wydrukuj poleć znajomym zamów materiały
Od ilu lat pracuje Pani/Pan na różnych stanowiskach menedżerskich:

powyżej 20 lat
powyżej 15 lat
powyżej 10 lat
powyżej 5 lat
poniżej 5 lat
jeszcze nie byłam/-em menedżerem
nie chcę być menedżerem


Subskrypcja najnowszych ofert pracy





Nasi partnerzy:

rp.pl
gazeta.pl
onet.pl
interia.pl
wp.pl

Największa fabryka druku 3D na świecie belgijskiej firmy Materialise NV powstaje w Bielanach Wrocławskich 2016.09.22

Warszawa - 22 września 2016 - W Bielanach Wrocławskich powstaje fabryka belgijskiej firmy Materialise NV, notowanej na amerykańskiej giełdzie (NASDAQ: MTLS), największej firmie świadczącej profesjonalne usługi druku 3D na świecie. Nowy zakład - skoncentrowany na obszarze technologii Selektywnego Spiekania Proszków Poliamidowych (SLS) - będzie największym tego typu na świecie. Inwestycja to nie tylko zakład produkcyjny, ale centrum badawczo-rozwojowe, w którym prace znajdzie wyspecjalizowana kadra inżynierów i programistów. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku - tak, aby od maja 2017 z szerokiej gamy rewolucyjnych technologii mogli korzystać klienci. Inwestor - belgijska firma Materialise NV, która dwa lata temu połączyła się z wrocławskim start-upem e-Prototypy S.A., jest dziś liderem branży wytwarzania przyrostowego na świecie. Inwestycja Materialise NV z pewnością umocni pozycję Dolnego Śląska, jako jednego z najważniejszych innowacyjnie ośrodków w Polsce.

Przykłady przedmiotów wykonanych w technologii Selektywnego Spiekania Proszków Poliamidowych (SLS), czyli druku 3D.
Foto dzięki uprzejmości Materialise
 

Warszawa – 22 września 2016

W Bielanach Wrocławskich powstaje fabryka belgijskiej firmy Materialise NV, notowanej na amerykańskiej giełdzie (NASDAQ: MTLS), największej firmie świadczącej profesjonalne usługi druku 3D na świecie.

Nowy zakład - skoncentrowany na obszarze technologii Selektywnego Spiekania Proszków Poliamidowych (SLS) - będzie największym tego typu na świecie.

Inwestycja to nie tylko zakład produkcyjny, ale centrum badawczo-rozwojowe, w którym prace znajdzie wyspecjalizowana kadra inżynierów i programistów.

Największa fabryka druku 3D na świecie belgijskiej firmy Materialise NV w Bielanach Wrocławskich (projekt).
Foto dzięki uprzejmości Materialise
 
Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku - tak, aby od maja 2017 z szerokiej gamy rewolucyjnych technologii mogli korzystać klienci.

Inwestor - belgijska firma Materialise NV, która dwa lata temu połączyła się z wrocławskim start-upem e-Prototypy S.A., jest dziś liderem branży wytwarzania przyrostowego na świecie.

Inwestycja Materialise NV z pewnością umocni pozycję Dolnego Śląska, jako jednego z najważniejszych innowacyjnie ośrodków w Polsce.

Cykl realizacji projektu w firmie Materialise.
Foto dzięki uprzejmości Materialise
 
„Dla naszego regionu to niezwykle ważny inwestor. Zależy nam, by na Dolnym Śląsku pojawiało się jak najwięcej zaawansowanych technologicznie globalnych przedsiębiorstw”
- powiedział Mariusz Sinior z Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej, prezentując nowego inwestora.

„Bardzo nas cieszy, że na nasz teren wchodzi firma innowacyjna. To pierwszy taki inwestor, bo do tej pory w gminie lokowały się firmy produkcyjne, handlowe, logistyczne” – stwierdził podczas konferencji Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

Barometr druku 3D: sprawdź swoje części pod kątem druku 3D.
Barometr druku 3D pomaga producentom, takim jak Państwo, wskazać podzespoły z tworzywa sztucznego, które mogą skorzystać na druku 3D. Zapoznaj się z przykładowymi projektami, aby dowiedzieć się więcej lub sprawdź własną część już teraz.
Foto dzięki uprzejmości Materialise
 
„Technologia przyrostowa dzisiaj staje się standardem. Daje ogromne możliwości wytwarzania pod względem technologii”
- powiedział Piotr Adamczewski , dyrektor Materialise w Polsce, na konferencji poświęconej planom inwestycyjnym firmy.
„Materialise świadczy usługi m.in. dla branży medycznej, automotive, AGD, elektrycznej czy lotniczej. Pracuje niemal dla każdej branży na całym świecie i zamierza zacieśnić współpracę z uczelniami i instytucjami badawczo rozwojowymi z Dolnego Śląska.”

Twój własny zakład z prototypami w zasięgu kliknięcia myszą.
Jeśli wiesz czego potrzebujesz, możesz skorzystać z naszej szybkiej i łatwej w obsłudze usługi OnSite, umożliwiającej uzyskanie wyceny i zamówienie prototypów online przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
Uzyskanie wyceny zajmie około 30 sekund. Wystarczy zalogować się, wstawić plik(i) i wybrać odpowiednią technologię i materiał.
Foto dzięki uprzejmości Materialise
 
Technologia produkcji wyrobów gotowych, powszechnie znana, jako drukowanie 3D, jest procesem addytywnym, który przekształca wirtualny model 3D w obiekt rzeczywisty, poprzez łączenie ze sobą kolejnych warstw spajanego materiału.
Kontrastuje z większością tradycyjnych metod produkcji i daje możliwość wytwarzania detali niemożliwych do zrobienia standardowymi metodami.

Technologia 3D w zakresie rozwiązań medycznych.
Aby wynieść medycynę personalizowaną na nowe wyżyny, oferujemy oprogramowania i usługi dla inżynierii biomedycznej i planowania przedoperacyjnego.
Poznaj, jak wiodące instytuty badawcze oraz producenci urządzeń medycznych korzystają z oprogramowania do rekonstrukcji danych z tomografii Mimics Innovation Suite w różnych dyscyplinach chirurgicznych. Foto dzięki uprzejmości Materialise
 
„Nasze produkty i usługi to np. innowacje w ramach badań biomedycznych. Pomagamy dokonywać odkryć ratujących ludzkie życie. Opiekę zdrowotną nad pacjentami przenosimy na zupełnie nowe poziomy, współpracując blisko z chirurgami podczas planowania i wykonywania skomplikowanych procedur chirurgicznych. Po prostu stawiamy ludzi na nogi”
- podkreślił Piotr Adamczewski.

Technologia 3D w zakresie rozwiązań medycznych.
Opiekę zdrowotną nad pacjentami przenosimy na zupełnie nowe poziomy, współpracując blisko z kardiochirurgami podczas planowania i wykonywania skomplikowanych procedur kardiochirurgicznych.
Foto dzięki uprzejmości Materialise
 
Jednym z przykładów jest przygotowanie modeli serc dwóch pacjentów z Indii, które miały dokładnie odwzorowane defekty - skomplikowane wrodzone wady serca.
Lekarze przyznali, że ocalenie życia tych pacjentów było możliwe dzięki zastosowaniu naszych technologii, poprzez wydruk 3D modeli serc, który umożliwił kardiochirurgom precyzyjne przygotowanie się do zabiegów, co przy tradycyjnej diagnostyce byłoby niemożliwe.

Wcześniej - już w 2014 roku - dzięki Materialise, w podobny sposób uratowano noworodka z wadą serca w Morgan Stanley Children's Hospital w Nowym Jorku.
Zdaniem specjalistów wykorzystywanie modeli 3D znacznie ułatwia pracę i w przyszłości powinno być standardem w pracy chirurgów m.in. przy tworzeniu modeli dla poszczególnych pacjentów przygotowywanych do skomplikowanych zabiegów, planowaniu przedoperacyjnym, tworzeniu modeli anatomicznych czy implantów dopasowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Jednak technologia wytwarzania przyrostowego zyskuje uznanie nie tylko w branży medycznej.
Z powodzeniem wykorzystuje ją przemysł lotniczy w poszukiwaniu mocniejszych, lżejszych i bardziej wytrzymałych komponentów. Przykładem takiego oddziaływania jest ścisła współpraca Spółki z grupą Airbus.

Jednym z najbardziej spektakularnych dokonań Materialise było przygotowanie wydrukowanej w 3D repliki mumii Tutenchamona, prezentowanej w egipskiej Dolinie Królów w Luksorze.
To pokazuje, jak produkcja 3D dokonuje spektakularnego przełomu w świecie sztuki.

Dział designu Materialise - MGX, zajmujący się projektowaniem i produkcją, współpracował m.in. z amerykańskim gigantem sztuki Frankiem Stellą, a w zakładzie we Wrocławiu powstał spektakularny żyrandol na zlecenie Angeliny Jolie i Brada Pita.

Prace przygotowawcze pod budowę fabryki już trwają.

Fabryka ma zacząć działać w maju 2017 roku.

Planowany koszt inwestycji to kilkadziesiąt milionów PLN, a zatrudnienie w fabryce na Wrocławskich Bielanach w pierwszym etapie ma znaleźć dodatkowo około 50 osób.


O firmie Materialise

Jesteśmy innowatorami, na których możesz polegać.

Od czasu założenia firmy Materialise przez Wilfrieda Vancraena wszystkie osoby w niej pracujące poświęcają się na rzecz innowacyjności, na której mogą polegać inni.

 
 
Obecnie, po 25 latach ciężkiej pracy i pomyślnej współpracy z innymi, z przyjemnością stwierdzamy, że nawet osoby, które nigdy nie słyszały o Materialise, prawdopodobnie zetknęły się z towarami, których wykonanie było możliwe wyłącznie dzięki naszym produktom, usługom i rozwiązaniom.

Dzięki wykorzystaniu wytwarzania przyrostowego (ang. Additive Manufacturing - AM), znanego również jako druk 3D, Materialise pomaga wprowadzać pomysły w życie.

Główna siedziba firmy Materialise NV w Leuven w Belgii.
Foto dzięki uprzejmości Materialise
 
Współpracujemy z innymi podczas wprowadzania na rynek wspaniałych produktów skierowanych na rynki niszowe, a także pomagamy w tworzeniu prototypów produktów wytwarzanych następnie w milionach egzemplarzy.

Co więcej, dzięki naszemu oprogramowaniu, umożliwiamy innym osiągnięcie tych samych efektów dzięki własnemu sprzętowi i usługom wytwarzania przyrostowego.

Nasze oprogramowanie zapewnia również nowe innowacje w ramach badań biomedycznych, pomagając innym dokonywać odkryć ratujących życie.

Główna siedziba firmy Materialise NV w Leuven w Belgii.
Foto dzięki uprzejmości Materialise
 
Przenosimy również opiekę zdrowotną nad pacjentami na zupełnie nowe poziomy, współpracując blisko z chirurgami podczas planowania i wykonywania skomplikowanych procedur chirurgicznych.

Nasza praca z chirurgami oraz udoskonalone rozwiązania medyczne stworzone dzięki naszemu oprogramowaniu dosłownie „stawiają ludzi na nogi”, a także przywracają uśmiech na twarzach klientów.


Kontakt w Polsce

Materialise S.A.
ul. Klecińska 125
54-413 Wrocław
Telefon: +48 71 351 80 56
E-mail: biuro@materialise.com  


Źródła:

Materialise S.A.

http://www.materialise.pl/  

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych

http://www.paiz.gov.pl/  

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej

http://dawg.pl/  



ASTROMAN Magazine - 2016.09.20

Materialise and ITRI jointly collaborate on the Factory of the Future


http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2124  


ASTROMAN Magazine - 2016.09.22

IAA HANNOVER 2016: Tytuł "Bus of the Year 2017" dla polskiego autobusu Solaris Urbino 12 electric


http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2123  


ASTROMAN Magazine - 2016.08.26

Prof. Jerzy Żyżyński: Złoty powinien być silniejszy


http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2110  


ASTROMAN Magazine - 2016.08.19

Królowa Elżbieta II uhonorowała Profesor Annę Dominiczak Orderem Imperium Brytyjskiego "Dama Komandor"


http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2107  


ASTROMAN Magazine - 2016.08.18

Maciej Kozłowski: Jak kosmos pomógł Internetowi opanować świat


http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2106  


ASTROMAN Magazine - 2016.08.01

Ministerstwo Rozwoju wysłało do konsultacji projekt "Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju"


http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2098  


ASTROMAN Magazine - 2016.06.02

Narodowe Centrum Badań Jądrowych planuje budowę badawczego reaktora nowej generacji High Temperature Gas Reactor - HTGR


http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2072  


ASTROMAN Magazine - 2016.05.25

John Baird, Raytheon Integrated Defence Systems: Realizujemy z polskimi firmami program Poland Patriot


http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2069  


ASTROMAN Magazine - 2016.05.13

Cel: Polska w prestiżowej grupie krajów G20


http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=2063  


ASTROMAN Magazine - 2015.10.25

Intel Technology Poland czyli Polacy tworzą nowoczesne technologie teleinformatyczne dla świata w Gdańsku


http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1985  


ASTROMAN Magazine - 2015.10.24

Wywiad z Prof. Romualdem Krajewskim, Prezydentem Europejskiej Unii Lekarzy Specjalistów UEMS na kolejną kadencję w latach 2016-2019


http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1984  


ASTROMAN Magazine - 2015.04.08

Daniel Boniecki, McKinsey & Company: Polska gospodarka może awansować do światowej ekstraklasy


http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1901  


ASTROMAN Magazine

Publikacja tekstów pochodzących z wydawnictw prasowych bądź elektronicznych prezentowanych w ASTROMAN Magazine nie ma charakteru komercyjnego, służy wyłącznie celom edukacyjnym, dydaktycznym i naukowym - zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. z dn. 23.02.1994 r. nr 24, poz. 83).



Editor-in-Chief of ASTROMAN magazine: Roman Wojtala, Ph.D.


wydrukuj ten artykuł
  strona: 1 z 1
polecamy artykuły
Selena Group - increase of net profit in the very first quarter of 2019
IBM: Major Ocean Carriers CMA CGM and MSC to Join TradeLens Blockchain-Enabled Digital Shipping Platform
deepsense.ai: A comprehensive guide to demand forecasting with machine learning
Wojciech Kostrzewa nowym Prezesem Polskiej Rady Biznesu
Uroczysta Gala Nagrody Polskiej Rady Biznesu 2019
SpaceX launched 60 Starlink satellites from Space Launch Complex 40 at Cape Canaveral Air Force Station, Florida
ImpactCEE 2019: Danubia NanoTech wins the PowerUp! Grand Final 2019
Panasonic Launches Comprehensive Showroom for Residential Materials such as Kitchens in India
HPE to acquire supercomputing leader Cray. Combined Company Will Drive Next Generation of High Performance Computing
Lilium reveals new air taxi as it celebrates maiden flight
SIEMENS "Local" data processing - Edge Computing simplifies data processing in intelligent factory Amberg
Anno Borkowsky appointed to the LANXESS Board of Management
Application phase for the seventh BASF and Volkswagen "Science Award Electrochemistry" has begun
Selena Group: Tytan mounting foams of the new generation speed up the installation of doors and windows
Prestiżowe tytuły "Inwestor bez granic" przyznane podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego
strona główna  |  oferty pracy  |  executive search  |  ochrona prywatności  |  warunki używania  |  kontakt     RSS feed subskrypcja RSS
Copyright ASTROMAN © 1995-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: TAU CETI.