wydrukuj poleć znajomym zamów materiały
Od ilu lat pracuje Pani/Pan na różnych stanowiskach menedżerskich:

powyżej 20 lat
powyżej 15 lat
powyżej 10 lat
powyżej 5 lat
poniżej 5 lat
jeszcze nie byłam/-em menedżerem
nie chcę być menedżerem


Subskrypcja najnowszych ofert pracy





Nasi partnerzy:

rp.pl
gazeta.pl
onet.pl
interia.pl
wp.pl

Raport Cushman & Wakefield 2014: Warszawa wśród największych rynków inwestycyjnych na świecie 2014.10.10

Expo Real w Monachium, Niemcy - 08 października 2014 - Z corocznego raportu firmy Cushman & Wakefield zaprezentowanego dziś na targach inwestycyjnych Expo Real w Monachium "Winning in Growth Cities" wynika, że w minionych 12 miesiącach do końca czerwca 2014 roku wolumen inwestycji w nieruchomości komercyjne na całym świecie wzrósł o 17,2 proc. do poziomu 788 mld USD, przy czym najwięcej zainwestowano w Nowym Jorku. W ciągu 12 miesięcy do końca drugiego kwartału 2014 roku wolumen inwestycji w nieruchomości komercyjne w Nowym Jorku wyniósł 55,4 mld USD, co przekłada się na 7 proc. udział w globalnym rynku. Dzięki wzrostowi aktywności inwestycyjnej o 40,5 proc. Londyn, w którym zainwestowano 47,3 mld USD, zmniejszył dystans dzielący go od Nowego Jorku. Ponadto stolica Wielkiej Brytanii cieszy się największą popularnością wśród inwestorów zagranicznych. Z kolei Tokio z inwestycjami na poziomie 35,5 mld USD odzyskało trzecią pozycję w rankingu wyprzedzając Los Angeles (33,1 mld USD), które spadło na czwarte miejsce. Pierwszą piątkę zestawienia zamyka San Francisco, w którym wartość obrotów na rynku inwestycyjnym wyniosła 23,8 mld USD.

Nowy Jork, USA
Foto dzięki uprzejmości Cushman & Wakefield
 

Expo Real w Monachium, Niemcy – 08 października 2014

Nowy Jork już po raz czwarty jest największym rynkiem inwestycyjnym na świecie. 

W ciągu roku wolumen inwestycji w nieruchomości komercyjne wzrósł o prawie 11 procent do 55,4 mld dolarów.

Warszawa tym razem zajęła 58. miejsce na liście najbardziej aktywnych rynków świata.

Z corocznego raportu firmy Cushman & Wakefield zaprezentowanego dziś na targach inwestycyjnych Expo Real w Monachium „Winning in Growth Cities" wynika, że w minionych 12 miesiącach do końca czerwca bieżącego roku wolumen inwestycji w nieruchomości komercyjne na całym świecie wzrósł o 17,2 proc. do poziomu 788 mld USD, przy czym najwięcej zainwestowano w Nowym Jorku.

Strona tytułowa Raportu
Dzięki uprzejmości Cushman & Wakefield
 
W globalnym rankingu nadal dominuje kilka miast, ale wobec coraz większej tolerancji ryzyka aktywność inwestycyjna wzrasta także na innych rynkach.

W ciągu 12 miesięcy do końca drugiego kwartału 2014 roku wolumen inwestycji w nieruchomości komercyjne w Nowym Jorku wyniósł 55,4 mld USD, co przekłada się na 7 proc. udział w globalnym rynku.

Dzięki wzrostowi aktywności inwestycyjnej o 40,5 proc. Londyn, w którym zainwestowano 47,3 mld USD, zmniejszył dystans dzielący go od Nowego Jorku.
Ponadto stolica Wielkiej Brytanii cieszy się największą popularnością wśród inwestorów zagranicznych.

Infografika zbiorcza
Dzięki uprzejmości Cushman & Wakefield
 
Z kolei Tokio z inwestycjami na poziomie 35,5 mld USD odzyskało trzecią pozycję w rankingu wyprzedzając Los Angeles (33,1 mld USD), które spadło na czwarte miejsce.

Pierwszą piątkę zestawienia zamyka San Francisco, w którym wartość obrotów na rynku inwestycyjnym wyniosła 23,8 mld USD.

Carlo Barel di Sant'Albano, partner i dyrektor generalny Cushman & Wakefield w regionie EMEA.
Foto dzięki uprzejmości Cushman & Wakefield
 
„Konkurencja, wzrost i zachodzące zmiany to czynniki, które spowodują przesunięcia w globalnym rankingu. Miasta z dużymi węzłami komunikacyjnymi nadal zajmują najważniejsze miejsce w planach inwestorów, ale coraz bardziej wzrasta zainteresowanie innymi lokalizacjami za sprawą większego zaufania i poprawy dostępu do źródeł finansowania, a także niewystarczającej podaży aktywów inwestycyjnych na głównych rynkach. Akceptacja ryzyka wzrosła zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Europie oraz Azji, zwłaszcza w przypadku możliwości nawiązania współpracy z lokalnymi partnerami. W 2015 r. globalna gospodarka będzie się rozwijać, ale będzie nadal narażona na różnego rodzaju ryzyka, a tempo wzrostu gospodarczego będzie zróżnicowane w poszczególnych krajach. Przyczyni się do tego między innymi polaryzacja polityki monetarnej, która w niektórych krajach będzie zacieśniana, a w innych pozostanie łagodna”
- powiedział Carlo Barel di Sant'Albano, dyrektor generalny firmy Cushman & Wakefield.

Dzięki uprzejmości Cushman & Wakefield
 
W porównaniu z ubiegłym rokiem w pierwszej dziesiątce zestawienia wystąpiły niewielkie zmiany, z wyjątkiem Dallas, które awansowało na dziewiąte miejsce kosztem Houston (na miejscu jedenastym).

Do pierwszej dwudziestki dołączyły Szanghaj, Pekin, Miami i Sztokholm, a wypadły z niej Toronto, Singapur, Moskwa i Seul.

Duży skok w rankingu odnotowały Dubaj i Dublin, które awansowały do pierwszej pięćdziesiątki odpowiednio z miejsca 186. i 82.

Miasta zajmujące najwyższe pozycje nadal przyciągają inwestorów do wielu sektorów rynku, przy czym Nowy Jork jest najbardziej atrakcyjną lokalizacją pod względem inwestycji w nieruchomości handlowe, wielorodzinne i hotelowe, Londyn - nieruchomości biurowe, a Los Angeles - obiekty magazynowe.
Natomiast Tokio jest piątym najbardziej popularnym rynkiem w zakresie inwestycji w nieruchomości handlowe, biurowe i magazynowe.

Dzięki uprzejmości Cushman & Wakefield
 
Autorzy raportu podkreślają również, że konkurencja wśród kupujących będzie w dalszym ciągu przyczyniać się do wzrostu cen.

Stopy kapitalizacji z najlepszych nieruchomości zmniejszyły się w ubiegłym roku o 13 punktów bazowych do 7 proc. w ujęciu globalnym.

W ciągu 12 miesięcy do końca drugiego kwartału 2014 roku wartość inwestycji krajowych wzrosła o 11,3 proc. w porównaniu ze wzrostem o 38,8 proc. inwestycji zrealizowanych przez inwestorów zagranicznych, którzy ponownie zwiększyli swój udział w rynku.

Europa, która jest największym rynkiem pod względem inwestycji zagranicznych, odnotowała w tym okresie wzrost zainwestowanego kapitału zagranicznego o 35 procent.

Większą dynamiką wzrostu w tym okresie mogą pochwalić się obie Ameryki (46 proc.) i Azja (43 proc.), co podkreśla prawdziwie globalny charakter tych rynków.

Londyn nadal cieszy się największą popularnością wśród inwestorów, o czym świadczy jego udział w rynku na poziomie 14,1 proc.

Londyn, Wielka Brytania
Foto dzięki uprzejmości Cushman & Wakefield
 
Dla porównania na Paryż i Nowy Jork przypadło odpowiednio 5,5 proc. i 4,9 proc. inwestycji.

W pierwszej trzydziestce rankingu znalazło się 13 miast z regionu EMEA, 9 z Azji, 7 z Ameryki Północnej i 1 z Ameryki Łacińskiej.

Najszybszy wzrost w zestawieniu z 46. na 17. miejsce odnotował Pekin, a w dalszej kolejności Boston, Amsterdam, Madryt i Sao Paulo.

Największym źródłem kapitału zagranicznego byli inwestorzy z obu Ameryk, którzy zainwestowali na światowych rynkach 75,3 mld USD.

Pod tym względem na drugim miejscu znalazły się podmioty europejskie, które jednak znaczną część kapitału przeznaczyły na inwestycje w aktywa na terenie Europy.

Dzięki uprzejmości Cushman & Wakefield
 
W ciągu 12 miesięcy do końca drugiego kwartału 2014 roku najbardziej aktywnymi graczami na rynkach zagranicznych byli inwestorzy amerykańscy, którzy zainwestowali 58,7 mld USD, co stanowi 48 proc. łącznej wartości inwestycji w skali globalnej.


Autorzy raportu zwracają uwagę, że w analizowanym okresie najbardziej zwiększyli aktywność na rynkach zagranicznych inwestorzy azjatyccy, których inwestycje wzrosły w tym czasie o 56 proc. w porównaniu ze wzrostem w przypadku podmiotów z obu Ameryk o 54 proc., z Europy o 26 proc. oraz Bliskiego Wschodu i Afryki o 13 proc.

Inwestorzy azjatyccy na ogół chętnie inwestują poza granicami kraju, ale dawniej koncentrowali się głównie na własnym regionie.
W ostatnich latach radykalnie zmienili podejście do inwestowania i dywersyfikują portfele inwestycji zagranicznych.
Początkowo skupiali się na miastach z dużymi węzłami komunikacyjnymi w USA i Wielkiej Brytanii, ale obecnie coraz bardziej poszerzają horyzonty inwestycyjne.

Dzięki uprzejmości Cushman & Wakefield
 
„Inwestorzy z grupy core mogą nadal liczyć na atrakcyjne zyski na głównych rynkach, ale poszukujący jeszcze wyższych zysków muszą podejmować na nich większe ryzyko lub inwestować w aktywa wysokiej jakości w lokalizacjach drugorzędnych. Wskazana jest jednak ostrożność ze względu na zmiany w sposobie wykorzystywania nieruchomości wynikające z dostosowywania się najemców do nowych technologii, nowych modeli pracy i zmian demograficznych”
- dodał David Hutchings, dyrektor działu strategii inwestycyjnych w regionie EMEA w firmie Cushman & Wakefield.


Ameryka Północna i Południowa

W ciągu 12 miesięcy do czerwca 2014 roku aktywność inwestycyjna w Ameryce Północnej wzrosła o 14,3 proc., głównie za sprawą większej aktywności (o prawie 47 proc.) graczy zagranicznych, którzy zwiększyli udział w rynku z 8,8 proc. do 11,3 proc.

W Stanach Zjednoczonych inwestycje zagraniczne wzrosły o 43 proc., do czego najbardziej przyczynili się inwestorzy z Kanady, Chin i Australii.


San Francisco, USA
Foto dzięki uprzejmości Cushman & Wakefield
 
„W najbliższym roku popyt zagraniczny w USA może ponownie wzrosnąć. Do istotnych czynników można zaliczyć ożywienie gospodarki amerykańskiej oraz znaczny udział zwiększonego zaangażowania funduszy emerytalnych we wzroście dotychczasowych inwestycji, a także rosnące zainteresowanie zamożnych inwestorów indywidualnych spoza Stanów Zjednoczonych - w obu przypadkach zwłaszcza z Azji”
- powiedział Carlo Barel di Sant'Albano.

Stopy kapitalizacji w Ameryce Północnej w dalszym ciągu zmniejszały się w analizowanym okresie.
Ponadto wobec wzrostu optymizmu inwestorów i lepszej dostępności źródeł finansowania proces kompresji objął także rynki drugorzędne.

W Ameryce Łacińskiej słabsze dane dotyczące wzrostu gospodarczego negatywnie wpłynęły na nastroje inwestorów, nie poprawiły ich również rosnące wskaźniki pustostanów wskutek oddania do użytku nowych obiektów.

Wolumen inwestycji w ciągu 12 miesięcy do końca drugiego kwartału 2014 roku zmniejszył się o 1,2 proc., głównie za sprawą spadku aktywności inwestorów krajowych - aż o 19,5 proc.
Natomiast popyt zagraniczny wzrósł o 38,6 proc., dzięki czemu inwestorzy spoza regionu uzyskali 44 proc. udział w rynku.

Wartość obrotów w głównych miastach Ameryki Łacińskiej, tj. Meksyku i Sao Paulo, zmniejszyła się, ale spadki te pomógł zrównoważyć wzrost inwestycji na mniejszych rynkach drugorzędnych w Meksyku i miastach takich jak Santiago.


Azja

W Azji popyt inwestorów i płynność utrzymują się na wysokim poziomie dzięki rosnącym inwestycjom w nieruchomości ze strony funduszy emerytalnych i towarzystw ubezpieczeniowych.
Jednak dynamika aktywności inwestycyjnej spowolniła - częściowo wskutek niepewności gospodarczej oraz trudniejszych warunków udzielania kredytów na niektórych rynkach.

Tokio, Japonia
Foto dzięki uprzejmości Cushman & Wakefield
 
Wskutek tego wartość obrotów w okresie 12 miesięcy do końca czerwca 2014 roku wzrosła o niecałe 5,5 proc. przy ograniczeniu wydatków inwestorów krajowych o 3 procent.

Nieruchomościami w krajach azjatyckich ponownie zaczyna interesować się wielu zagranicznych inwestorów, którzy zwiększyli swoje zaangażowanie w tym regionie o 43 procent.

Największą aktywność inwestycyjną na rynkach zagranicznych wykazują podmioty z Hongkongu, Singapuru i Chin.

Inwestorzy ze Stanów Zjednoczonych stanowią drugą największą grupę, a w pierwszej dziesiątce najbardziej aktywnych graczy znalazły się także podmioty kanadyjskie, brytyjskie i niemieckie.

Szanghaj, Chiny
Foto dzięki uprzejmości Cushman & Wakefield
 
„Ogólnie rzecz biorąc aktywność inwestycyjna na głównych rynkach azjatyckich utrzymuje się na wysokim poziomie. Jednak oczekiwania stosunkowo niewielkiego wzrostu zysków w kolejnych trzech do pięciu lat zachęcają duże fundusze krajowe i inwestorów z Azji do poszukiwania okazji inwestycyjnych na rynkach wschodzących lub zwiększenia zaangażowania w USA lub Europie. Na początku przyszłego roku silniejszy wzrost na głównych rynkach azjatyckich przyczyni się do ponownego napływu kapitału. Ponadto reformy przeprowadzane w Chinach, Indiach i Japonii będą w dalszym ciągu umacniać zaufanie zagranicznych inwestorów, co z kolei przełoży się na wzrost przepływów kapitałowych”
- dodał John Stinson, dyrektor działu rynków kapitałowych w krajach Azji i Pacyfiku w firmie Cushman & Wakefield.


EMEA

W okresie 12 miesięcy do końca drugiego kwartału 2014 roku wolumen inwestycji w regionie EMEA wzrósł o 30 proc., przy czym popyt krajowy zwiększył o 26 proc., a zagraniczny aż o 35 procent.

Ze względu na rosnący popyt i ceny inwestorzy zaczęli interesować się także nowymi rynkami, głównie Europą Południową, w tym Hiszpanią.

Rośnie także zainteresowanie miastami drugorzędnymi w Wielkiej Brytanii i Niemczech, a aktywa wysokiej jakości na większości rynków szybko znajdują nabywców przy lepszych warunkach finansowania.

Paryż, Francja
Foto dzięki uprzejmości Cushman & Wakefield
 
„Europa może liczyć na utrzymanie się wysokiego poziomu aktywności inwestycyjnej, dzięki takim kluczowym czynnikom jak poczucie względnego bezpieczeństwa, perspektywa ożywienia gospodarczego i rosnąca podaż aktywów wynikająca z dalszej restrukturyzacji banków i przedsiębiorstw. Gwałtowny rozwój sektora technologicznego w wielu miastach europejskich, zwłaszcza w Londynie, również rozbudził oczekiwania ożywienia na rynku najmu”
- skonentował Jan-Willem Bastijn, dyrektor działu rynków kapitałowych w regionie EMEA w firmie Cushman & Wakefield.

W porównaniu z poprzednim rokiem gospodarka regionu rozwijała się szybciej, ale wciąż w niewielkim stopniu i nierównomiernie w poszczególnych kwartałach i krajach.

Do rynków osiągających lepsze wyniki gospodarcze zalicza się Wielką Brytanię i Szwecję, ale koniunktura poprawia się także na rynkach peryferyjnych, które wcześniej zostały dotknięte przez kryzys, głównie w Irlandii i Hiszpanii.
Kluczowym elementem tego ożywienia i jego przełożenia na rynek nieruchomości jest poprawa nastroju wśród przedsiębiorstw.

Wzrost optymizmu działa stymulująco na inwestycje i popyt najemców, na które wpływają również czynniki takie jak dostępność nowoczesnej powierzchni oraz nowe modele pracy i prowadzenia handlu detalicznego.

Wzrost popytu oczekiwany jest także na rynkach takich jak: Amsterdam, Madryt, Mediolan, Warszawa i Bruksela.

Warszawa
Foto dzięki uprzejmości ORCO
 
Warszawa
znalazła się na 58. miejscu w globalnym rankingu wolumenów inwestycyjnych.
Najwięcej zainwestowano w sektorze biurowym - 1,6 mld USD, co zapewniło stolicy 38. pozycję w zestawieniu najpopularniejszych miast pod względem inwestycji w nieruchomości biurowe.


Fakt, że stolica Polski zajmuje wysokie 30. miejsce pod względem inwestycji zagranicznych (cross-border investment), świadczy o trwałym zainteresowaniu zagranicznych inwestorów warszawskim rynkiem.


Źródła:

Cushman & Wakefield

http://www.cushmanwakefield.com/  

propertynews.pl

http://www.propertynews.pl/  



ASTROMAN Magazine - 2014.09.23

Gala zwycięzców konkursu Prime Property Prize 2014

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1794  


ASTROMAN Magazine - 2014.08.28

Orco Property Group Disposal of Zlota 44, a luxurious residential high-rise project in Warsaw, Poland

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1781  


ASTROMAN Magazine - 2014.08.09

Philips equips Chelsea Football Club to become the world's first top club to use LED floodlights

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1770  


ASTROMAN Magazine - 2014.07.08

City of Madrid Implements IBM's Large Smarter Cities Environmental Analytics Project

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1751  


ASTROMAN Magazine - 2014.06.27

Qatar Public Works Authority 'Ashghal' Selects IBM for Smarter Infrastructure

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1741  


ASTROMAN Magazine - 2014.06.20

5th Offshore Engineering Summit in Shanghai, China, 18-19 September 2014

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1737  


ASTROMAN Magazine - 2014.06.14

San Jose in California Implements Intel Technology for a Smarter City

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1732  


ASTROMAN Magazine - 2014.05.31

Raport EY: Atrakcyjność Inwestycyjna Europy. Polska najlepsza w regionie. Europa Zachodnia bardziej atrakcyjna niż Chiny

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1720  


ASTROMAN Magazine - 2014.05.23

VI Europejski Kongres Gospodarczy 2014: Inwestycje i infrastruktura w Polsce

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1716  


ASTROMAN Magazine - 2014.04.24

3rd HEV Technology Summit 2014 on June 26-27 in Shanghai, China

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1701  


ASTROMAN Magazine - 2014.04.05

Polska utrzymała pozycję lidera jako najatrakcyjniejsze państwo dla inwestorów w Europie Środkowo-Wschodniej

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1693  


ASTROMAN Magazine – 2014.04.02

Bronisław Komorowski, Prezydent RP: Gospodarki Niemiec, Francji i Polski wytwarzają razem 40 procent PKB Unii Europejskiej

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1689  


ASTROMAN Magazine - 2014.01.18

Emerging Trends in Real Estate Europe 2014: Warszawa liderem inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1635  


ASTROMAN Magazine - 2013.12.24

Najdroższe lokalizacje biurowe na świecie - raport CBRE

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1613  


ASTROMAN Magazine - 2013.11.11

Ghelamco Poland po biurowcach Warsaw Spire ma trzy projekty handlowe na targi MAPIC w Cannes

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1585  


ASTROMAN Magazine - 2013.07.13

Polski hotel podwodny Water Discus podniesie prestiż Resortu ZEN na Malediwach w branży turystycznej

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1496  


ASTROMAN Magazine - 2013.07.06

Polska liderem wzrostu inwestycji zagranicznych w Europie i najatrakcyjniejsza w regionie

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1489  


ASTROMAN Magazine - 2013.06.27

Poland in second place in Europe in terms of foreign direct investment

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1486  


ASTROMAN Magazine - 2013.06.27

Światowy Raport Inwestycyjny UNCTAD 2013: Polska na drugim miejscu w Europie

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1485  


ASTROMAN Magazine - 2013.06.03

Poland is an excellent place to invest and develop business. Why we have invested in Poland?

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1472  


ASTROMAN Magazine - 2013.06.01

Polska liderem w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej w Europie Środkowej

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1473  


ASTROMAN Magazine - 2013.06.01

Poland - the centre of global debate on the economy and finance. IPO Summit, Warsaw 2013, June 6-7

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1471  


ASTROMAN Magazine - 2013.05.18

Europe is in need of reform. The 5th European Economic Congress has ended

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1463  


ASTROMAN Magazine - 2013.05.01

Global Social Progress Index 2013. Sweden on top spot, Poland ranked 13th overall

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1451  


ASTROMAN Magazine - 2013.04.27

Biurowiec Metropolitan w Warszawie z certyfikatem BREEAM

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1449  


ASTROMAN Magazine - 2013.01.20

Polska nowatorska koncepcja podwodnych hoteli Water Discus

http://www.astroman.com.pl/index.php?mod=magazine&a=read&id=1393  



ASTROMAN Magazine

Publikacja tekstów pochodzących z wydawnictw prasowych bądź elektronicznych prezentowanych w ASTROMAN Magazine nie ma charakteru komercyjnego, służy wyłącznie celom edukacyjnym, dydaktycznym i naukowym - zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. z dn. 23.02.1994 r. nr 24, poz. 83).



Editor-in-Chief of ASTROMAN magazine: Roman Wojtala, PhD.


wydrukuj ten artykuł
  strona: 1 z 1
polecamy artykuły
Selena Group - increase of net profit in the very first quarter of 2019
IBM: Major Ocean Carriers CMA CGM and MSC to Join TradeLens Blockchain-Enabled Digital Shipping Platform
deepsense.ai: A comprehensive guide to demand forecasting with machine learning
Wojciech Kostrzewa nowym Prezesem Polskiej Rady Biznesu
Uroczysta Gala Nagrody Polskiej Rady Biznesu 2019
SpaceX launched 60 Starlink satellites from Space Launch Complex 40 at Cape Canaveral Air Force Station, Florida
ImpactCEE 2019: Danubia NanoTech wins the PowerUp! Grand Final 2019
Panasonic Launches Comprehensive Showroom for Residential Materials such as Kitchens in India
HPE to acquire supercomputing leader Cray. Combined Company Will Drive Next Generation of High Performance Computing
Lilium reveals new air taxi as it celebrates maiden flight
SIEMENS "Local" data processing - Edge Computing simplifies data processing in intelligent factory Amberg
Anno Borkowsky appointed to the LANXESS Board of Management
Application phase for the seventh BASF and Volkswagen "Science Award Electrochemistry" has begun
Selena Group: Tytan mounting foams of the new generation speed up the installation of doors and windows
Prestiżowe tytuły "Inwestor bez granic" przyznane podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego
strona główna  |  oferty pracy  |  executive search  |  ochrona prywatności  |  warunki używania  |  kontakt     RSS feed subskrypcja RSS
Copyright ASTROMAN © 1995-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: TAU CETI.