wydrukuj poleć znajomym zamów materiały
Od ilu lat pracuje Pani/Pan na różnych stanowiskach menedżerskich:

powyżej 20 lat
powyżej 15 lat
powyżej 10 lat
powyżej 5 lat
poniżej 5 lat
jeszcze nie byłam/-em menedżerem
nie chcę być menedżerem


Subskrypcja najnowszych ofert pracy





Nasi partnerzy:

rp.pl
gazeta.pl
onet.pl
interia.pl
wp.pl

Pan Katsuyuki Kambara odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej 2014.04.03

Warszawa - 02 kwietnia 2014 - W dniu dzisiejszym w Ministerstwie Gospodarki odbyła się ceremonia wręczenia, nadanego w dniu 28 października 2013 roku przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, Krzyża Komandorskiego Orderu Zasługi RP za wybitny wkład w rozwój stosunków polsko-japońskich Panu Katsuyuki Kambara, japońskiemu biznesmenowi i znakomitemu menedżerowi, Dyrektorowi Generalnemu NSK Europe Ltd. Pan Katsuyuki Kambara przyleciał do Polski w 1971 roku jako przedstawiciel japońskiego koncernu Nichimen. Od samego początku wspierał proces napływu kapitału japońskiego do Polski i służył innym biznesmenom japońskim osobistym doświadczeniem i radą. Wielokrotnie przewodniczył Związkowi Pracodawców Shokokai oraz Klubowi Japońskiemu w Polsce. J.E. Makoto Yamanaka, Ambasador Japonii w RP, gratulując Panu Kambara otrzymania Orderu Zasługi RP podkreślił, że jest on pionierem biznesu japońskiego w Polsce, posiada niezrównaną wiedzę o Polsce i zasłużenie zyskał sobie wśród Japończyków opinię "chodząca encyklopedia wiedzy o Polsce".

Ceremonia wręczenia Panu Katsuyuki Kambara Krzyża Komandorskiego Orderu Zasługi RP za wybitny wkład w rozwój stosunków polsko-japońskich.
Foto dzięki uprzejmości JAAP
 

Warszawa - 02 kwietnia 2014

W dniu dzisiejszym w Ministerstwie Gospodarki odbyła się ceremonia wręczenia, nadanego w dniu 28 października 2013 roku przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, Krzyża Komandorskiego Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za wybitny wkład w rozwój stosunków polsko-japońskich Panu Katsuyuki Kambara, japońskiemu biznesmenowi i znakomitemu menedżerowi, Dyrektorowi Generalnemu NSK Europe Ltd.

Podczas uroczystości, Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego reprezentował Pan Janusz Piechociński, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki.

Ceremonia wręczenia Panu Katsuyuki Kambara Krzyża Komandorskiego Orderu Zasługi RP za wybitny wkład w rozwój stosunków polsko-japońskich.
Foto dzięki uprzejmości JAAP
 
W ceremonii uczestniczył J.E. Makoto Yamanaka, Ambasador Japonii w RP, wraz z Małżonką Panią Yuriko Yamanaka oraz Pani Ilona Antoniszyn-Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki; Pani Henryka Bochniarz, Prezes Polsko-Japońskiego Komitetu Gospodarczego, licznie przybyli goście związani ze współpracą polsko-japońską, w tym przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów JICA w Polsce (ang. JAAP - JICA Alumni Association in Poland).

Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.
Foto dzięki uprzejmości JAAP
 
Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej jest cywilnym odznaczeniem państwowym Rzeczypospolitej Polskiej nadawanym cudzoziemcom i zamieszkałym za granicą obywatelom polskim (Polonii), którzy swoją działalnością wnieśli wybitny wkład we współpracę międzynarodową oraz współpracę łączącą Rzeczpospolitą Polską z innymi państwami i narodami.

Mowę laudacyjną wygłosiła Pani Ilona Antoniszyn-Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki.
Pani Ilona Antoniszyn-Klik pokreśliła wyjątkowe zasługi Pana Katsuyuki Kambara dla rozwijania aktywnej współpracy polsko-japońskiej i napływu japońskich inwestycji do Polski.

Pani Ilona Antoniszyn-Klik Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki podczas wygłaszania laudacji.
Foto dzięki uprzejmości JAAP
 
Już wcześniej, w 2001 roku, za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-japońskiej współpracy gospodarczej, Prezydent RP Pan Aleksander Kwaśniewski odznaczył Pana Katsuyuki Kambara Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi dla Rzeczypospolitej.

Pan Katsuyuki Kambara przyjechał do Polski po raz pierwszy w 1971 roku jako przedstawiciel japońskiego koncernu Nichimen.
Swoją działalność rozpoczął w Katowicach zajmując się przede wszystkim importem węgla z Polski do Japonii.
Jego pierwszy pobyt w Polsce trwał 6 lat, a podczas drugiego pobytu w latach 1984-1988 był już Prezesem Warszawskiego Oddziału koncernu Nichimen.

Pan Katsuyuki Kambara towarzyszył przeobrażeniom Polski podczas zmiany ustroju z gospodarki socjalistycznej w gospodarkę wolnorynkową i wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Jest pionierem wśród japońskich biznesmenów w Polsce oraz najbardziej doświadczonym w kwestiach relacji polsko-japońskich przedstawicielem japońskiego biznesu.

Pan Katsuyuki Kambara
Foto dzięki uprzejmości JAAP
 
Obecnie działa w Polsce około 300 firm japońskich, które zatrudniają około 40 tysięcy osób i przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki.

Od samego początku Pan Katsuyuki Kambara wspierał proces napływu kapitału japońskiego do Polski i służył innym biznesmenom japońskim osobistym doświadczeniem i radą.
Nie szczędził wysiłków w tym zakresie.

Pan Katsuyuki Kambara był wielokrotnie przewodniczącym organizacji japońskich w Polsce - takich, jak: Związek Pracodawców Shokokai, Klub Japoński w Polsce, Klub Miłośników Golfa, wykazując niezwykłe umiejętności przywódcze.

Jest wieloletnim konsultantem Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, nieodpłatnie uczestniczy w organizowanych przez tę instytucję wydarzeniach, promując napływ japońskiego kapitału do Polski.

Pan Katsuyuki Kambara (trzeci od lewej) w Centrum Informacyjnym PAIiIZ podczas seminarium „Jak efektywnie rozwijać polsko-japońskie stosunki gospodarcze”.
Foto dzięki uprzejmości PAIiIZ
 
Pan Kambara aktywnie angażuje się w promocję licznych wydarzeń kulturalnych, organizując ich finansowanie i wsparcie w ramach Organizacji Pracodawców Shokokai, będąc jego wieloletnim członkiem.

Znakomicie przyczynił się do rozwoju społeczności japońskiej w Polsce.
Ktokolwiek z Japończyków przybywających do Polski ma problem, zawsze może liczyć na wsparcie i dobrą radę Pana Katsuyuki Kambara i Jego Małżonki Nidori Kambara.

Już w XXI wieku Pan Katsuyuki Kambara doprowadził do realizacji nowego projektu inwestycyjnego NSK Stearing System Europe w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
Dzięki jego osobistemu zaangażowaniu w Podstrefie Żarów WSSE swoje fabryki otworzyli także trzej kolejni kooperanci japońskiego koncernu NSK.

Ze względu na swoje unikalne doświadczenie, obejmujące okres zarówno przed 1998 rokiem, jak i po transformacji, jest niezastąpionym doradcą polityków obu krajów.

Wyjątkowa wiedza Pana Katsuyuki Kambara o Polsce jest nieustannie wykorzystywana do dalszego rozwoju współpracy polsko-japońskiej.
Jest stałym uczestnikiem seminariów i spotkań dotyczących pogłębianiu relacji między narodami polskim i japońskim.

Dyplom uznania Ministra Spraw Zagranicznych Japonii dla wybitnej działalności Pana Katsuyuki Kambara na rzecz rozwoju współpracy polsko-japońskiej.
Foto dzięki uprzejmości JAAP
 
Pan Katsuyuki Kambara jest przedstawicielem strony japońskiej w Japońsko-Polskim Komitecie Gospodarczym z siedzibą w Japonii, który powstał w celu zacieśnienia relacji gospodarczych między Japonią i Polską oraz jest stałym łącznikiem między tym Komitetem a jego odpowiednikiem w Polsce, Polsko-Japońskim Komitetem Gospodarczym z siedzibą w Warszawie.

Pan Katsuyuki Kambara jest także wielkim przyjacielem JAAP (JICA Alumni Association in Poland).
Od 1993 roku uczestniczy w spotkaniach Stowarzyszenia JAAP, służąc radą i intensywnym wsparciem.
Od 2007 roku jest honorowym członkiem JAAP.

Pani Henryka Bochniarz, Prezes Polsko-Japońskiego Komitetu Gospodarczego, który był wnioskodawcą nadania Panu Katsuyuki Kambara Krzyża Komandorskiego Orderu Zasługi RP, podkreśliła, że jest mało osób zarówno w Polsce jak i w Japonii, które w tak znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju relacji gospodarczych, społecznych i kulturalnych między obu narodami.

Wręczenie dyplomu Ministra Spraw Zagranicznych Japonii dla Pana Katsuyuki Kambara przez JE Makoto Yamanaka, Ambasadora Japonii w Polsce w Rezydencji Ambasadora Japonii w Warszawie.
Foto dzięki uprzejmości JAAP
 
J.E. Makoto Yamanaka Ambasador Japonii w RP
, gratulując Orderu Panu Katsuyuki Kambara, podkreślił, że jest on pionierem biznesu japońskiego w Polsce, posiada niezrównaną wiedzę o Polsce i zasłużenie zyskał sobie wśród Japończyków opinię „chodząca encyklopedia wiedzy o Polsce”.
Katsuyuki Kambara chętnie dzieli się tą wiedzą i służy radą.
Jest także bardzo cenionym doradcą w kręgach związanych z rozwojem stosunków między Polską i Japonią.

Ceremonia wręczenia dyplomu Ministra Spraw Zagranicznych Japonii Panu Katsuyuki Kambara, Dyrektorowi Generalnemu NSK Europe Ltd.
Od prawej: JE Makoto Yamanaka Ambasador Japonii w Polsce, Pani Nidori Kambara, Pan Katsuyuki Kambara oraz Małżonka Ambasadora Pani Yuriko Yamanaka.
Foto dzięki uprzejmości JAAP
 
Ambasador Japonii podkreślił także, że jest to już drugi order za Zasługi RP przyznany przez Prezydenta RP Panu Katsuyuki Kambara, co łącznie z dyplomem Ministra Spraw Zagranicznych Japonii przyznanym w 2013 roku, potwierdza jak wielkie są Jego zasługi na rzecz rozwoju współpracy polsko-japońskiej.

Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za wybitny wkład w rozwój stosunków polsko-japońskich Panu Katsuyuki Kambara, w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, wręczył Pan Janusz Piechociński, Wicepremier, Minister Gospodarki.

Pan Katsuyuki Kambara z Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi RP i Pan Janusz Piechociński, Wicepremier, Minister Gospodarki.
Foto dzięki uprzejmości JAAP
 
Wicepremier przypomniał, że Polska po 123 latach niewoli ujawniła się z wielką siłą w listopadzie 1918 roku. Już w 1919 roku zostały zawarte stosunki dyplomatyczne z Cesarstwem Japonii.
Obecnie, w 95-lecie tych stosunków oraz w 25-lecie wielkiej przemiany społeczno-gospodarczej, która „odmieniła oblicze Naszej Ziemi”, a także w 10-lecie obecności Polski w Unii Europejskiej, w imieniu Prezydenta RP z radością i dumą wręczył tu, na polskiej ziemi, tak ważny i symboliczny order „Synowi japońskiej ziemi”.

Nadanie Krzyża Komandorskiego Orderu Zasługi RP stanowi podsumowanie indywidualnej działalności Prezesa Katsuyuki Kambara, ale z drugiej strony jest jednocześnie potwierdzeniem w szerszym wymiarze tradycyjnie wspaniałych i przyjacielskich relacji polsko-japońskich i japońsko-polskich.

Pan Katsuyuki Kambara z Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi RP i Pan Janusz Piechociński, Wicepremier, Minister Gospodarki.
Foto dzięki uprzejmości JAAP
 
„Jesteśmy narodami bardzo podobnymi, silnie osadzonymi w naszej tradycji i kulturze, mamy te same biało-czerwone barwy narodowe. Nawet jeśli przychodzi nam rywalizować, to nie przeszkadza nam to współpracować i tworzyć lepszą przyszłość”
- podkreślił Wicepremier Piechociński.
„Polska pamięta ‘Dzieci Syberii’ – wielki gest Japońskiego Czerwonego Krzyża. Pamięta również, że japoński kapitał jako pierwszy uwierzył w Polskę, kiedy rozpoczęła się przemiana w kierunku gospodarki rynkowej. Dzisiaj, nie tylko Polska, ale cały świat patrzy na Japonię, Premiera Abe, który niesie nadzieję na lepszą przyszłość.”

„Dziękując Panu Katsuyuki Kambara, dziękujemy zarazem politykom, dyplomatom i przedsiębiorcom japońskim za to, że są tak blisko, są w Polsce i zmieniają Polskę na lepsze. Dziękujemy całej Japonii za wspólny wysiłek w zmienianiu naszego świata na lepsze, za pokazanie, że wcale nie jesteśmy tak daleko, jak wskazują na to odległości geograficzne, za potwierdzenie starej prawdy, że ludzie, którzy siebie szanują, cenią własne odrębności i różnice, potrafią z tych różnic zrobić wartość dodaną.”podkreślił Premier Piechociński.

„Potrzeba nam więcej takich świetnych ambasadorów w polsko-japońskich i europejsko-azjatyckich relacjach, jak Pan Kambara. Potrzeba nam ludzi, którzy potrafią zaufać i okazać zaufanie, potrzeba nam ludzi, którzy w pierwszej kolejności wymagają więcej od siebie”dodał Wicepremier Piechociński.

Wicepremier Piechociński zapewnił także biznes japoński, politykę i dyplomację japońską, że Polska, będąc w rodzinie społeczeństw i narodów Unii Europejskiej, jest za jak najszybszym podpisaniem umowy o wolnym handlu z Japonią.

Wystąpienie Pana Katsuyuki Kambara podczas ceremonii wręczenia Krzyża Komandorskiego Orderu Zasługi RP.
Foto dzięki uprzejmości JAAP
 
Dziękując za tak prestiżowe wyróżnienie, Pan Katsuyuki Kambara powiedział, że żywi ogromny szacunek dla narodu polskiego.
Z wielką atencją przypomina sobie doświadczenia z pobytu w Polsce i możliwość uczestniczenia w rozwoju i przemianach gospodarczych, również poprzez bezpośrednią inwestycję grupy NSK.

Pan Katsuyuki Kambara podkreślił, że jest dumny i zaszczycony także z faktu, że firma NSK Bearings Polska S.A. otrzymała wyróżnienie "Pracodawca Przyjazny Pracownikom", które odebrał z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.


„Mówiąc o Polsce, jestem pełen pokory, a jednocześnie zainspirowany odwagą, godnością, ciepłem, a także humorem Polaków. Wysoko sobie cenię tak prestiżowe odznaczenie, ponieważ będzie to trwałe przypomnienie ponad 30 lat mojej pracy w Polsce i motywacją dla dalszych wysiłków nad rozwojem stosunków gospodarczych pomiędzy Japonią i Polską. To dla mnie wielki zaszczyt.” - powiedział piękną polszczyzną bardzo wzruszony Pan Katsuyuki Kambara.

Pan Katsuyuki Kambara (w środku) w towarzystwie członków Zarządu JAAP (Krzysztofa Wojtczaka i Wacławy Wojtala) podczas uroczystości wręczenia Panu Kambara Krzyża Komandorskiego Orderu Zasługi RP za wybitny wkład w rozwój stosunków polsko-japońskich.
Foto dzięki uprzejmości JAAP
 
Spotkanie zakończył toast wzniesiony za Pana Katsuyuki Kambara.

Zgromadzeni goście gratulowali Panu Katsuyuki Kambara Krzyża Komandorskiego Orderu Zasługi RP.

Zarząd JAAP przekazał Panu Kambara, honorowemu członkowi JAAP, okolicznościowy list gratulacyjny.



Autor: dr Wacława Wojtala


Źródło: Stowarzyszenia Absolwentów JICA w Polsce (ang. JAAP - JICA Alumni Association in Poland)

http://jaap.pjwstk.edu.pl/  



ASTROMAN Magazine - 2014.01.03

Prof. Michał Kleiber: Filar przyszłego świata

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1629  


ASTROMAN Magazine - 2013.12.01

Japońska elektrownia słoneczna na jeziorze i elektrownie na nieużytkach rolnych

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1595  


ASTROMAN Magazine - 2013.06.14

Premier Japonii Shinzo Abe w ten weekend będzie w Warszawie

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1483  


ASTROMAN Magazine - 2013.06.12

Premier Shinzo Abe: Trzy strzały wzrostu gospodarczego mają skierować Japonię ku przyspieszonemu rozwojowi

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1480  


ASTROMAN Magazine - 2011.03.06

Japońskie Technologie Środowiskowe - międzynarodowa konferencja w Warszawie

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=911  



ASTROMAN magazine


wydrukuj ten artykuł
  strona: 1 z 1
polecamy artykuły
Selena Group - increase of net profit in the very first quarter of 2019
IBM: Major Ocean Carriers CMA CGM and MSC to Join TradeLens Blockchain-Enabled Digital Shipping Platform
deepsense.ai: A comprehensive guide to demand forecasting with machine learning
Wojciech Kostrzewa nowym Prezesem Polskiej Rady Biznesu
Uroczysta Gala Nagrody Polskiej Rady Biznesu 2019
SpaceX launched 60 Starlink satellites from Space Launch Complex 40 at Cape Canaveral Air Force Station, Florida
ImpactCEE 2019: Danubia NanoTech wins the PowerUp! Grand Final 2019
Panasonic Launches Comprehensive Showroom for Residential Materials such as Kitchens in India
HPE to acquire supercomputing leader Cray. Combined Company Will Drive Next Generation of High Performance Computing
Lilium reveals new air taxi as it celebrates maiden flight
SIEMENS "Local" data processing - Edge Computing simplifies data processing in intelligent factory Amberg
Anno Borkowsky appointed to the LANXESS Board of Management
Application phase for the seventh BASF and Volkswagen "Science Award Electrochemistry" has begun
Selena Group: Tytan mounting foams of the new generation speed up the installation of doors and windows
Prestiżowe tytuły "Inwestor bez granic" przyznane podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego
strona główna  |  oferty pracy  |  executive search  |  ochrona prywatności  |  warunki używania  |  kontakt     RSS feed subskrypcja RSS
Copyright ASTROMAN © 1995-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: TAU CETI.