wydrukuj poleć znajomym zamów materiały
Od ilu lat pracuje Pani/Pan na różnych stanowiskach menedżerskich:

powyżej 20 lat
powyżej 15 lat
powyżej 10 lat
powyżej 5 lat
poniżej 5 lat
jeszcze nie byłam/-em menedżerem
nie chcę być menedżerem


Subskrypcja najnowszych ofert pracy

Nasi partnerzy:

rp.pl
gazeta.pl
onet.pl
interia.pl
wp.pl

Polska liderem w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej w Europie Środkowej 2013.06.01

Warszawa - 28 maja 2013 - Po raz pierwszy od 2006 roku, po siedmiu latach nieprzerwanej hegemonii Republiki Czeskiej, Polska zajmuje pierwsze miejsce w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej wśród krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Zdecydowana większość firm z kapitałem zagranicznym, które zainwestowały w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (83 proc.), potwierdza również słuszność dokonanej w przeszłości decyzji lokalizacyjnej.

Położenie Polski sprzyja prowadzeniu biznesu. Znajduje się ona w samym centrum Europy.
Polska graniczy zarówno z państwami Unii Europejskiej (Niemcy, Czechy, Słowacja i Litwa), jak i krajami Europy Wschodniej: Ukrainą, Białorusią i Rosją.
Oznacza to dostęp do 250 milionów konsumentów w promieniu 1000 km.
Foto dzięki uprzejmości www.poland.gov.pl
 

Warszawa - 28 maja 2013

Po raz pierwszy od 2006 roku, po siedmiu latach nieprzerwanej hegemonii Republiki Czeskiej, Polska zajmuje pierwsze miejsce w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej wśród krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Po raz pierwszy od 2006 roku, po siedmiu latach nieprzerwanej hegemonii Republiki Czeskiej, Polska zajmuje pierwsze miejsce w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej wśród krajów Europy Środkowo-Wschodniej.
Foto dzięki uprzejmości www.poland.gov.pl
 
Zdecydowana większość firm z kapitałem zagranicznym, które zainwestowały w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (83 proc.), potwierdza również słuszność dokonanej w przeszłości decyzji lokalizacyjnej
.

Reklamy marek firm zachodnich i azjatyckich w samym centrum Warszawy przy ulicy Marszałkowskiej.
Foto dzięki uprzejmości PTWP
 
Największy odsetek odpowiedzi pozytywnych na pytanie:
„Czy zainwestowaliby Państwo ponownie w kraju lokalizacji firmy?”
odnotowano wśród inwestorów zagranicznych w Polsce i Estonii (94 proc.)

Sławomir Majman, Prezes Zarządu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A.
Foto dzięki uprzejmości PAIiIZ
 
Wyniki Badania Koniunkturalnego 2013, przeprowadzonego w lutym i marcu 2013 roku przez 16 bilateralnych niemieckich izb handlowo-przemysłowych wśród 1.623 przedsiębiorstw z kapitałem zagranicznym, które zainwestowały w Europie Środkowo-Wschodniej, bezsprzecznie wskazują na Polskę, jako najatrakcyjniejszy dla inwestorów kraj w regionie.

Źródło: AHK
 
Po raz pierwszy Polska zajęła pierwsze miejsce w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej wśród 16 krajów Europy Środkowo-Wschodniej, konstruowanym na zasadzie ocen punktowych w skali od 1 do 6, gdzie 6 punktów oznaczało największą atrakcyjność inwestycyjną kraju, wyprzedzając Czechy, które od 2006 roku nieprzerwanie zajmowały najwyższą pozycję w rankingu.

Źródło: AHK
 
Dystans w punktacji między Polską, która od 2010 roku zajmowała co roku drugie miejsce w rankingu, a Czechami systematycznie zmniejszał się.

W bieżącym roku na 6 możliwych do uzyskania punktów Polska uzyskała wynik 3,99 pkt.

Źródło: AHK
 
Czechy z dorobkiem 3,96 pkt. uplasowały się na pozycji drugiej, a miejsce trzecie przypadło w tym roku Estonii, która otrzymała 3,81 pkt.

Na kolejnych pozycjach znalazły się: Słowacja (3,77), Słowenia (3,67), Chorwacja (3,63) i Łotwa (3,55).

Rezultat ten, jest zdaniem dyrektora generalnego AHK Polska Michaela Kerna, znakiem systematycznego i stabilnego rozwoju, jaki Polska przeszła w ostatnich latach.


Źródło: AHK
 
„W wynikach odzwierciedlają się również oczekiwania przedsiębiorców na kolejne lata. Zadaniem Polski na najbliższy czas będzie zagwarantować przedsiębiorcom dobre warunki prowadzenia działalności biznesowej”-
ocenił Michael Kern.

Źródło: AHK
 
Inwestorzy oceniali atrakcyjność inwestycyjną krajów regionu Europy Środkowo-Wschodniej poprzez pryzmat 21 czynników.

Najwyżej ocenione czynniki, skłaniające przedsiębiorców do inwestowania w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, to członkostwo danego kraju w Unii Europejskiej oraz tzw. „czynniki kadrowe”, w tym: kwalifikacje pracowników, ich zmotywowanie i produktywność oraz jakość kształcenia akademickiego.

Inwestorzy ankietowani w Polsce wskazali dodatkowo na dostępność wykwalifikowanej siły roboczej, jako ważną zachętę do inwestowania wyróżniającą Polskę na tle konkurentów.

Źródło: AHK
 
Najgorsze oceny dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej przypadły za: złe warunki dla badań i rozwoju, brak stabilności społecznej i politycznej regionu, nieefektywną walkę z przestępczością i korupcją, brak przejrzystość w zakresie przetargów publicznych oraz nieprzewidywalność polityki gospodarczej rządów krajów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Wyniki badania regionalnego tylko częściowo pokryły się z wynikami dla Polski.

W ocenie inwestorów zagranicznych w Polsce w 2012 roku największe zastrzeżenia wzbudziły: system i instytucje podatkowe oraz administracja publiczna.

Źródło: AHK
 
W badaniu udział wzięły łącznie 1.623 firmy z kapitałem zagranicznym w 15 krajach Europy Środkowo-Wschodniej, w tym najwięcej: na Węgrzech (365), na Słowacji (187), w Czechach (177), w Rumunii (153) oraz w Polsce (151).

Więcej informacji o raporcie na stronie internetowej Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska): www.ahk.pl  


Dodatkowe informacje:

Serwis prasowy Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska):
Agnieszka Ozubko
aozubko@ahk.pl  
tel. +48 22 53 10 547


Dlaczego warto zainwestować w Polsce?


Capgemini Polska

Frank Wagenbauer,
Member of the Board Capgemini Poland, CEO Application Services
Photo courtesy of PAIiIZ
 
„Mocnym autem inwestycyjnym Polski jest bogaty rynek specjalistów. To właśnie kapitał ludzki jest jedną z najsilniejszych stron polskiej gospodarki, przyciągającą wiodących inwestorów z całego świata oraz umożliwiającą rozszerzanie skali działania firm już tutaj obecnych. Polski rynek jest również atrakcyjny biznesowo, ze względu na swoją wielkość i chłonność, a także w związku z dynamicznym rozwojem krajowych przedsiębiorstw. Firmy te coraz częściej nawiązują współpracę z między­narodowymi dostawcami oferującymi rozwiązania optymalizujące ich biznes. Przykładem takiej kooperacji mogą być projekty Capgemini dla branży energetycznej, telekomunikacyjnej czy finansowej, których skala rośnie z roku na rok.”

Frank Wagenbauer
Członek Zarządu Capgemini Polska, Dyrektor Zarządzający Application Services


Servier Group

Colm Murphy,
Production Site Director, Servier Group (Anpharm SA)
Photo courtesy of PAIiIZ
 
„Przez ostatnich 15 lat nieustająco rozwijaliśmy swoją działalność. W roku 2011 zainwestowaliśmy w nową linię dla produktów kardiologicznych, przeznaczonych na rynek krajowy oraz inne rynki regionu. Nasze inwestycje w działalność produkcyjną warte są 135 mln zł, dając pracę 180 pracownikom oraz dostawcom usług. Całkowita wartość inwestycji w Polsce od roku 1992 to 620 mln zł. Aktualnie w działalności produkcyjnej, badawczo-rozwojowej oraz promocyjnej zatrudniamy tu 720 osób.”

Colm Murphy
Production Site Director, Servier Group (Anpharm SA)


Pearl Stream

Kye Soo Park,
President of Pearl Stream
Photo courtesy of PAIiIZ
 
„Gdy w 2010 roku wraz z naszym partnerem JP Weber planowaliśmy inwestycję w Strzelcach Opolskich, nie spodziewaliśmy się, że przed­sięwzięcie okaże się tak dużym sukcesem. Nie tylko utrzymaliśmy kontrakty z firmami z klastra elektronicznego we Wrocławiu, lecz także w 2011 roku rozbudowaliśmy produkcję dla koreańskich klientów z branży motoryzacyjnej na Górnym Śląsku, którzy dostarczają części dla Hyundai oraz KIA w Czechach i na Słowacji. Dzięki dobrej współpracy z władzami, byliśmy w stanie postawić zakład w rekordowym czasie sześciu miesięcy, zatrudniając w ciągu 1,5 roku blisko 400 osób. Strategiczne położenie przy autostradzie A4 i pomiędzy dużymi aglomeracjami zapewnia nam bliskość do naszych głównych odbiorców, a rosnąca obecność koreańskich koncernów w Europie Środkowej otwiera nowe możliwości.”

Kye Soo Park
Prezes, Pearl Stream S.A.


State Street

Scott Newman,
vice president of the Polish unit of State Street
Photo courtesy of PAIiIZ
 
„Wybraliśmy Kraków spośród 20 różnych europejskich miast. Zadecydował dostęp do świetnie wykształconych absolwentów uczelni wyższych oraz dobra infrastruktura biurowa i komunikacyjna. Polska jest dla nas strate­giczną lokalizacją, jeśli chodzi o usługi dotyczące księgowości funduszy inwestycyjnych. W Krakowie widzimy źródło naszej przewagi konkurencyjnej na globalnym rynku. Polskie centrum pełni kluczową rolę w strategii firmy State Street, która w ciągu najbliższych lat chce podwoić udział przychodów osiąganych poza USA.”

Scott Newman
General Manager, State Street Poland


DCT Gdańsk

Boris Wenzel,
Chief Executive Officer, DCT Gdańsk S.A.
Photo courtesy of PAIiIZ
 
„Terminal kontenerowy DCT Gdańsk powstał w październiku 2007. W ciągu 4 lat DCT stał się terminalem przyjmującym największe statki świata. Polska to idealne miejsce dla firm działających w całym regionie: to naturalna brama dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej, obfitująca w duży rynek lokalny oraz zasoby wykwalifikowanych, ciężko pracujących ludzi.”

Boris Wenzel
Dyrektor Zarządzający, DCT Gdańsk S.A.Indesit

Ludzie, z którymi świetnie się pracuje

Antonio Melone,
Managing Director for Production, Indesit Company Polska
Photo courtesy of PAIiIZ
 
„Od 1992 Indesit rozwija się w Polce tworząc nowe zakłady i nowe miejsca pracy. Nasza aktywność pokazuje, jak ważna jest Polska w globalnej polityce Indesit Company. Na kraj ten patrzymy nie tylko przez pryzmat świetnego położenia strategicznego dla naszej branży. Dla nas Polska to przede wszystkim ludzie, z którymi się świetnie pracuje.”

Antonio Melone
Dyrektor Generalny ds. Produkcji, Indesit Company Polska


3M Poland

Od 20 lat stawiamy na Polskę

Xavier Douellou,
Managing Director, 3M Poland
Photo courtesy of PAIiIZ
 
„Koncern 3M zainwestował w Polsce już ponad 350 milionów dolarów. A w tym roku otworzyliśmy 2 nowe fabryki we Wrocławiu. To z Polski w przyszłości będzie pochodzić 70% produkcji eksportowej firmy do krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Wykwalifikowana kadra a także stabilna sytuacja gospodarcza sprawiają, że to właśnie w Polsce chcą się rozwijać takie firmy jak 3M.”

Xavier Douellou
Dyrektor Zarządzający, 3M Poland


Pittsburgh Glass Works

Doskonałe połączenie kosztów operacyjnych, warunków inwestycyjnych i przyjaznej administracji

Bill Hall,
European Operations Manager, Pittsburgh Glass Works Poland
Photo courtesy of PAIiIZ
 
„Kiedy zaczynaliśmy w Pittsburgh Glass Works poszukiwania miejsca na nową fabrykę, obejrzeliśmy ponad 100 potencjalnych lokalizacji w 4 krajach Europy, w Kandzie i Stanach Zjednoczonych. Teraz na zaawansowanym etapie realizacji projektu i rekrutowania pracowników, jesteśmy przekonani, że decyzja by wybrać Polskę była najlepszą z możliwych.”

Bill Hall
European Operations Manager, Pittsburgh Glass Works Poland


Globalne Centrum Finansowe Arla

Specjaliści na światowym poziomie

Arne Sorensen,
Director of Arla Global Financial Service Center,
Member of ABSL
Photo courtesy of PAIiIZ
 
„Globalne finansowe centrum Arla zostało utworzone w Trójmieście 3 lata temu. Jesteśmy pod wrażeniem zarówno infrastruktury biurowej w Gdańsku, jak i dostępu do wysoko wykwalifikowanych kadr. Zaskakująco łatwo znaleźliśmy tu specjalistów z płynną znajomością duńskiego i szwedzkiego!”

Arne Sorensen
Dyrektor Globalnego Centrum Finansowego Arla,
Członek ABSL


Goodman

Świetna lokalizacja i doskonałe warunki dla biznesu

Valérie Vanbiervliet,
Regional Director Benelux & Eastern Europe, Goodman
Photo courtesy of PAIiIZ
 
"Od 2005 roku korzystamy z biznesowych możliwości jakie daje nam stabilna i dynamicznie rozwijająca się polska gospodarka oraz istotne wsparcie ze strony władz i administracji.
W tym roku rozpoczynamy realizację naszego najnowszego projektu zlokalizowanego w Gdańsku. Liczące 500 000 m2 Pomorskie Centrum Logistyczne najlepiej pokazuje, że jesteśmy zdecydowani aktywnie rozwijać naszą działalność w Polsce."


Valérie Vanbiervliet
Dyrektor Generalna na Kraje Beneluksu i Europę Wschodnią, Goodman


Hamilton Sundstrand

Nowoczesny przemysł lotniczy w Polsce

Roman Staszewski,
President of the Management Board, Hamilton Sundstrand Poland
Photo courtesy of PAIiIZ
 
"Poszukując możliwości rozwoju, zwiększenia wydajności i podniesienia konkurencyjności trafiliśmy do Polskiej Doliny Lotniczej. Południe Polski to region z tradycjami w przemyśle lotniczym dlatego nie mieliśmy większych problemów ani ze znalezieniem specjalistów znających się na produkcji, ani ekspertów, którym powierzyliśmy prace w nowym ośrodku badawczo-rozwojowym."

Roman Staszewski
Prezes Zarządu, Hamilton Sundstrand Poland


IKEA

Od 50 lat w Polsce

Walter Kadnar,
Director General IKEA Retail
Photo courtesy of PAIiIZ
 
"Związek Polski z IKEA rozpoczął się w 1961 roku, kiedy to Ingvar Kamprad, założyciel IKEA, złożył pierwsze zamówienie na krzesła w polskiej fabryce. Lata współpracy to zaufanie, ciepłe stosunki, wiara w sukces i wyjątkowe zaangażowanie - dzięki temu związek trwa już tak długo i wciąż się rozwija. Mocno wierzymy w potencjał polskiego rynku, na którym IKEA chce dalej inwestować. Zamierzamy rozwijać nasze sklepy, centra handlowe i produkcję."

Walter Kadnar
Dyrektor Generalny IKEA Retail


HP Global Business Services

Potencjał Polski dla zaawansowanych usług biznesowych jest nieoceniony

Jacek S. Levernes,
Vice President - HP Global Business Services EMEA
Photo courtesy of PAIiIZ
 
"5 lat temu, decydując się na otwarcie Globalngo Centrum Usług Biznesowych we Wrocławiu, HP wierzyło iż w 5-cio letniej perspektywie zaoferujemy pracę 1000 absolwentów. Dziś zatrudniamy ponad 2000 doskonałych specjalistów, których umiejętności i doświadczenie są wysoko oceniane przez naszych klientów. Odkryliśmy niesamowity potencjał Polski, który znacznie przewyższył nasze pierwotne założenia... i co równie ważne, pozwala śmiało patrzeć w przyszłość."

Jacek S. Levernes
Wiceprezes - HP Global Business Services EMEA


Jerónimo Martins

W odpowiednim czasie, we właściwym miejscu

Pedro Soares dos Santos,
CEO and Member of the Board of Directors at Jerónimo Martins Group
Photo courtesy of PAIiIZ
 
"Nasze zaangażowanie w dostarczanie polskim klientom najwyższej jakości usług równe jest entuzjazmowi jaki mieliśmy na początku naszej obecności na rynku polskim w 1994 kiedy uświadomiliśmy sobie, że Polska ma ogromny rynek wewnętrzny, perspektywy wstąpienia do UE i idące za tym gwarancje stabilności polityczno-ekonomicznej a także instytucje wspierające projekty inwestycyjne."

Pedro Soares dos Santos
Dyrektor Zarządzający (CEO) i Członek Zarządu Grupy Jerónimo Martins


Dodatkowe informacje dla prasy:

Serwis prasowy Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska):
Agnieszka Ozubko
aozubko@ahk.pl  
tel. +48 22 53 10 547

Biuro Prasowe PAIiIZ:
krystyna.olesinska@paiz.gov.pl  
tel. +48 22 334 99 43


Źródła:

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK Polska)

 
 
http://www.ahk.pl  

Biuro Prasowe PAIiIZ:

 
 
http://www.paiz.gov.pl/  Od Redakcji

Wielu kluczowych menedżerów w renomowanych firmach zachodnich i japońskich oraz bankach i dużych grupach kapitałowych inwestujących w Polsce, zostało zatrudnionych w latach 1992-2013 z rekomendacji konsultantów Centrum Badań Interdyscyplinarnych ASTROMAN Sp. z o.o. w Warszawie.

Wielu z nich pełni obecnie funkcje zarządcze w międzynarodowych strukturach korporacyjnych na pięciu kontynentach.

 
 
Centrum Badań Interdyscyplinarnych ASTROMAN Sp. z o.o.
jest polską prywatną firmą konsultingową, która od 1992 roku zrealizowała międzynarodowe usługi Executive Search dla ponad 650 renomowanych firm zachodnich i japońskich, banków i organizacji gospodarczych inwestujących w Polsce oraz na terenie Europy Centralnej i Europy Środkowo-Wschodniej, a także dla wielu renomowanych firm polskich, w tym notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Skrócona lista klientów CBI ASTROMAN jest pod adresem
http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=static&page=klienci&lng=en  

Dane teleadresowe:
Centrum Badań Interdyscyplinarnych ASTROMAN Sp. z o.o.
00-363 Warszawa, ul. Nowy Świat 42
Telefony: +48 228289275, +48 8289277, +48 8289281, +48 8289284
e-mail: astroman@astroman.com.pl  
Internet: www.astroman.com.pl  , www.astroman.eu  ASTROMAN Magazine - 2013.06.01

Poland - the centre of global debate on the economy and finance. IPO Summit, Warsaw 2013, June 6-7

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1471  


ASTROMAN Magazine - 2013.05.25

Prof. Leszek Balcerowicz: Wszystkie partie powinny zająć się poprawą warunków do pracy i przedsiębiorczości

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1466  


ASTROMAN Magazine - 2013.05.18

Europe is in need of reform. The 5th European Economic Congress has ended

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1463  


ASTROMAN Magazine - 2013.05.12

Pomyśl o Przyszłości: 21 powodów dlaczego nie możemy dogonić Zachodu

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1461  


ASTROMAN Magazine - 2013.05.05

Wally Olins: Polska na tle świata musi się wyróżniać w każdej dziedzinie, potrzebuje osobowości i własnego stylu

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1458  


ASTROMAN Magazine - 2013.05.03

Jan Gmurczyk: Dbajmy o przedsiębiorców i odczarujmy rynek pracy

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1455  


ASTROMAN Magazine - 2013.05.03

Prof. Leszek Balcerowicz: Potrzebujemy strażników wolności gospodarczej i społecznej

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1454  


ASTROMAN Magazine - 2013.05.01

Global Social Progress Index 2013. Sweden on top spot, Poland ranked 13th overall

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1451  


ASTROMAN Magazine - 2013.04.27

Biurowiec Metropolitan w Warszawie z certyfikatem BREEAM

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1449  


ASTROMAN Magazine - 2013.04.21

Wielki światowy sukces polskich studentów na Aero Design 2013, California, USA

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1446  


ASTROMAN Magazine - 2013.04.21

Wroclaw University of Economics Crowned Winner of Seventh Annual CFA Institute Research Challenge Student

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1447  


ASTROMAN Magazine - 2013.04.20

Zmarł Hilary Koprowski, twórca szczepionki przeciwko wirusowi polio, wywołującemu chorobę Heine-Medina

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1444  


ASTROMAN Magazine - 2013.04.13

Forum Gospodarcze Czechy-Polska w Pradze

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1442  


ASTROMAN Magazine - 2013.04.08

Jak zwiększyć konkurencyjność mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1439  


ASTROMAN Magazine - 2013.04.02

Forum Gospodarcze Polska-Węgry: Musimy lepiej spożytkować kapitał przyjaźni i zwiększyć inwestycje

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1435  


ASTROMAN Magazine - 2013.04.02

Władysław Frasyniuk: Nauczmy się gry zespołowej

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1434  


ASTROMAN Magazine - 2013.03.17

Nowy system Universal Trading Platform może przyciągnąć nowych inwestorów na GPW

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1425  


ASTROMAN Magazine - 2013.03.12

Polska była oficjalnym Partnerem Targów CeBIT 2013 w Hanowerze

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1421  


ASTROMAN Magazine - 2013.02.20

Prof. Andrzej Koźmiński: Armia okupacyjna jest w Polsce

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1412  


ASTROMAN Magazine - 2013.02.16

Robert Gwiazdowski: To nie pieniądze z Unii Europejskiej są podstawą rozwoju Polski

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1409  


ASTROMAN Magazine - 2013.02.15

Tytuły "Ten, który zmienia polski przemysł" za rok 2012 zostały wręczone

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1408  


ASTROMAN Magazine - 2013.01.27

PAIiIZ: Polskie przepisy hamują napływ zagranicznych inwestycji do Polski

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1398  


ASTROMAN Magazine - 2013.01.20

Polska nowatorska koncepcja podwodnych hoteli Water Discus

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1393  


ASTROMAN Magazine - 2013.01.19

Lakshmi Mittal otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1392  


ASTROMAN Magazine - 2013.01.10

Prof. Leszek Balcerowicz: Sensowne działania antykryzysowe to są takie, które trwale usuwają bariery rozwoju gospodarki

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1381  


ASTROMAN Magazine - 2013.01.18

Appointment of Adam Maciejewski as President of the Warsaw Stock Exchange Management Board

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1390  


ASTROMAN Magazine - 2013.01.15

Polska specjalność: usługi dla międzynarodowego biznesu

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1389  


ASTROMAN Magazine - 2013.01.13

Charles Taylor: W 2013 roku Polska będzie nadal liderem inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1396  


ASTROMAN Magazine - 2013.01.13

Arkady Rzegocki: Państwo Jagiellonów i Rzeczpospolita wielu narodów stanowią klucz do zrozumienia polskości

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1388  


ASTROMAN Magazine - 2013.01.10

Prof. Leszek Balcerowicz: Sensowne działania antykryzysowe to są takie, które trwale usuwają bariery rozwoju gospodarki

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1381  


ASTROMAN Magazine - 2012.10.21

Ranking najdynamiczniej rozwijających się gospodarek na świecie 2012

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1335  


ASTROMAN Magazine - 2012.09.22

Professor Agnieszka Zalewska elected President of CERN Council, is the first woman to fill this position

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1317  


ASTROMAN Magazine - 2012.07.22

Spintronika: Powstał nowy typ tranzystora, owoc polskiej technologii

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1281  


ASTROMAN Magazine - 2012.05.06

Prof. dr hab. Andrzej Udalski jest członkiem zagranicznym Amerykańskiej Akademii Nauk (U.S. National Academy of Sciences)

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1235  


ASTROMAN Magazine – 2012.01.24

Profesor dr Jacek M. Żurada Przewodniczącym Komisji Oceny Periodyków IEEE w USA

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1156  


ASTROMAN Magazine – 2011.08.06

Najbardziej prestiżowa międzynarodowa akredytacja dla polskiej Akademii Leona Koźmińskiego

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1029  


ASTROMAN Magazine - 2010.03.27

Polacy opracowali nowatorski czujnik wykrywający melaminę

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=686  


ASTROMAN Magazine - 2010.03.06

Wielki Zderzacz Hadronów (LHC) w CERN ponownie w akcji

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=674  


ASTROMAN Magazine - 2010.02.08

Polscy naukowcy modernizują akceleratory w CERN

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=660  ASTROMAN Magazine

Publikacja tekstów pochodzących z wydawnictw prasowych bądź elektronicznych prezentowanych w ASTROMAN Magazine nie ma charakteru komercyjnego, służy wyłącznie celom edukacyjnym, dydaktycznym i naukowym - zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. z dn. 23.02.1994 r. nr 24, poz. 83).wydrukuj ten artykuł
  strona: 1 z 1
polecamy artykuły
Grupa Selena: Nowy klej hybrydowy Tytan Professional Fix2 GT wprowadzony w Hiszpanii i Polsce
BASF's Master Builders Solutions presents innovative portfolio of concrete admixtures at BetonTage exhibition
Muscat International Airport in Oman installs World´s First fully working Drone Detection System AARTOS worth 10 Million Euros
Avison Young completes acquisition of U.K.-based GVA; two companies combine under Avison Young name and brand
The Volkswagen Group is investing in the mobility of the future
Boeing Partners with Aerion to Accelerate Supersonic Travel
McCormick & Company and IBM Announce Collaboration Pioneering the Use of Artificial Intelligence in Flavor and Food Product Development
ZUS wybiera IBM Z w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych klientów
Toyota and SoftBank Joint Venture, MONET, Starts Operations
Mercedes-Benz. The cooperative car: Intuitively knowing what the car is planning
Intel Names Robert Swan CEO
Builder Awards 2018: SELENA SA po raz siódmy Budowlaną Firmą Roku. Andrzej Ulfig z tytułem Osobowość Roku
Davos 2019: World Economic Forum Annual Meeting 2019 Closes with Initiatives to Address Global Problems
Davos 2019: Mateusz Morawiecki, Prime Minister of Poland, at the World Economic Forum in Davos
Davos 2019. Cybersecurity Experts: World Needs 'Coalition of the Willing' to Meet Cyberthreats
strona główna  |  oferty pracy  |  executive search  |  ochrona prywatności  |  warunki używania  |  kontakt     RSS feed subskrypcja RSS
Copyright ASTROMAN © 1995-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: TAU CETI.