyb Samochodowych w Chmielowie.
Foto dzięki uprzejmości tarnobrzeg.pl
 
Zakład wyposażono w linie technologiczne: do produkcji szyb przednich w technologii APBL LEL i do instalacji dodatkowych elementów na szybach przednich, linia BOX do produkcji szyb na rynek wtórny oraz linię do enkapsulacji.

Ryszard Jania, Prezes Pilkington Automotive Poland, udziela wywiadu lokalnej telewizji podczas uroczystości otwarcia nowej części Zakładu Produkcji Szyb Samochodowych w Chmielowie.
Foto dzięki uprzejmości tarnobrzeg.pl
 
Ostatni etap inwestycji zakończyło uruchomienie linii do produkcji hartowanych szyb bocznych w technologii 2dFB wraz z linią do instalacji dodatkowych elementów na szybach bocznych laminowanych i z powłoką hydrofobową.

Uczestnicy uroczystości otwarcia nowej części Zakładu Produkcji Szyb Samochodowych w Chmielowie.
Foto dzięki uprzejmości tarnobrzeg.pl
 
Wprowadzone technologie umożliwią podwojenie dotychczasowej produkcji Pilkington Automotive w Polsce.

Oba zakłady wytwarzać będą rocznie 4 miliony szyb przednich laminowanych oraz 8 milionów szyb bocznych i tylnych, w tym 80% produktów trafia na rynki zagraniczne.


Uczestnicy uroczystości otwarcia nowej części Zakładu Produkcji Szyb Samochodowych w Chmielowie.
Foto dzięki uprzejmości tarnobrzeg.pl
 
Nowatorskie systemy znalazły zastosowanie także w samym budynku.
Zamknięty obieg wody przemysłowej, umożliwia jej powtórne wykorzystanie do mycia szyb w procesie produkcji, a kolektory słoneczne ograniczają zużycie energii, niezbędnej do jej podgrzewania.


Uczestnicy uroczystości otwarcia nowej części Zakładu Produkcji Szyb Samochodowych w Chmielowie.
Foto dzięki uprzejmości tarnobrzeg.pl
 
„Najwyższy poziom technologiczny inwestycji wymagał zaangażowania międzynarodowych specjalistów, w tym zespołu inżynierów Automotive Engineering z Włoch oraz R&D z USA, Włoch i Wielkiej Brytanii. Uruchamianie linii produkcyjnych wspierali eksperci z wielu stron świata, m.in. z Japonii, Austrii, Niemiec, a także Meksyku i Brazylii” -
poinformował Grzegorz Kociubowski, dyrektor zakładu w Chmielowie i projektu inwestycyjnego.
„Nad realizacją przedsięwzięcia od samego początku do jego zakończenia pracował zespół ekspertów z NSG Group.”

Rozbudowa zakładu Pilkington Automotive Poland w Chmielowie na I Ogólnopolskim Forum Inwestycji Przemysłowych w Warszawie została uznana jedną z najważniejszych inwestycji przemysłowych w Polsce w 2014 roku.
Wyróżnienie przyznano w kwietniu 2015 roku w uznaniu wysokości nakładów, liczby nowych miejsc pracy, a także wpływu na otoczenie lokalne i zmniejszanie bezrobocia.
Na fotografii: Grzegorz Kociubowski, dyrektor zakładu Pilkington Automotive z przyznanym wyróżnieniem.
Foto dzięki uprzejmości terenyinwestycyjne.info / Paweł Tulicki
 
Inwestycja w budowę zakładu Pilkington Automotive Poland utworzyła łącznie 1.100 nowych miejsc pracy dla okolicznych mieszkańców Tarnobrzega, Klimontowa czy Nowej Dęby.

Jak zapowiadają przedstawiciele spółki, w najbliższej przyszłości planowanych jest kolejnych 100 etatów.
Niemal 300 osób znalazło zatrudnienie w obszarze serwisów współpracujących, takich jak: wsparcie techniczne, logistyka wewnętrzna, sprzątanie i ochrona.

Uczestnicy uroczystości otwarcia nowej części Zakładu Produkcji Szyb Samochodowych w Chmielowie.
Foto dzięki uprzejmości tarnobrzeg.pl
 
Pilkington
zajmuje się produkcją szkła od roku 1826.
W roku 2006 firma Pilkington została przejęta przez japoński koncern NSG Group.
Marka Pilkington została zachowana jako nazwa produktów Grupy przeznaczonych dla przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego.

Uczestnicy uroczystości otwarcia nowej części Zakładu Produkcji Szyb Samochodowych w Chmielowie.
Foto dzięki uprzejmości tarnobrzeg.pl
 
Powiększone NSG Group jest obecnie jednym z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych, działającym w dwóch podstawowych sektorach: motoryzacyjnym (rynek części oryginalnych i zamiennych) oraz w obszarze szkła technicznego i architektonicznego, które obejmują szkło i produkty szklane do budynków nowych i poddawanych renowacji, szeroką gamę produktów o wartości dodanej, a także zaawansowane produkty dla technologii informatycznych i komunikacyjnych, zastosowań technicznych i energetyki słonecznej.

Przykłady szyb dla samochodów osobowych, jakie będą wytwarzane w nowej części Zakładu Produkcji Szyb Samochodowych w Chmielowie.
Foto dzięki uprzejmości tarnobrzeg.pl
 
Produkcja odbywa się w 28 krajach na czterech kontynentach.
Produkty sprzedawane są w około 130 krajach.

W roku podatkowym zakończonym 31 marca 2015 roku sprzedaż Grupy wyniosła około 4,5 miliarda EUR.

Z łącznej sprzedaży, 39% zrealizowano w Europie, 25% w Japonii, 18% w Ameryce Północnej, a 18% w pozostałych częściach świata.

Hala produkcyjna w nowej części Zakładu Produkcji Szyb Samochodowych w Chmielowie.
Foto dzięki uprzejmości tarnobrzeg.pl
 
Obecnie Pilkington Automotive Poland jest jednym z największych producentów szyb samochodowych w Polsce.

Zakład w Sandomierzu produkuje szyby samochodowe laminowane i hartowane, przednie, boczne i tylne, zatrudniając ponad 1.700 pracowników.

Pilkington Automotive Poland wytwarza i dostarcza części do głównych producentów samochodów na świecie, tj. do Fiata, GM, Forda, Volkswagena, Mercedesa oraz Grupy PSA.

Zakład produkcyjny w Chmielowie.
Foto dzięki uprzejmości NSG Group  
 
Siedziba firmy znajduje się w Sandomierzu pod adresem:

Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.
ul. Portowa 24
27-600 Sandomierz
Tel.: + 48 15 833 01 00
Faks: + 48 15 833 01 71

Centrala japońskiego koncernu NSG znajduje się pod adresem:

Nippon Sheet Glass Co., Ltd.
Head Office
3-5-27 Mita Minato-ku Tokyo
Japan

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej
http://www.pilkington.com/


Źródło: Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.

http://www.tarnobrzeg.pl/  ASTROMAN Magazine - 2015.09.18

F5 Selects Poland for Major EMEA-wide Customer Service, Security and Product Development Investment

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1964  


ASTROMAN Magazine - 2013.06.03

Poland is an excellent place to invest and develop business. Why we have invested in Poland?


http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1472  


ASTROMAN Magazine - 2013.06.01

Polska liderem w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej w Europie Środkowej

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1473  Editor-in-Chief of ASTROMAN magazine: Roman Wojtala, PhD.


wydrukuj ten artykuł
  strona: 1 z 1
polecamy artykuły
Selena Group - increase of net profit in the very first quarter of 2019
IBM: Major Ocean Carriers CMA CGM and MSC to Join TradeLens Blockchain-Enabled Digital Shipping Platform
deepsense.ai: A comprehensive guide to demand forecasting with machine learning
Wojciech Kostrzewa nowym Prezesem Polskiej Rady Biznesu
Uroczysta Gala Nagrody Polskiej Rady Biznesu 2019
SpaceX launched 60 Starlink satellites from Space Launch Complex 40 at Cape Canaveral Air Force Station, Florida
ImpactCEE 2019: Danubia NanoTech wins the PowerUp! Grand Final 2019
Panasonic Launches Comprehensive Showroom for Residential Materials such as Kitchens in India
HPE to acquire supercomputing leader Cray. Combined Company Will Drive Next Generation of High Performance Computing
Lilium reveals new air taxi as it celebrates maiden flight
SIEMENS "Local" data processing - Edge Computing simplifies data processing in intelligent factory Amberg
Anno Borkowsky appointed to the LANXESS Board of Management
Application phase for the seventh BASF and Volkswagen "Science Award Electrochemistry" has begun
Selena Group: Tytan mounting foams of the new generation speed up the installation of doors and windows
Prestiżowe tytuły "Inwestor bez granic" przyznane podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego
strona główna  |  oferty pracy  |  executive search  |  ochrona prywatności  |  warunki używania  |  kontakt     RSS feed subskrypcja RSS
Copyright ASTROMAN © 1995-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: TAU CETI.